Civic ES7 Debriyaj ve fren hidroliğini değiştirdim

Aracınız
Bugün aracımın(2004 civic) Hidroliklerini değiştirdim. Fren hidroliğim çok kirli görünmüyordu fakat debriyaj hidroliğimden pas aktı resmen. Ayrıca debriyaja basarken oluşan bir gıcırtı vardır bizim seride. O sesin de debriyaj alt merkezinden geldiğini farkettim. Debriyaj hidroliği değişimini şiddetle tavsiye ediyorum.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Bugün aracımın(2004 civic) Hidroliklerini değiştirdim. Fren hidroliğim çok kirli görünmüyordu fakat debriyaj hidroliğimden pas aktı resmen. Ayrıca debriyaja basarken oluşan bir gıcırtı vardır bizim seride. O sesin de debriyaj alt merkezinden geldiğini farkettim. Debriyaj hidroliği değişimini şiddetle tavsiye ediyorum.

Bilgilendirme için teşekkürler.

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Normal sartlarda zaten fren hidroliginin omru 3 yildir. Yapisi gereki icine havadakinnemi aldigi icin ozelligini yitirir. Maliyetsiz bir uygulanadir ama tamirciler pek ugrasmak istemezler

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nasıl değişiyor bu fren hidroliği? lifte mi kaldırmak gerekiyor?

2010 civic kullanıyorum.bende fren hidroliğini değiştirmeyi düşünüyorum.arastırdıgım kadarı ile dot 4 kullanılıyor.dot 5 silikon yapılı olduğundan önerilmiyor.ama yabancı sitelerde dot 5.1 kullanılabilir yazıyor.farkını artı yada eksilerini bilen var mı? Dot 5.1 alırsam Yağı komple değiştireceğim bu yüzden kaç litre alıyor ? Şimdiden teşekkür ederim

İphone6s

Ozzi

0
Aracınız
Civic FD6 2009
2010 civic kullanıyorum.bende fren hidroliğini değiştirmeyi düşünüyorum.arastırdıgım kadarı ile dot 4 kullanılıyor.dot 5 silikon yapılı olduğundan önerilmiyor.ama yabancı sitelerde dot 5.1 kullanılabilir yazıyor.farkını artı yada eksilerini bilen var mı? Dot 5.1 alırsam Yağı komple değiştireceğim bu yüzden kaç litre alıyor ? Şimdiden teşekkür ederim

İphone6s
Dot4 yeterli. Litre olarak yanlış hatırlamıyorsam 1 kutu yetiyordu. 500ml

2009 Fd6 Premium OV

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001

İphone6s
Aracınız için Dot 3 veya Dot 4 olmalı. Kılavuzda bunları öneriyor diye biliyorum.
Fren ustam ABS'li araçlar için Dot4 önermişti. Ben hep 4 kullanıyorum. Fren ve debriyaj hidroliği olarak.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Son düzenleme:

Debriyaj hidroliğini kendimiz değiştirebiliyor muyuz.fren hidroliğini değiştirebiliyormuşum denedim oldu :)
Debriyaj hidroliği deposu aracın neresinde? Onun tapası nerde? Ve video var mı bu konu ile ilgili ?

İphone6s

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Debriyaj hidroliğini kendimiz değiştirebiliyor muyuz.fren hidroliğini değiştirebiliyormuşum denedim oldu :)
Debriyaj hidroliği deposu aracın neresinde? Onun tapası nerde? Ve video var mı bu konu ile ilgili ?

İphone6s

Geri