Civic mi Corolla mı?

Aracınız
Arkadaşlar 2020 model Honda civic 1.6 elegance Eco Otomatik mi? Toyota corolla 1.6 Flame X Pack mi? Hangi aracı almalıyım, kafam karışık. İkisi arasında hangi araç donanım olarak iyi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Bence siz karar verin ikiside güzel, herkesin kullanım tarzı beklentisi farklı önceki aracım Toyota Corolla premium, satma nedenim debriyaj çok yukarıda kavrıyor alışamadım, metalik renk te çok sıkıntı yaşadım 10 cm çizik için tüm parçayı boyadılar soğudum arabadan, siz otomatik düşünüyorsanız debriyaj sorunu yok, son olarak bence Honda biraz daha sportif duruyor

Kesinlikle honda cıvıc derim ben yeni corollayı hiç beğenmedim gerek arka yaşam alanı gerekse o plazma tv gibi duran ekranıyla olmamış fc5 cıvıc onun yanında D segment gibi geniş duruyor özellikle arka baş mesafesi sıkıntılu corollanın

ホンダ

Aracınız
Hondanın sürüş zevki kesinlikle daha iyi. Corolla kasa çok yeni ama orta konsoldaki ekran biraz büyük kaçmış.
Ama önceki kasa corolla iç-bagaj çok daha genişti.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geçen hafta Corolla flame x aracı test ettim kısa mesafe. Çok detaylı incelemedim ancak beğenmedim. Lastik ve egzoz sesi çok alıyordu.
Yeni Civic için kapora verdim sonrasında. Burada bayisi olmadığından FC5 denemedim ancak mevcut aracım fk7

Aracınız
Civic FC5 2020
geçen sene şubat ayında bende sizin gibi civic- corolla arasında kalmıştım. İkisinide test ettikten sonra gidp CİVİC almıştım. Şimdi düşünün ki geçen sene 2019 civic aracımı satıp yine 2020 model makyajlı civic aldım. Hiç düşünmeden civic tercih edin derim.

Aracınız
Civic FC5 2020
Corolla iç hacim olarak malesef Civic' ten çok daha küçük. Civic özellikle arka diz-baş mesafesi ve bagaj hacmi olarak D segmente göz kırpıyor.
Bunun yanında sürüş keyfi olarak kesinlikle ama kesinlikle Honda diyorum çünkü ; direksiyonun netliği, şasinin rijitliği bunların yanında çeşitli engebelerde, tümseklerde ki yumuşaklığı...
Corolla A noktasından B noktasına götürür. Civic A noktasından B noktasına KEYİFLE götürür :)
Son olarak elbette burası Civic forumu ve Civic tercih edin diyen kişi sayısı fazla olacak lakin yukarıda yazdıklarım tamamen objektif görüşlerim ki daha önceden de 2010 ve 2013 Corolla sahibi olmuştum :)

Linkteki videoya da göz atarsanız tercihiniz biraz daha netleşir sanıyorum:
Arkadaşlar 2020 model Honda civic 1.6 elegance Eco Otomatik mi? Toyota corolla 1.6 Flame X Pack mi? Hangi aracı almalıyım, kafam karışık. İkisi arasında hangi araç donanım olarak iyi.

'?? ??? ???. (??????)
'?? ??? ???. ?-???? ??-? (?????)
'?? ??? ???. ?-???? (Ş??????? ?????)

Leo

0
Benim fikrim objektif baktığımda;

Direksiyona oturduğunuzda keyifli ve güvenli bir sürüşün yanında yüzünüzü gülümsetecek bir araba arıyorsanız kesinlikle Civic. Fakat corolla 'nın hybrid modelleri de kesinlikle denenebilir. Hybrid bir araç alarak inovatif bir sürüş tecrübesi yaşayabilirsiniz. Fransa 'da hybrid corolla kullanma fırsatım olmuştu, açıkcası bana sıradan bir araç gibi gelse de sahipleri yakıt ve performans olarak çok memnun olduklarını söylediler. Youtube 'daki birçok incelemede aracın özelliklerinden ve size sunduklarından bahsederler. Önemli nokta sizin ne beklediğiniz, bunlar benim tamamen şahsi fikirlerim, araçtan beklentiniz keyif almaksa kesinlikle Civic.

gunesec

Özel Üye
Ben civic almadan önce epey bir corollaya bakmıştım. Uzaktan cazip geliyordu. Ama içine girip incelediğimde b segment bir sedan gibi. Hele arka koltuğa oturduğumda şaştım kaldım. Ben diz mesafesi dar, hem baş. Ayrıca sunroofun yuvası neredeyse göz hizamda kalıyor ki boyum 170. Ayarlamaları da ön koltuğu kendime göre ayarlayıp baktım. Zevk meselesi ama ön konsolunu da hiç sevemedim.
Sonuç Civic.

Geri