Civic FE Direksiyon problemi

Ad Soyad
Levent Kiraz
Aracınız
Civic FE1 2021
Herkese merhaba.15 bindeki aracımla 80-90 ile giderken direksiyon minik hareketler le düzeltmek istediğimde sanki böyle dişliden diğer dişliye geçer gibi tık tık şekilde direksiyondan hissediyorum hızlı çevirdiğimde bi şey hissedilmiyor ama sanki böyle içerde bi yerde sıkma hissi veriyor . Virajda dönerken sabit tutarken direksiyon bi diş daha atıyor ve çevirdiğim yöne kayıyor servise götürdüm aracın 5-6 gün kalmasını söylediler onlarda tesbit ettiler bu durumu ve 2-3 tane araçta da böyle sorunla geldiklerini söylediler çözüm içinde sensörleri sıfırladılar olmadı , direksiyon motoruna , alt takıma , amörtisör sistemine ve mafsallara bakılacağı söylendi bu tarz bi problemle karşılaşan oldu mu acaba ?
Teşekkürler

Çözüm
Merhabalar, 2023 FE1 Aracımda direksiyonda kasılmalar ve virajlarda gereksiz sertleşmeler vardı (12.000km). Yapılan kontrollerde direksiyon kutusu değişimi yapılacağı söylendi.
Parça tedariği yaklaşık 3-4 hafta sürdü. İşlem tamamen garantiden karşılandı ve sorun çözüldü. Benzer probleme sahip arkadaşlar garantiden değişim yaptırarak sorunu çözebilir.
Ad Soyad
Taha
Aracınız
Civic FE1 2021
Aynı sorundan aracımı bende geçen hafta servise götürdüm durumu anlattığımda servis elemanının tutumu daha önce bu durumla karşılaşmış gibiydi ilkbu durumdan ilk gidenin bem olmadığı gayet netti konuya aşinalardı çünkü bana neden olduğunu anlattı aklımda kalanları yazıcam direksiyon kutusu içinde birbirinine geçmiş dişliler olduğu ve oradaki yağın bazen buharlaştığını söyledi onu o yağı tazelicez dedi bu sorundan daha önce gelenlere bu işlemi yaptık ve sorun çözüldü dedi.uzaktan izleme fırsatım oldu araç kaldırıldı sağ ön teker söküldü orda bir yağlama işlemi oldu ve servis personeli tarafından test edildikten sonra bana teslim edildi .bende 1 haftadır kullanıyorum direksiyon pamuk gibi harika oldu. Ama kafamda sorular var bu yağ bir kere buharlaştıysa tekrar buharlaşabilir o zaman sürekli bu işlemmi yapılacak? Direksiyon kutusu değişse daha iyi olmaz mı?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Cevapladığınız için çok teşekkür ederim geçmiş olsun inşallah tekrarlamaz pazartesi benimde randevum var daha önce bu sorunu yaşıyanların süreci nasıl atlattığını merak ediyordum not ettim size yapılan işlemleride pzt söylicem yüksek ihtimal benimle aynı sorundur

Ad Soyad
Emre GÜMÜŞ
Aracınız
Civic FE1 2021
Allah için bu soruna bir çaresi olan yada şu YETKİLİ servis benim aracı yaptı diyen varmı. Bugün 2 saat eskişehire kaçalım gelelim dedik. ALlah kahretsin 2 saat yol 10 saat gibi geldi araba yolda durmuyor dişli gibi tık tık atıyor ya sol gidiyor ya sağa gidiyor. ortasında bir türlü durmuyor. bu durum cok can sıkıcı olmaya başladı.

Ad Soyad
Taha
Aracınız
Civic FE1 2021
Allah için bu soruna bir çaresi olan yada şu YETKİLİ servis benim aracı yaptı diyen varmı. Bugün 2 saat eskişehire kaçalım gelelim dedik. ALlah kahretsin 2 saat yol 10 saat gibi geldi araba yolda durmuyor dişli gibi tık tık atıyor ya sol gidiyor ya sağa gidiyor. ortasında bir türlü durmuyor. bu durum cok can sıkıcı olmaya başladı.

Ben pazartesi servise bırakıcam bakalım ne dicekler

Ad Soyad
Ed de
Aracınız
Civic FE1 2021
Merhaba yaklaşık 1ay önce serviste işlem yapıldı, 3.sayfada mesajım duruyor, şuana kadar sorun tekrarlamadı takılma sorunu kalmadı.

Aracınız
Civic FC5 2020

Merhaba
Üstad garanti kapsamında araçlarımız şu 22500 kmde 18000 kmlerde yapmaya başlamıştı bende ben bir defa götürdüm istanbul damla servis için 20000 km bakımında söyledim hallettiler ama şu anda çok minik var tekrarlarsa GETİR değiştiririz demişlerdi çok dert etmeyin GARANTİDEN DEĞİŞTİRİRLER

2018 FC5 EXE ECO
2020 FC5 EXE ECO
2021 FE1 EXE ECO

Aracınız
Civic FC5 2020
Ankarada BORA yetkili servisine bende bakım yaptırırken söyledim ama hic bir şey yapmadılar.

Merhaba

Üstadım istanbul yapıyorda ankara niye bir şey yapmıyor anlamış değilim

Servis isimlerini yazmamız da burda ki arkadaşlar için bence olumlu olacaktırhangi servis sorun çözme ve ne yaptığını yapmadığını görmek adına olumlu olacaktır

2018 FC5 EXE ECO
2020 FC5 EXE ECO
2021 FE1 EXE ECO

Ad Soyad
Emre GÜMÜŞ
Aracınız
Civic FE1 2021
Merhaba

Üstadım istanbul yapıyorda ankara niye bir şey yapmıyor anlamış değilim

Servis isimlerini yazmamız da burda ki arkadaşlar için bence olumlu olacaktırhangi servis sorun çözme ve ne yaptığını yapmadığını görmek adına olumlu olacaktır

2018 FC5 EXE ECO
2020 FC5 EXE ECO
2021 FE1 EXE ECO
Merhaba hocam, bence bu sorun olsun diğer sorunlar olsun servis ismi belirtirsek daha iyi bencede neresi ne yapıyor ne yapmıyor bilelim. Bu olaya normal diyen yetkili servis elemanları bile var bırakın birşey yapmayı çözüm bulmayı. Bu insanlar bu sorunu bilerek yalan söylüyorsa ne ala bu onun sorunu ve günahı, lakin hakketten bu normal diyen ya da sorun yok diyen elemanlar servis yetkilileri var, bu insanlar hic mi eğitim almazlar hic bi sınava tabii tutulmazlar bu insanlar arabaları nasıl yapıyorlar random karambole mi araçları söküp takıyorlar inanılcak gibi değil. Türkiyede hic bir zaman hiç bir kurum servis her nere olursa olsun düzgün 1 tek şey alamıyoruz, buda ülkemizin ayıbıdır...

Ad Soyad
Taha
Aracınız
Civic FE1 2021
Selamlar benim aracım incelendi direksiyon kutusunda problem olduğu tespit edildi işleme girildi parça siparişi yapmışlar 1-2 ay içersinde gelirmiş böyle de rezillik hayatımda görmedim 2022 model arabada Honda çok büyük pişmanlık oldu benim için bu tarz problemm yasıyann herkes baktırsın aracına serviste

Geri