Civic fd6 Kaza

Aracınız
Civic FD6 2008
Merhabalar arkadaşlar kaza yaptım köpeğe çarptım lakin hava yastıkları açılmadı daha şiddetli mi olmadısı gerekiyor açılması için yoksa sorun var o yüzden mi açılmadı acaba kazayı yeni yaptım ustaya da soracağım lakin fikir sahibi olayım istedim bi fikriniz varmı bunu la ilgili honda ya da mail atacağım fotografları içerden silecek şu deposu da kırılmış şase de eziklik var anllamadı garip geldi kemerler takılıydı düşünceleriniz varsa şimdiden teşekkür ederim 20190421_144607.jpeg20190421_144605.jpeg20190421_144600.jpeg

SM-J510FQ cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Geçmiş olsun. Her çarpışmada hava yastıkları açılmaz. Darbenin şiddetine bağlı olarak, darbe sensörlerine temas olmadığı için açılmamış. Resimlere göre açılmaması da normal.

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Hocam ben de çarpmıştım köpeğe fb7 ile, tamponun sol ön köşesinde içeride olan hava yastığı sensörü kırıldığı halde açmamıştı hava yastığını. Ben de bir problem olduğunu düşünüyorum ama üstüne gitmedim benim de içeride hava rezenatörü kırılmıştı hatta.
Geçmiş olsun

2006 Vtec-2
2013 FB7 Elegance Otomatik

Aracınız
Öncelikle geçmiş olsun. Zamanında 2000 model vectra cdx ile eşim aracı kullanırken yaklaşık 110km/s hızla orta büyüklükte bir köpeğe çarptık. Aracın neredeyse tam ortasından darbe aldık. Dışarıdan tamponda sadece küçük bir çatlak vardı ama tamponu sökünce gördük ki metre ile ölçtüğümüze göre tampom 17cm içeri esnemiş ve tampon arkasındaki çelik bar klima ve soğutma radyatörlerinin ikisinide kıracak kadar bükülmüş ve neredeyse U şeklini almıştı. Hava yastıklarda açılmadı. Yeterli şiddet var ancak köpekle temas çok büyük bir alan değil yani darbe sensörü isabet almamış. Bu yüzden hava yastıkları açılmamıştı.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FD6 2008
Teşekkür ederim açılmamasına sevindim ama sondandan da daha büyük bir kaza yapmış olsam acilmazmiydi diye düşündüm büyük ihtimalle dediginiz gibi sensör darbe almasindan
Geçmiş olsun. Her çarpışmada hava yastıkları açılmaz. Darbenin şiddetine bağlı olarak, darbe sensörlerine temas olmadığı için açılmamış. Resimlere göre açılmaması da normal.

Aracınız
Civic FD6 2008
Hocam ben de çarpmıştım köpeğe fb7 ile, tamponun sol ön köşesinde içeride olan hava yastığı sensörü kırıldığı halde açmamıştı hava yastığını. Ben de bir problem olduğunu düşünüyorum ama üstüne gitmedim benim de içeride hava rezenatörü kırılmıştı hatta.
Geçmiş olsun

2006 Vtec-2
2013 FB7 Elegance Otomatik
Teşekkür ederim sizede geçmiş olsun masraf olarak açılmaması küçük bir kaza olduğu için iyi diyorum ama araçda yastıklarda sorun varsa araştırmak gerekiyor ciddi bir sorun

Aracınız
Civic FD6 2008
Öncelikle geçmiş olsun. Zamanında 2000 model vectra cdx ile eşim aracı kullanırken yaklaşık 110km/s hızla orta büyüklükte bir köpeğe çarptık. Aracın neredeyse tam ortasından darbe aldık. Dışarıdan tamponda sadece küçük bir çatlak vardı ama tamponu sökünce gördük ki metre ile ölçtüğümüze göre tampom 17cm içeri esnemiş ve tampon arkasındaki çelik bar klima ve soğutma radyatörlerinin ikisinide kıracak kadar bükülmüş ve neredeyse U şeklini almıştı. Hava yastıklarda açılmadı. Yeterli şiddet var ancak köpekle temas çok büyük bir alan değil yani darbe sensörü isabet almamış. Bu yüzden hava yastıkları açılmamıştı.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Çok tessekkür ederim umarım sadece darbe almamasindan açılmamıştır ve köpeğe çarpmak gerçekten çok hasar veriyor araca

Geri