Dizel yağ seviyesi artması hk.

rok206

0
Aracınız
Selam arkadaşlar.
bir konu hakkında bilgi arayişi içindeyim.
bugun aracımın yağ değişimini yapacaktık yapmadan önce eksiltme var mi diye seviyeyi kontrol ettim. Seviye olmasi gerektiğinden fazlaydı. Yaği boşalattik toplam 6.2 litre çıkmış oldu. Normalde 5 litre olmasi lazim.
usta dpf den yapar dedi. Kafama pek yatmadı bu konu
Dpf tıkanmiş olsa araba uyari vermez mi?
Yaklaşık 1.5 yıldır araç bende 30.000 km yol yaptım. Mobil esp 0-30 yağ kullaniyorum
Araçta herhangi bir çekişten düşme fln yok. Ama yağ seviyesi yüksekti bu neden olur?
2013 dizel civic hb

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Bu biraz kötü haber. DPF Filtresinin tıkanıp bloke olduğu, gelen ekstra yakıtın da yanmayıp yağ karterine dolduğu anlamına geliyor bildiğim kadarıyla. Kısa mesafeli sürüşler yaptıysanı bu başa gelebiliyor. Yağ konusunda da Motul Eco Clean+ kullanın 2-3 bakım.

rok206

0
Aracınız
Hocam araba dpf ile ilgili hiç bir uyari vermedi. Kullanim kitapciginda uyari veriyor yaziyor. Kafama takılan uyari vermemesi oldu. Şehir içi kullanim cogunlukta ara sira şehir dışı çıkıp devirli kullaniyorum o konuda haklısınız. Peki bu durumda yapılacak şey nedir ?

rok206

0
Aracınız
Bu biraz kötü haber. DPF Filtresinin tıkanıp bloke olduğu, gelen ekstra yakıtın da yanmayıp yağ karterine dolduğu anlamına geliyor bildiğim kadarıyla. Kısa mesafeli sürüşler yaptıysanı bu başa gelebiliyor. Yağ konusunda da Motul Eco Clean+ kullanın 2-3 bakım.
Hocam çözümü peki nedir ne yapmak lazim

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Siz bi yüksek devirli otobanda performanslı kullanım sergileyin ki dpf rejenerasyonu sağlansın tıkanıklığı atsın. Uzun vadede de bu tıkanıklığı tekrar etmemesi için liqui moly dpf koruyucu + Motul Eco clean Plus gibi düşük kül oranı içeren yağlar kullanın. Yağ ve filtre değişimi yapın yani yapmadıysanız ilk etapta.

rok206

0
Aracınız
Siz bi yüksek devirli otobanda performanslı kullanım sergileyin ki dpf rejenerasyonu sağlansın tıkanıklığı atsın. Uzun vadede de bu tıkanıklığı tekrar etmemesi için liqui moly dpf koruyucu + Motul Eco clean Plus gibi düşük kül oranı içeren yağlar kullanın. Yağ ve filtre değişimi yapın yani yapmadıysanız ilk etapta.
Bugun yağ ve orjinal yağ fitresini değiştirdim. Yaği mobil esp 0-30. Şimdi 3. Vites sabit hızla 3.000 devir 86 km hızla 30 km yol yaptım. Ama dedigim gibi arabada herhangi bir uyari olmadigi için işe yaradimi bilmiyorum. Araç neden uyari vermiyor dpf tıkalıysa buna takıldım?

rok206

0
Aracınız
honda servisiyle konuştum bakımdan sonra bilgisayar ile bağlanip yenileme işlemi yapılması lazim dedi. 30 dakika sürüyor dedi. Konu hakkında bilgisi olan var mi ? Yarin götürmeyi düşünüyorum

Aracınız
Civic FB7 2015
honda servisiyle konuştum bakımdan sonra bilgisayar ile bağlanip yenileme işlemi yapılması lazim dedi. 30 dakika sürüyor dedi. Konu hakkında bilgisi olan var mi ? Yarin götürmeyi düşünüyorum

Muhtemelen arıza tespit cihazı ile rejenerasyon işlemini yapacaklardır. Partikül filtre temizlenebilir ama şehir içi kullanımda yine tıkanacaktır.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

rok206

0
Aracınız
Muhtemelen arıza tespit cihazı ile rejenerasyon işlemini yapacaklardır. Partikül filtre temizlenebilir ama şehir içi kullanımda yine tıkanacaktır.

Bu işlem hakkında bilgim yok bunun bir zarari var mi ? Birde kazık yemiyelim ortalama fiyati nedir
Fitreyi tıkanmasını rölentide cok caliştirmamda oldugunu düşünüyorum. Ama benim aklımdakı soru araba niye hiç uyari vermedi?

Aracınız
Civic FB7 2015
Bu işlem hakkında bilgim yok bunun bir zarari var mi ? Birde kazık yemiyelim ortalama fiyati nedir
Fitreyi tıkanmasını rölentide cok caliştirmamda oldugunu düşünüyorum. Ama benim aklımdakı soru araba niye hiç uyari vermedi?

İşlemin zararı olmaz cihaz ile dpf deki partiküller yakılıyor. Bir nevi yola çıkıp yaptığınız işlemin aynısı.
Fiyat konusunda bilgim yok servis yüksek fiyat çekerse özel Honda servislerinede yaptırabilirsiniz.(Aracın garantisi devam etmiyorsa.)
Arıza ışığı yakması lazım motor yağında incelme yada koku varmıydı acaba farklı bir durum olabilir mi faz yağ koyulması gibi?

Geri