Civic HB Sport Plus'a 1 sene ve 10000km dolmadan veda...İşte 1 senede neler oldu okusun arkadaşlar görsünler.

Aracınız
Civic FC5 2017
Üzerinde sessizliği gayet başarılı Primacy'ler var, belki bir nebze azalır H serisi kullanılsa ama, sonuç pek değişmez. Alt püskürtme yaptıran arkadaşım da var. Arabanın ağırlığını artırmaktan başka hiçbir işe yaradığını düşünmüyoruz. Yapısal olarak sorunlar var belli, öyle lastikle, püskürtmeyle falan hallolmaz.
Lastik ile anca bir iki desibel işte

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Daha önce biryere yazmıştım. Kullandım bu lastigi. Sert bence. 2 desibel az değil aslinda

.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
1-2 dB hesap logaritmik olduğu için çok farkeder, ne olduğunu bilmeden yorum yapmamak lazım. Mesela 60dB sessiz kabul edilirken 62dB ortalama kabul edilir. Ama bizim araçta tırnaklı yolda 64dB gürültü kesin bence çünkü daha önce Qashqai'de ölçüm yapmıştım normal diyordum ona 62.3 falan çıkmıştı. Karşılaştırdığımda civic çok daha uğultulu ve cidden rahatsız edici.

2dB az değil ama bu arabada lastik değil sorun pek, en fazla 1dB fark yaratma ihtimali var.

Aracınız
Civic FC5 2019
1-2 dB hesap logaritmik olduğu için çok farkeder, ne olduğunu bilmeden yorum yapmamak lazım. Mesela 60dB sessiz kabul edilirken 62dB ortalama kabul edilir. Ama bizim araçta tırnaklı yolda 64dB gürültü kesin bence çünkü daha önce Qashqai'de ölçüm yapmıştım normal diyordum ona 62.3 falan çıkmıştı. Karşılaştırdığımda civic çok daha uğultulu ve cidden rahatsız edici.

2dB az değil ama bu arabada lastik değil sorun pek, en fazla 1dB fark yaratma ihtimali var.
Tamam hocam bende illa demiyorumki lastivi degistirsek ses kesilecek. Lastik de bu isin icinde dedim. Yanlis anlaşıldığımi düşünüyorum. Yoksa camurluk taraflarindan gelen yol sesi bariz belli

.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Merhaba,
Tamamen katılıyorum
Bende işlem olmasına rağmen belli zamanlarda rahatsız edici olabiliyor fakat alışınca normal kabul ediliyor
20191029_110250.jpg20191029_110230.jpg

Olmayanlarda bu ses daha fazladır

Aracınız
Civic FC5 2017
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Merhaba,
pas ile sıkıntı olmaz çünkü araçlar üretim aşamasında havuza daldırılıp çıkartılıyor.
İzolasyon etkisi var ama tüm sesi kesmiyor bir kaç Db düşürür taş, çakıl vs. sesi daha tok veriyor.
Würth markanın ürünleri var konu ile ilgili

Aracınız
Civic FC5 2017
Merhaba,
pas ile sıkıntı olmaz çünkü araçlar üretim aşamasında havuza daldırılıp çıkartılıyor.
İzolasyon etkisi var ama tüm sesi kesmiyor bir kaç Db düşürür taş, çakıl vs. sesi daha tok veriyor.
Würth markanın ürünleri var konu ile ilgili
Aracınn pas garantısı 10 senedir bu urunn onu gecıktırır ..tamam sese bir mıktar faydası olabilir ama pas engellemeye daha fazladır etkısı ..
Araçlar uretım aşamasında katafaroz havuzuna daldırılır ve sonrasında boya yapılır bu dogru ama yinede ne kadar da işlem den de gecılse bunun ömrü on sene galvanizli sac da dahil.

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri