Civic FE Direksiyon problemi

Ad Soyad
Levent Kiraz
Aracınız
Civic FE1 2021
Herkese merhaba.15 bindeki aracımla 80-90 ile giderken direksiyon minik hareketler le düzeltmek istediğimde sanki böyle dişliden diğer dişliye geçer gibi tık tık şekilde direksiyondan hissediyorum hızlı çevirdiğimde bi şey hissedilmiyor ama sanki böyle içerde bi yerde sıkma hissi veriyor . Virajda dönerken sabit tutarken direksiyon bi diş daha atıyor ve çevirdiğim yöne kayıyor servise götürdüm aracın 5-6 gün kalmasını söylediler onlarda tesbit ettiler bu durumu ve 2-3 tane araçta da böyle sorunla geldiklerini söylediler çözüm içinde sensörleri sıfırladılar olmadı , direksiyon motoruna , alt takıma , amörtisör sistemine ve mafsallara bakılacağı söylendi bu tarz bi problemle karşılaşan oldu mu acaba ?
Teşekkürler

Çözüm
Merhabalar, 2023 FE1 Aracımda direksiyonda kasılmalar ve virajlarda gereksiz sertleşmeler vardı (12.000km). Yapılan kontrollerde direksiyon kutusu değişimi yapılacağı söylendi.
Parça tedariği yaklaşık 3-4 hafta sürdü. İşlem tamamen garantiden karşılandı ve sorun çözüldü. Benzer probleme sahip arkadaşlar garantiden değişim yaptırarak sorunu çözebilir.
Ad Soyad
Levent Kiraz
Aracınız
Civic FE1 2021
2.5 gün sonunda yapılan araştırma sonucunda direksiyon kutusunda arıza olduğu tesbit edildi ve Honda Türkiye ye de bu konu bildirilmiş ve onlarda bu konu üzerine araştırma yapıyorlarmış . Garantiden değişim sağlandı yarın gidip teslim alıcam aracı .

Ad Soyad
Levent Kiraz
Aracınız
Civic FE1 2021
Düzeltme : arkadaşlar Honda Türkiye’den gelen mail direksiyon kutusunda yağlama yapılması şeklinde . Bu şekilde bende ki sorun çözüldü ama izleme devam ediyor herhangi bi şey olursa Honda Türkiye ye haber verilecek durumla alakalı .

Aracınız
Civic FB7 2015
Merhaba bugun 2021 fe1 aracımda aynı sıkıntıyı yaşadım sizin aracınız direksiyon kutusu değiştimi yoksa yağlanması ile sorun çözüldümü ?
Düzeltme : arkadaşlar Honda Türkiye’den gelen mail direksiyon kutusunda yağlama yapılması şeklinde . Bu şekilde bende ki sorun çözüldü ama izleme devam ediyor herhangi bi şey olursa Honda Türkiye ye haber verilecek durumla alakalı .

Ad Soyad
Levent Kiraz
Aracınız
Civic FE1 2021
Merhaba bugun 2021 fe1 aracımda aynı sıkıntıyı yaşadım sizin aracınız direksiyon kutusu değiştimi yoksa yağlanması ile sorun çözüldümü ?
Merhaba. Bende yağlama ile sorun çözüldü ama sadece çok çok az bi sertlik var gibime geliyor . Perşembe günü tekrar servise uğradm Honda türkiyeden bir talimat gelirse bilgilendirme yapacağız dediler . gelişmeleri bende takip ediyorum şu an için bir problem gözükmüyor direksiyonda . Zaten 1 ay kadar kullanın herhangi bir olumsuz durumda bize bilgi verin dediler ona göre honda türkiye ye haber vereceğiz dediler.

Aracınız
Civic FB7 2015
Merhaba. Bende yağlama ile sorun çözüldü ama sadece çok çok az bi sertlik var gibime geliyor . Perşembe günü tekrar servise uğradm Honda türkiyeden bir talimat gelirse bilgilendirme yapacağız dediler . gelişmeleri bende takip ediyorum şu an için bir problem gözükmüyor direksiyonda . Zaten 1 ay kadar kullanın herhangi bir olumsuz durumda bize bilgi verin dediler ona göre honda türkiye ye haber vereceğiz dediler.
Anladım hocam ilk msjınızda direksiyon kutusu değişti demiştiniz sanırım ama sonrasıda yağlama ile çözüldü dediniz. Bende yarın aracı garanti incelemesi için servise bırakacağım. Özelden iletişim no verirmisiniz bu süreçte birbirimiz ile irtibat halinde olalım

Ad Soyad
Ed de
Aracınız
Civic FE1 2021
Arkadaşlar merhaba aynı takılma hissi benim araçta da başladı 8500km de araç,80 90 km hızda takılma hissi bariz mevcut, bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederim, servise uğrayıp ben de sonucu paylaşacağım.

Geri