Cvt şanzıman

Ad Soyad
Kerem Paşaoğlu
Aracınız
Civic FE1 2021
Arkadaşlar selam. Aracım Fc5 Civic. Vitesi P konumundan D'ye veya R'ye aldığımda devir saati önce düşüyor sonra yeniden normale dönüyor. Bu sizce normal bir durum mudur?
Geçen günlerde serviste bakım yaptırdım. Şanzıman yağı değişti. Yağ değişmeden önce vites kolu p,r,n,d konumlarına adeta yağ gibi akarken değiştikten sonra geçişler biraz ağırlaştı. Şahsen biraz endişeleniyorum şanzıman konusunda. Sizce aracım garanti dışında olduğu için servis Hondanin kendi yağından farklı yağ kullanmış mıdır?

Vites pozisyon değişimlerinde rölanti de anlık dalgalanma benim aracımda yaşanıyor.
Özellikle LPG kullanımı esnasında çok bariz olmaktadır.
İrdeleme gereği görmedim , standart bir durumdur.
Gözlemlediğim benzin modu açıkken farkedilmeyecek seviyelere geliyor olduğuydu...
Ben bunu devir sayısının rölanti de çok düşük (800-850 arası dev/dk.) kalmasına yordum. LPG sistemi bir şekilde yeterli reaksiyonu yapamıyor.
CVT'de bu geçişler de yoğun enerji tüketen bir yapıdadır elbette.

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
değişim yetkili serviste yapıldıysa orjinall yag kullanılmıstır endişe etmeyin. harici yag kullanmaz servis sonucta elinizde evrak var değişimle ilgili. rölanti dalgalanması için aracınızın subap ayarı duurmu nedir onu bilmenizde lazım eger zamanı geldiyse subap ayarıda bunu tetikler onun harici az bi dalgalanma bütün fc5lerde mevcut. vites kolu olayına gelirsek belki siz öyle hissediyor oolabilirsiniz yinede cok rahatsız ediyorsa servisle bi görüşün

Ad Soyad
Kerem Paşaoğlu
Aracınız
Civic FE1 2021
değişim yetkili serviste yapıldıysa orjinall yag kullanılmıstır endişe etmeyin. harici yag kullanmaz servis sonucta elinizde evrak var değişimle ilgili. rölanti dalgalanması için aracınızın subap ayarı duurmu nedir onu bilmenizde lazım eger zamanı geldiyse subap ayarıda bunu tetikler onun harici az bi dalgalanma bütün fc5lerde mevcut. vites kolu olayına gelirsek belki siz öyle hissediyor oolabilirsiniz yinede cok rahatsız ediyorsa servisle bi görüşün
Subap ayarı yapılmadı.

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Subap ayarı yapılmadı.
subap ayarı bütün civiclerde önemli hem çekiş hem yakıt hemde bu tip sarsıntılı calısma rolanti dalgalanması vs sebeplerin ortadan kalkması için sert kullanıyortsanız her 40 binde daha yumusak biniyorsanız 60 binde yapılması gerekiyor

Geri