Cvt sanziman

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaslar herkese iyi aksmlar haziran ayinda 2019 civic eco elegance aldim 1000 ancak oldu sehir ici tarfikde bazen gaza gec tepki veriyor ilk defa otomatik(cvt) kullaniyorum 2-3 saniye sonra gaza tepki verdigini hissediyorum internet bazi forum sitelerinde cvt icin normal oldugunu soyluyorlar bilgisi olan yardimci olursa sevinrim.

SM-G920F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Eco modu açıksa eğer tepkiler daha geç olur eco modu kapattığınız zaman daha iyi tepkiler alırsınız ve evet cvt şanzıman için normal

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Normal. Muhtemelen daha önce dsg olan bir araç kullandınız. Ondan farklı geliyordur. Cvt şanzıman torkdan biraz ödün verdiği için kalkışlarda daha yavaştır ve cvt'te vites yoktur. İnternetten videoları incelerseniz cvt şanzımanı daha iyi anlarsınız. Hemen gaz tepkimesi veriyor fakat kasa biraz daha ağır ve cvt torkdan kaybettiği için ağır kalıyor. Ayrıca eco modu açık ise daha geç tepkime veriyor.

Aracınız
Civic FC5 2017
2-3 saniye mi ? çok uzun bir süre, sanırım siz ifade edemediniz. okadar da değil, sadece ani gaza yüklenmelerde hemen tepki vermiyor. manuel vitesli yada çift kavramalı otomatik bir araçtan geçiş yaptıysanız alışmanız zaman alabilir.

Aracınız
Civic FC5 2019
2-3 saniye mi ? çok uzun bir süre, sanırım siz ifade edemediniz. okadar da değil, sadece ani gaza yüklenmelerde hemen tepki vermiyor. manuel vitesli yada çift kavramalı otomatik bir araçtan geçiş yaptıysanız alışmanız zaman alabilir.
Evet 4 yil boyunca 2012 manuel benzinli civic kullandim. alismakta biraz zorlanacagim gibi geliyor ayrica eco mod kapali kullaniyorum. Her zman yapmiyor bazen oluyor gaz-ayak koordinasyonu kuramuyorim galiba.

zero

0
Manuel ile kıyaslamayın, çok fark var. Hatta alakası yok :ROFLMAO:
Kalkıştaki yavaşlığına rağmen üst hızlarda eksiği daha az diyebilirim.
(y)
Kalkışlarda devri gereksiz yükseltirseniz ekonomik de olmaz. Fazla basmanız hızlanmaya etki etmez; diğer tip şanzımanlı ya da turbolu araçlardaki gibi bir ataklık yok zaten. Ki bence daha güvenli
Biraz değişik bir sistem alışmanız lazım. İlk otomatik vites arabam, böyle "cins" bir otomatik vites oldu :giggle: Ama alıştım ve hatta sevdim bile. "Değişik" bir kere :)

İlk kalkış L modunda yapıldığında aracın daha güçlü ve kendinden emin kalktığını tecrübe ettim. Deneyebilirsiniz. Biraz hızlanınca tekrar D ye alabilirsiniz. Bu sayede manuel vitesin tadından da mahrum kalmamış olursunuz :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aracınız
Hiç aklıma gelmemişti denemek lazım.. İşe yarayacak gibi
İlk kalkış L modunda yapıldığında aracın daha güçlü ve kendinden emin kalktığını tecrübe ettim. Deneyebilirsiniz. Biraz hızlanınca tekrar D ye alabilirsiniz. Bu sayede manuel vitesin tadından da mahrum kalmamış olursunuz :)

F3111 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaslar herkese iyi aksmlar haziran ayinda 2019 civic eco elegance aldim 1000 ancak oldu sehir ici tarfikde bazen gaza gec tepki veriyor ilk defa otomatik(cvt) kullaniyorum 2-3 saniye sonra gaza tepki verdigini hissediyorum internet bazi forum sitelerinde cvt icin normal oldugunu soyluyorlar bilgisi olan yardimci olursa sevinrim.

1.6 cdti 136 beygir opel astradan inip eco exe ye bindim. Aracı bayiiden alıp daha 10 km iken ankara cinnah yokuşunu çıkınca eyvah dedim. Pişmanlık buram buram beni terletti. 3 ay oldu. Şimdi o yokuşu 4 kişi full klima açık at gibi çıkıyorum. Alıştıkça seviyorsunuz. 5-6 ay lazım alışmak için..

SM-G970F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

1.6 cdti 136 beygir opel astradan inip eco exe ye bindim. Aracı bayiiden alıp daha 10 km iken ankara cinnah yokuşunu çıkınca eyvah dedim. Pişmanlık buram buram beni terletti. 3 ay oldu. Şimdi o yokuşu 4 kişi full klima açık at gibi çıkıyorum. Alıştıkça seviyorsunuz. 5-6 ay lazım alışmak için..

SM-G970F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Katılıyorum hocam. Cvt’li motora alıştıkça seviyorsunuz. Biraz aracın ritmini, nerede ne yapacağını öğrenmiş olduktan sonra hiç sorun yaratmıyor: sollama da yapıyorsunuz, yokuşlar da vız geliyor.

Dipnot: Benim araç 3000 km’den sonra açıldı. Şimdi tabiri caizse köpek gibi gidiyor.

Geri