direksiyon / kadran bolgesi trim sesi

Ad Soyad
emrah
Aracınız
Civic FE1 2021
herkese selam,

gaza hafif yuklenirken direksiyon bolgesinden hafif bir zırıltı trim sesi yoluyor.
cok rahatsiz etmiyor fakat merak ettim baska yasayan var mi bu sorunu, bir cozum bulan oldu mu?

tesekkurler.

Arkadaşlar ön taraftan gelen sesi ben çok fazla yaşadım tofaş gibiydi. Servise bir ay gide gele en son bir hortumun titreşim yaptığını buldular o şekilde kesildi. Bunun dışında sol kapıdan bir trim sesi geliyor sürekli kapıyı tutunca geçiyor bir süre sonra tekrar başlıyor onu bir türlü bulamadım.

Bu ses emniyet kemerinin b sütunun iç yüzeyindeki bağlantı noktasındanda geliyor olabilir

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Emre
Aracınız
Civic FE1 2021
Bende sol kapıdan ses geliyor piano Black siyah kaplama var kapıda ordan cızırtı şeklinde geliyor arkadaşlar silikon sprey sıksak geçer mi

Ad Soyad
Cem Alyüz
Aracınız
Civic FE1 2021
Arkadaşlar ön taraftan gelen sesi ben çok fazla yaşadım tofaş gibiydi. Servise bir ay gide gele en son bir hortumun titreşim yaptığını buldular o şekilde kesildi. Bunun dışında sol kapıdan bir trim sesi geliyor sürekli kapıyı tutunca geçiyor bir süre sonra tekrar başlıyor onu bir türlü bulamadım.
Kesin benim araçta da böyle bi sorun var. Yeni başladı diye düşünüyorum ya da müzik hep açık olduğundan farketmedim. Sorununuzu Hangi servis çözdü acaba?

Aracınız
Civic FC5 2018
kolay gelsin fe1 ci arkadaşlar civiclerin kroniklerinden birisi bu kemerler tarafından arka lamba tavan tarafından konsol ve dediğiniz kadron direksiyon tarafından gelen seslerdir bunlar fc5de senelerdir neredeyse her araçta olduğu gibi sizlerin araçlarda da varmış. mevzu şudur bu sesler bir sorun teşkil etmez fakat illaki hallolsun benim canımı sıkıyor derseniz yapacağınız şey würth silikon sprey alıp tüm trim bölgelerinin birleşim ve önemli noktalarına bu spreyden sıkmak. bu ürün trim seslerini hemen keser fakat 6 -8 ay sonra etkisi gidince tekrar ses yapar o zamanda tekrarlama yapmanız gerekir. ürün biraz yapış yapış fazla olan yerleri silmeye özen gösterin dışarılara taşırmayın.

Ad Soyad
İlhan
Aracınız
Civic FE1 2022
Aracımı bugün teslim aldım, 25km kadar ilk sürüşümü yaptım ve bu bahsi geçen direksiyon/kadran bölgesi trim sesini bayiden çıktığımda duymaya başladım. Herkes gibi gaza ilk basışta düşük hızlarda yapıyor. Onun dışında başka bir ses yok araçta. İlk kontrole gidince hallederler zaten. Trim takıntılı biri olarak rahatsız oldum diyemem.

Ad Soyad
Samet çolak
Aracınız
Civic FE1 2021
Hocam sol köşede klima cıkısı varya aşağı in park sensörü falan kapamıyor orda düğme takımı var ordan elini at alta doğru kabloların oldugu kısıma oralardan geliyor. Söyle servise yaparlar benim araç direksiyondan serviste

Geri