Civic FK7 Civic sport plus

Orta konsoldan gelen ses aslında ordan degil torpito altından geliyo hortumlardan kalorifer hortumu onları toplayıp baglıyolarmış bişeyler yapılıp kesiliyo muş sıkıntı degilde twetır lar uyuz ediyo bakalım onlara ne yapacak servis

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ben arabayi camkiran satis mudurunden aldim kendi arabasiymis belki o yaptirmistir.. birde ufak bir sikintim var 10000km de gostericem servise sofor kapi esigindeki kirmizi civic lambasi yanmiyor diger kapilardaki yaniyor.. Ufak temassizlik vardir dedim led kolay patlamaz diye sagdan soldan hafif vurdum ama tepki vermedi. Neyse artik servise gidince garantiden halledicez.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Aynı tıkırtı bende de var ama cam vurma sesi, öyle fitil silikonlamakla bu tip bir ses gitmez bence. Gıcırtı değil, tıkrtı. Sürtme değil, vurma.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Ben arabayi camkiran satis mudurunden aldim kendi arabasiymis belki o yaptirmistir.. birde ufak bir sikintim var 10000km de gostericem servise sofor kapi esigindeki kirmizi civic lambasi yanmiyor diger kapilardaki yaniyor.. Ufak temassizlik vardir dedim led kolay patlamaz diye sagdan soldan hafif vurdum ama tepki vermedi. Neyse artik servise gidince garantiden halledicez.

Siz cam tavan sorununu çözdürdünüz mü?

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Benim aracım da 3000 km'de ve cam tavan kapalıyken ses geliyor. Bu kadar çabuk ses gelmemesi lazım böyle bir araçtan.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Arkadaşlar ses fitillerin sertleşmesinden ve kurumasından dolayı oluşuyor. Vd 40 sprey bu konuda baya iyi. Tavsiye olarak yazın çok sıcak havalarda sunroofu tamamen açmayın 50 km/h hızın üstünde sunroof açık gezmeyin. Ayda 1 de vd 40 :)

Azo

0
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Bu ses bende de var fitil yaglandi geçmedi tavan dosemesinin iç kısmında metal benzeri bir parça var cam tavana göre yerleştirilmiş ona sıcak silikonla destek yapıldı cızırtı kesildi ama esneme sesi kıt küt var. ön kısımda yıldız alyanla sıkılabilir vidalar var kontrol edildi ama halen var

Bir çok Mercedes kullanıcısı bu sesden şikayet etmiş esnemelerde hız farkrtmeksizin küçük tumseklerde araç esnedigi zaman olan sesler yada farklı titreşimli yollar

Çözüm olarak tavan döşemesi sökülüp altında kalan vida birleşim yerleri sıkılmış şikayet geçmiş sert test etmişler sorun yokmuş video linki altta

Cama vurma sesine gelince şöyle bir öneri var bence bu bütün cam tavanlarda varmış yada birçoğunda tavan açılınca ön taraftaki siperliği görürüz kapandığında bu siperlik esneyip cama vuruntu yapıyor yada yandaki bacaklara

Bu kısmın cama geldiği noktayı tespit edip çift taraflı silikon band ve üzerine bez band yapıştırarak vuruntudan büyük ihtimal ile kurtulabilirsiniz görüntü kirliliği 0

Benim soruma gelince bu mercedescilerin yaptığı çözüm bizde geçerli olurmu sizce ? Yani üstte var vida sabitleme tmm döşeme altında da varmıdır ? Bilgisi olan varsa yüksek ihtimal bu noktalardan geliyor sesler.
Bu konuda fikri olan yada çözüme ulaşan varmı ricam sizden

Merhaba arkadaslar 2018 civic sport plus arabam var.. Cam tavan kapaliyken tirtikli yollarda hafif bir ses geliyor arkayi kaldirirsam veya acarsam ses kesiliyor.. Sesin neden kaynaklandigini bilen var mi ? Yada daha önce basina gelen ? 3500kmde 2. El aldim araci..

Lenovo K53a48 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Valla tavanı söktürmek ne kadar mantıklı bilmiyorum da sıkıntılı iş .

Azo

0
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Valla tavanı söktürmek ne kadar mantıklı bilmiyorum da sıkıntılı iş .
Yani tavan klipsli tutan bir cıvata yok tavanı ama tabiki mesakatli a stunu ve kemerlik ile arka c stunu iç kısımdan tek taraflı iki tarafa gerek yok sökülmesi lazım vaktim olsa şöyle güneşli ılık bir gün sokucem ben de
Çünkü daha önce ön kısımları söküp kontrol ettim kolay oldu

Tavanla döşeme arası bakımlarını yaptım ama bu kısımla ilgili değil sadece arka kısmını indirmedim aşağıya dediğim gibi vakit lazım yada orada cıvata varsa birisi varlığını söylese tamam
IMG_20200113_120534.jpegIMG_20200125_131955.jpegIMG_20200113_122259.jpeg

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Yani o zaman bir gün oturup deneyeceksiniz yarısını yapmışsınız zaten :)

Azo

0
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Tekrar merhaba bugün sorunun kaynağını sanırım buldum ve çözdüm belki sizdeki sorunda aynıdır yakın zamanda bazı işlemler yapmıştım bazı esneme sesleri kesilmişti bı kısmı kalmıştı bugün onlarida hallettigime inanıyorum
Bu sesler araç tümsek yada çukurda olan seslerdi araç esnediginde metal metale surtercesine bı tıkırtı
Yurtdışında bı sema paylaşıp aynı durumdan kurtulanlar var bende kurtuldum şükür
Panaromik cam tavanda cami ayaklara bağlayan sağ ve solda toplam 6 yıldız vida mevcut bunlardan arka kısımdaki sağ sol ikisini gevşetin ve camın yüksekliğini ayarlayın muhtemelen sarsıntı ve günümüz Türkiye yollarında sarsıntı dan dolayı cam ayarı bozulmuş olması söz konusu

Cam ayarı bozulmuş ise şöyle bı durum vardır sunroof cami ile tavan arasında yandan baktığınızda cam tavan assagida kalmışsa ayarlanması lazım tecrübe ile sabit

Aşağıya sema koyucam oradan kısmen kastettigim bölgeyi anlarsınız.

Merhaba arkadaslar 2018 civic sport plus arabam var.. Cam tavan kapaliyken tirtikli yollarda hafif bir ses geliyor arkayi kaldirirsam veya acarsam ses kesiliyor.. Sesin neden kaynaklandigini bilen var mi ? Yada daha önce basina gelen ? 3500kmde 2. El aldim araci..

picture_7310.jpeg

Geri