Dizel motoru bitiren fiyasko

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Dizelin sesini duyacağıma 10 kuruş fazla yaksın daha iyi :ROFLMAO: dizel aracın sesinden her zaman nefret etmişimdir.

Aracınız
Civic FC5 2019
Yapmayin arkadaşlar dizel.sizi de dediğiniz gibi sesli calisir ama kopek gibide gider. Rampada hiz sabitleyici ile ayni devirde banamisin demeden cikar gaza basinca devrimi yükseltelim demez. Kuvvetli. Ama bundan once ki aracimda sabahlari çalıştırdığimda bende 1. Kattaki komsudan cekinirdim adamlari uyandiracam diye . Ama simdi kimsecikker duymadan gidiyorum.

.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Çoğumuz otobüs, kamyon gibi araçların boğucu gazlarında şehiriçinde mutlaka rahatsız olmuşuzdur. Havayı kirletir, bir o kadar da gürültü yaparlar, insanı zehirlerler... Dizeli bitirecek şeyler bunlardır! Kirlilik..!

Bunun dışında bu fiyasko vs. bizim ülkeye asla yansımadı. VW'nin satışları düşmedi, kimse tınlamadı desem yeridir. En çok değeri artan araçlar genelde VW Golf - Passat gibi araçlar olmuştur hatta bu dönemlerde bile.

Dizel motorların verimliliği yüksek olduğu için ülkemizde en çok tercih edilen motor çeşitleriydiler. Ancak durum Benzin + LPG'ye kaydı gibi... Benim de şirket aracım şu anda 2.0 TDI motorlu bir passat. 2 hafta önce full şehirlerarası yolculukta agresif kullanımlarda dahi 7.5lt'yi pek geçemedim. Dizel araçların tork avantajı tamam biliniyor güzel ama bassan da yakmıyor bu araçlar gerçekten. Yani 1 depo = 1000km+ yol demek çoğu zaman.

Bizim ülkede dizel bitmez, biterse de petrol kaynakları tükenmiş demektir dünyada o zaman biter. En fazla da büyük şehirlere büyük hacimli kamyon - tır - otobüs gibi araçların girmesi yasaklanır ötesi olmaz.

Geri