Cvt sanziman ugultu

Merhaba, 2016 fc5 kasa otomatik aracim var. agir hizlanmalarda 25-45 km aralarinda sanzimandan bi ugultu sesi geliyor. Daha iyi tarif etmek gerekirse manuel araclarda dusuk devirlerde hizlanmaya calistiginizda gelen sese benzetebilirim. Ani hizlanmalarda ve daha yuksek hizlarda ses yok. Araci yeni aldim, aldiktan sonra farkettim aldigim arkadas yetkili servis dahil birden fazla yere sordugunu ve normal oldugunu soylediklerini soyledi. Arac suan 81bin km de en son sanziman yagi 70binde ozel serviste degismis, diger yag bakimlari bin km once yapilmis. Bu konuda fikri olan var mi acaba?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Keşke şanzıman yağı yetkilidir degisseymis işte bu yüzden bu ülkede ikinci el alınmaz zaten sorunsuzluguyla nam salmis cvtnin şu sivisini bari yetkilide değiştirin yahu umarım yqnlis likit konmamistir çünkü tamiri yok bunun

Keşke şanzıman yağı yetkilidir degisseymis işte bu yüzden bu ülkede ikinci el alınmaz zaten sorunsuzluguyla nam salmis cvtnin şu sivisini bari yetkilide değiştirin yahu umarım yqnlis likit konmamistir çünkü tamiri yok bunun

Arac sahibiyle gorustum. Kullanilan yag servisten alinmaymis. Birkac farkli yerde normal oldugu soyleniyor. Sport modda yapmiyor sesi. Ben haftasonu bi servise ugrayacagim.

fx2006

0
Ad Soyad
Ahmet Mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
Arac sahibiyle gorustum. Kullanilan yag servisten alinmaymis. Birkac farkli yerde normal oldugu soyleniyor. Sport modda yapmiyor sesi. Ben haftasonu bi servise ugrayacagim.

sadece orjinal yağ kullanmak yetmiyor, serviste yağ değişimi sonrası yazılım güncellemesi yapılıyor cvt için böyle bir durum olmuş olabilir yani cvt için bir güncelleme yapılması gerekiyor olabilir.

Aracınız
Civic FC5 2019
sorun şanzıman kaynaklı olsaydı her devirde olurdu, düşük devirde çekmiyor muhtemelen. sibop ayarını kontrol ettireni öneririm. çok takılma bence, yağını suyunu koy devam et... benim araçta 40 binlerde başladı, 65 bine yaklaştı ki hala devem ediyordu. birşey de bulamadılar. takılma bence...

MI 6X cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri