CVT Şanzıman - ANA KONU

Fc5 kasa civic lerdeki cvt otomatik şanzıman ile ilgili problem yaşayan varmi sormak istedim. Devir saati dalgalanması, D den R ye geçişte sarsıntı yada direksiyonda kayma sağa veya sola çekme gibi

SM-N920C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Hocam bence karşılaştığınız sorunu ayrı bir konu olarak aysanız daha faydalı olur, bu konu teknik bilgiden ziyade CVT şanzımanı taşlama konusuna doğru evrildi :)
Yine de kullanıcı olarak elimizdeki makinelerin sınırlarını bilmemiz oldukça kıymetli (y)
Sizin vesilenizle CVT şanzımanın biraz dikkatli kullanılmaya gereksinim duyduğunu anlamış olduk, teşekkürler :)
Neyse artık konuda olan oldu?

KArdeşime bir kaç gün benim Honda'yı verdim hava da yağmurlu olduğu için eşim kullanmayacağını söylemişti. Bu akşam aldım. Spor modu çalışmıyor dedi aracın. Bindim bir tur attık, neyse harbiden aracın spor modu tam çalışmıyor. Yani normalde S'e alınca bir alt vitese düşürüp yüksek devirde kalır ya da vitesi yüksek devirde atar, ancak böyle olmuyor. D konumundaki gibi davranıyor. Ama vites geçişleri kulakçıktan Manuel olarak değişiyor sıkıntı yok onda. Neyse bu da elinde kaldı. Bak konu yine evriliyor haydaa?

Böyle bir durumla karşılaşan var mıdır sorun nedir acaba ?

Aracınız
Civic FC5 2019
Neyse artık konuda olan oldu

KArdeşime bir kaç gün benim Honda'yı verdim hava da yağmurlu olduğu için eşim kullanmayacağını söylemişti. Bu akşam aldım. Spor modu çalışmıyor dedi aracın. Bindim bir tur attık, neyse harbiden aracın spor modu tam çalışmıyor. Yani normalde S'e alınca bir alt vitese düşürüp yüksek devirde kalır ya da vitesi yüksek devirde atar, ancak böyle olmuyor. D konumundaki gibi davranıyor. Ama vites geçişleri kulakçıktan Manuel olarak değişiyor sıkıntı yok onda. Neyse bu da elinde kaldı. Bak konu yine evriliyor haydaa

Hocam bence kardesiniz kullanmasin bu arabayi yoksa herkese sattiracak guzelim hondayi

SM-G920F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Neyse artık konuda olan oldu?

KArdeşime bir kaç gün benim Honda'yı verdim hava da yağmurlu olduğu için eşim kullanmayacağını söylemişti. Bu akşam aldım. Spor modu çalışmıyor dedi aracın. Bindim bir tur attık, neyse harbiden aracın spor modu tam çalışmıyor. Yani normalde S'e alınca bir alt vitese düşürüp yüksek devirde kalır ya da vitesi yüksek devirde atar, ancak böyle olmuyor. D konumundaki gibi davranıyor. Ama vites geçişleri kulakçıktan Manuel olarak değişiyor sıkıntı yok onda. Neyse bu da elinde kaldı. Bak konu yine evriliyor haydaa?
Hocam 1-2-3.viteslerde S konumunda olsada gaza yüklenmiyorsanız normale yakın yani D gibi davranır, ama 4.vitese hemen geçmez, aracı yüksek devirde tutmaya başlar.

Kardeşiniz eski aracındaki gibi S konumuna aldığında direk devir yükseltmesini beklemiş olabilir mi?

Aracınız
Civic FC5 2020

KArdeşime bir kaç gün benim Honda'yı verdim hava da yağmurlu olduğu için eşim kullanmayacağını söylemişti. Bu akşam aldım. Spor modu çalışmıyor dedi aracın. Bindim bir tur attık, neyse harbiden aracın spor modu tam çalışmıyor. Yani normalde S'e alınca bir alt vitese düşürüp yüksek devirde kalır ya da vitesi yüksek devirde atar, ancak böyle olmuyor. D konumundaki gibi davranıyor. Ama vites geçişleri kulakçıktan Manuel olarak değişiyor sıkıntı yok onda. Neyse bu da elinde kaldı. Bak konu yine evriliyor haydaa

Hocam

Makinayı sattıracaksın bizlere dur sen konu açma yada
Kardeşe sıfır bir araç alıp biz hediye edelim civictr ailesi olarak bu 2020 hastalığı depremi yangını bitmedi gitti zaten uğursuz gudübet bir yıl oldu psikolojimiz fazla kaldırmaz S MODU MU? D MODU MU? aman diyim

Hürmetler

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001

Gülsem mi ağlasam mı bilemedim? Günah keçisi belli oldu. Kardeş filan dinlemem bir daha arabada vermem. :)

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Gülsem mi ağlasam mı bilemedim? Günah keçisi belli oldu. Kardeş filan dinlemem bir daha arabada vermem. :)

Faaliyet ayn-ı lezzettir...
Aynen hemen s moduna alıp gazlamış bak. Öte yandan sorunu bulması da iyi. Kardeşlere can feda zaten bi tane var ?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
@İsmail Beşiroğlu hocam aracınızı bir kontrol edin, gerekirse bende düz bir yolda 40-60-80-100 km gibi farklı hızlarda Dden Sye geçiş yaparak şanzımanın tepkisini ölçüp videoya kaydedebilirim (y)
Oradan karşılaştırma yapabiliriz.

EK: Konu başlığı içeriğe göre yeniden düzenlenmiştir.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Geri