"cızırtı" sesi Hk.

mnrshn

0
Merhabalar..öncelikle bu konu daha önce açılmamış ve geçenlerde konusu açılmış "hırıltı sesi" konusundan farklıdır.. fb7 otomatik aracımda 2500-3000 arası devirde bir yerden cızırtı sesi geliyor..sanki bir yerde asılı kalmış metal varmışta o titreyip ses çıkarıyor..şanzıman yağını değiştireli 5 ay olmuştur, en son 1 ay kadar önce sol ön Z rot sol arka porya ve salıncak değişti.. Araç boşta iken bu ses olmuyor..
Bu konuda yorumlarınızı bekliyorum. İyi forumlar

Aracınız
Tirreşimden dolayı gevşeyen bir parça sallanıyor olabilir hocam. Benim, lpg filtresini kenara tutturan somun gevşemişti. Sol arka köşede kalıyor. Elle yokladığında L şeklindeki parça sallanıyordu ve hareket halinde de zırıltı yapıyordu.

Kün feyekün..

mnrshn

0
Tirreşimden dolayı gevşeyen bir parça sallanıyor olabilir hocam. Benim, lpg filtresini kenara tutturan somun gevşemişti. Sol arka köşede kalıyor. Elle yokladığında L şeklindeki parça sallanıyordu ve hareket halinde de zırıltı yapıyordu.

Kün feyekün..
Akünün kaide demiri gevşemiş sıkıştırdım geçti.. Enteresandır sadece 2500 3000 devirde yapıyordu.. Tesadüfü bilemedim

RNE-L21 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri