direksiyon arıza lambası yandı ve direksiyon sertleşmesi neden olur ACİL yardımcı olurmusunuz

Aracınız
Civic FD6 2009
selamın aleykum aranıza yenı katıldım tanışma bölümünde de dediğim gibi 2009 honda civic elegance otomatik arabam var 146xxx bin kilometrede dün aksam direksiyon arıza lambası yandı ve direksiyon ağırlaştı bu konu hhonda.jpgakkında fikir ve düşünceleriniz alabilirmiyim bursa da kime hangi ustaya götürürüm yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim resim ekte ekledim

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Fd6 aracımda başıma gelmişti. Akü kutup başı gevşemiş. Direksiyon sertleşti ve direksiyon ışığı yanmıştı. Arkadaşlarımın bilgisine. İlk kutup başlarını kontrol etmenizde fayda var.

Ad Soyad
Enes Ekinci
Aracınız
Civic FC5 2017
Benim FC5'te de zaman zaman direksiyon sertleşiyor, kendi kendine daha sonra yumuşuyor. Sebebini bir türlü çözemedim. Ekranda arıza kodu yok. Exper'de EPS uyarıları çıkmıştı, o zamanlar adana tekbaş'a gittiğimde önemli bir şey değil akü zayıflayınca vs voltaj iniş çıkışlarında olabilir deyip sallamıştı tabiri caizse. O dönem de aküm hakikaten bittiği için ona bağlamıştım. Aküyü yeniledim fakat sertlik zaman zaman hissettiriyor kendini düşük hızlarda.

Ad Soyad
Enes karaca
Aracınız
Civic FD6 2007
Arkadaşlar bende de iki oldu aynisini yapiyor neden olabilir stop edip calistirdim duzeldi

Ekli dosyalar

• IMG-20230425-WA0000.jpg
    IMG-20230425-WA0000.jpg
    75.6 KB · Görüntüleme: 19
Aracınız
Benim FC5'te de zaman zaman direksiyon sertleşiyor, kendi kendine daha sonra yumuşuyor. Sebebini bir türlü çözemedim. Ekranda arıza kodu yok. Exper'de EPS uyarıları çıkmıştı, o zamanlar adana tekbaş'a gittiğimde önemli bir şey değil akü zayıflayınca vs voltaj iniş çıkışlarında olabilir deyip sallamıştı tabiri caizse. O dönem de aküm hakikaten bittiği için ona bağlamıştım. Aküyü yeniledim fakat sertlik zaman zaman hissettiriyor kendini düşük hızlarda.
Yanlış hatırlamıyorsam Es7lerin kitapçığında yoğun manevralarda ve şehir içi trafiğinde sertleşme olabileceği yazıyordu. Isınma ile alakalı.

Ad Soyad
Ugur aygen
Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar bende de iki oldu aynisini yapiyor neden olabilir stop edip calistirdim duzeldi
Servis falan cozemedi bendeki sorun duzeldi akudendi diye düşünüyorum. Araci yeni almistim galeriden belki orda yatti araba..1 ay falan icinde 5-6 kere yapti,sonrasinda 5 aydir bir kere bile olmadi

Aku sarj oldu vs duzeldi sanirim ama kesinlikle elektriksel bisey bence..

Geri