Civic FC5 Dizelci arkadaslar buraya

Aracınız
Civic FC5 2018
akteni hocam internetten araştırdım hakkaten agm daha mantıklı pişman oldum şimdi araştırmadan direkt gidip akü aldığıma. Gerçi araştıracak zamanımda kalmadı son marşı akücüye bastım. Dükkanın önüne vardığımda araç camı bile çekemeden yarıda bıraktı. Mecbur kullanacam bunu bitene kadar.

M2007J20CG cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Benim akü dün ve bugün toplam 90dk kadar yolda giderken şarj oldu ve SS çalışmaya başladı. Akümde sorun yokmuş hakkaten fakat 3 seneyi doldurmaz diye düşünüyorum. Benimle aynı hafta dizel otomatik alan arkadaşın aküsü 2 yıl dolmadan öldü, garantiden değiştirdiler.
AGM aküler için 3 kata kadar daha fazla döngü ömrüne sahip diye reklam yapıyor Varta. Yani 2 yıldan 6 yıla çıkarabilecekse alınır gerçekten.

Ben de bilmiyordum, akü sorunlarını görünce vartanın ürün gamına bakarken öğrenmiştim.

Umarım bozulmaz akünüz 3-4 sene, güle güle kullanın

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Bu arada 30.000 bakımı İçin İzmir terakkiden fiyat alayım dedim;
Yağ, yağ filtresi, polen filtresi, hava emiş filtresi + mazot filtreniz değişmesi gerekiyor dedi ve 2500₺ fiyat çekti.
Polen filtresini çıkardı, indirim de yaptım dedi ve 2200₺ istedi. Kabul etmedim.
İstanbul ayışığını aradım; mazot filtresini bir sonraki bakımda da değiştirebiliriz, km azmış dedi ve polen dahil 1400₺ dedi.
Polensiz 1100₺ verdi, kabul edip randevu aldım.

Ugr60

0
Ben 40000km bakımını 4 ay önce Çorum merotoda yaptırdım. Orjinal Honda yağı bütün filtreler ve rutin bakıma ek olarak mazot filtresi ve fren hidrolik yağı da komple değişti totalde 2500 TL ödedim.
Bu arada 30.000 bakımı İçin İzmir terakkiden fiyat alayım dedim;
Yağ, yağ filtresi, polen filtresi, hava emiş filtresi + mazot filtreniz değişmesi gerekiyor dedi ve 2500₺ fiyat çekti.
Polen filtresini çıkardı, indirim de yaptım dedi ve 2200₺ istedi. Kabul etmedim.
İstanbul ayışığını aradım; mazot filtresini bir sonraki bakımda da değiştirebiliriz, km azmış dedi ve polen dahil 1400₺ dedi.
Polensiz 1100₺ verdi, kabul edip randevu aldım.

Aracınız
Civic FC5 2018
arkdaşlar bu ara kafama birşey takıldı.
hangi akaryakıt firmasından mazot alıyorsunuz,ben yıllardır opet kullanıyorum,sanırım yakıttan ziyade istasyon temizliği beni cezbediyor.
Geçenlerde sanayide çalışanlar mazaotta en iyisi shell dediler.

dizel kullanan arkdaşlara sorum şu ki hangi akaryakıt firmasını tercih ediyorsunuz ? , tercihinizin sebebi kıyas yapıp mı karar verdiniz ?

Ugr60

0
Aldığından beridir Shell kullanıyorum. Km olarak OPET Total BP den bi 50 km civarı daha az gittiği söyleniyor ama ben denemedim. Shell v pover dizelde herkes en iyisi diyor şimdiye kadar dpf vs sorunu hiç yaşamadım performans hep iyi . Ama dediğim gibi diğer akaryakıtları almadım hiç.
hangi akaryakıt firmasından mazot alıyorsunuz,ben yıllardır opet kullanıyorum,sanırım yakıttan ziyade istasyon temizliği beni cezbediyor.

dizel kullanan arkdaşlara sorum şu ki hangi akaryakıt firmasını tercih ediyorsunuz ? , tercihinizin sebebi kıyas yapıp mı karar verdiniz ?

Aracınız
Civic FC5 2018

V power - bp ultimate kullanıyorum.
Standart versiyonlarındansa bunlarda deterjan katkıları olduğu İçin kurum oluşmasını engelliyor ve yakıtın değdiği yerleri temiz tutuyor. Asıl alma sebebim bu.
Yoksa performans falan çok değişeceğinden değil. Sonuçta hepsi 95 oktan.

Aracınız
Civic FC5 2018
Bugün 20 bin bakımını Ankara da yaptırdım mazot filtresi de değişmesi lazım dediler toplam 2600 fiyat çektiler klasik bakım neyse param yoktu mazot filtresi kalabilir diğer döneme dediler ama dışardan yaptırscsk gibiyim serviste 900 diyor, neyse asıl canımı sıkan 4 balatam da bitmiş dedişer ve toplam onlar için de ayrıca 2000 küsür istediler ne yapacağımı şaşırdım sizce ne yapayım klasik bakımı yaptırdım ama mazot filtresi ve balataları nerde yaptırayım servis çok diyor şuan kaostayım, ne yapayım sizce

Aracınız
Civic FC5 2018
Dizel araç a binilmezmiş onu anladım benzinli araçta bakımlar bu kadar değildi fiyat olarak resmen bitik durumdayız bisiklet gibisi yokmuş

Aracınız
Civic FC5 2018
Bugün 20 bin bakımını Ankara da yaptırdım mazot filtresi de değişmesi lazım dediler toplam 2600 fiyat çektiler klasik bakım neyse param yoktu mazot filtresi kalabilir diğer döneme dediler ama dışardan yaptırscsk gibiyim serviste 900 diyor, neyse asıl canımı sıkan 4 balatam da bitmiş dedişer ve toplam onlar için de ayrıca 2000 küsür istediler ne yapacağımı şaşırdım sizce ne yapayım klasik bakımı yaptırdım ama mazot filtresi ve balataları nerde yaptırayım servis çok diyor şuan kaostayım, ne yapayım sizce
Benim 40 bin km mazot filtresi değişti.Fren balatası 30 bin km bitmişti
Dışarda değiştirdim.balatayi dışarda değiştirin .

Mi Note 10 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri