Civic ses sistemi karşılaştırmaları

Ynt: Civic ses sistemi karşılaştırmaları

bmw lerde fln kullanılan harman kardon mesela çok iyi. ama bose da çok iyi bettle da fln var vw var mı bilmiyorum hatta yeni mazda3te de hatta full pakette standart var. en azından bize seçenek olarak sunsaydılar iyi olurdu ya :S

sk67a

0

Nissan Qashqai Platinum Edition (en üst donanım) araçta Bose hoparlör, Bose anfi, Bose sub-soofer var.
Eşimin aracı. Gerçekten kaliteli bir müzik sistemi. Videosunu paylaşırım.

Ben A.B.D. seyahatlerimden parti parti Bose sinema sistem komponentlerini eve getirdim; evde sinema keyfini
Bose Acoustimass 10 hoparlör sistemi; Harman Kardon receiver, ayrıca Yamaha receiver ve ilave olarak
JBL hoparlörlerle sürüyorum. iPod ve iPhone için de Bose marka portatif Docking Station ünitem var.
Bose markasını tanıyorum.

Honda Civic için Bose sistem seçeneğinin fabrika tarafından sunulması biraz uzak bir ihtimal. Maliyet söz konusu.

Şöyle bir örnek ile açıklayayım. Benim o portatif iPod/iPhone Bose Docking Station cihazı Los Angeles'da Bose yetkili satıcısından 399 USD fiyata
aldım. Liste fiyatı. Bose hiç bir zaman indirim yapmaz. Istanbul'a geldiğimde Ümraniye MediaMarkt mağazasında (tarih 2011)
aynı cihazın etiket fiyatı 1,899 TL idi. Düşünün.

:aman:

Aracınız
Civic FB7 2012

[member=3]sk67a[/member]

Durduk yere Nissan sitesine girdim.
Gördüm ki 2012'de bu yana kimi özellikler gelince bizim araçlarımız yaşlanmaya başlamış. :D
Birden bir kaşıntı bastı.
---
Siteden Bose adına bir yazı göremedim. Ama mesela bir Citroën, Civic incelediğim dönemde, 2011-2012 DS4 modelinde üst sınıfta Denon ses sistemi ve bagajdaki subwoofer ekipmanı adamın gözünün içine sokuyordu.

sk67a

0

Nissan Qashqai modelinde sadece en üst donanım seviyesi olan "Platinum Edition" 'da Bose müzik
sistemi geliyor.

"Black Edition" 'da yok. "Tekna Pack" 'de yok.

[member=251]Mesudum[/member]

sk67a

0

sizdeki Navitech modelini yanlış anlamamın sebebini buldum...

2013 senesi mi neydi.
FDH'de yazı yazmıştınız. 6 ayda bir yazıyordunuz.
"ses sistemi öyle güçlü ki kot pantolon giydiğimde ön hoparlörler paçalarımı oynatıyor" gibi bir şey yazdınız.

ben de bir şekilde "herhalde Navitech cihazı var ve 4x50watt MOSFET anfiden bahsediyor" diye düşündüm.
tabii bu benim yanlış varsayımım. siz Navitech cihazınız olduğunu yazmamıştınız.

demek ki daha sonraları Navitech cihaz almaya karar verdiniz. bu sefer kot pantolunun paçaları ne oldu, merak ettim.
orijinal Honda konsol ünitesinin ses çıkışı Navitech kadar güçlü olmamalı..

:driver:

sk67a

0

Sayin Mesudum,

Aksam vakti is donusu sizin icin Nissan Qashqai Bose muzik sisteminin fotolarini cektim. Ekte dikkatlerinize sunuyorum.
Saygilar,
sk67a

haut-parleur

anfi

sub-woofer

ESIbldt.jpg

kMFyPid.jpg

ZWydcHD.jpg

Aracınız
Civic FB7 2012

[quote author=sk67a link=topic=747.msg13064#msg13064 date=1411662328]
sizdeki Navitech modelini yanlış anlamamın sebebini buldum...

2013 senesi mi neydi.
FDH'de yazı yazmıştınız. 6 ayda bir yazıyordunuz.
"ses sistemi öyle güçlü ki kot pantolon giydiğimde ön hoparlörler paçalarımı oynatıyor" gibi bir şey yazdınız.

ben de bir şekilde "herhalde Navitech cihazı var ve 4x50watt MOSFET anfiden bahsediyor" diye düşündüm.
tabii bu benim yanlış varsayımım. siz Navitech cihazınız olduğunu yazmamıştınız.

demek ki daha sonraları Navitech cihaz almaya karar verdiniz. bu sefer kot pantolunun paçaları ne oldu, merak ettim.
orijinal Honda konsol ünitesinin ses çıkışı Navitech kadar güçlü olmamalı..

[/quote]

Detay hafızanız örnek alınacak seviyede. Sizi tebrik ederim.
...
Kot pantolonun durumu aynı.
Su deposunun hacmi büyüdü ama ucundaki musluk aynı kaldı çünkü (henüz).
.duv.

Navigasyon işimi cep telefonuyla yapmaktan sıkılmıştım ve öncelikle bu ihtiyaçtan cihaza geçtim. Ancak ses kalitesinde gelen düşme benim yeni arayışlarımı kuvvetlendirdi. Ancak, işte, kaçıncı söyleyişim, anfi çıkışlarının kalitesini görsem, çaplı (anfi, hoparlör, izolasyon, kablolama, işçilik...) bir düzenlemeye gideceğim.

sk67a

0

Ben Honda Civic araci bayiden teslim aldigimda orijinal deck unite Navitech ile coktan degistirilmisti.
Yani orijinal Honda uniteyi dinlemek hic kismet olmadi. Baska bir Honda Civic aracin icinde
de dinleme firsati olmadi. Bu sebeple Navitech ile bir mukayese yapamadim. Sizin
yazinizdan orijinal unitenin daha kaliteli bir ses cikisi oldugunu ogrendim. Bu kalite farki MP3 sarkilarda
mi, yoksa FM radyoda mi, yoksa her ikisinde mi?

Aracınız
Civic FB7 2012

Karşılaştırma mantığına göre aynı kaynakları aynı şartlarda değerlendiriyoruz ya;
mp3 parça olsun, radyo yayını olsun, ünite değişiminden sonra sesten aldığım keyif azaldı.

Orijinal cihazda 40 kademe vardı. 28 kademede her türlü seste hissedilebilir bozulma olmuyordu. 32'den sonra kuvvetli bass seslerde biraz dağılma başlıyordu. Ama tizler 40'a kadar sorunsuz çalışabiliyordu.

NX-220r cihazda 50 kademe var. Sesten tatmin olmak için bir defa orijinalde 8-10 gibi aldığınız sesi en az 15'e kadar açmanız gerekiyor. 25 değerinde normal müzikleri açabiliyorsunuz. Ancak bass ne zaman dağılıyor, açıkçası denemedim. Ses çıkış gücü yüksek olduğu için ilerleyen değerlerde sesin bozulması çok daha acıklı hale geliyor.

Yalnız, bunda ses değerinden bağımsız olarak, sanki ton ayarından orta sesler çıkarılmış gibi. Bass yüksek diyemem, çünkü öyle gümbürdemiyor. Echo ile belki düzeltilebilir ancak ben uğraşmadım.

Zilgar

0
sorun çin malı navigasyonlardan kaynaklanıyor. aletin orjinal ses sistemi gayet güzel sadece arka hoparlörlerin değişmesi gerekiyor.

Geri