Civic FC5 Dizelci arkadaslar buraya

j c K

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Ben bugün aracın lastiklerini kontrol ettim benzincide. Hepsi 31'deydi. 33 yaptım ben. Belki etkiler biraz. Lastikler inik olduğunda yakıt tüketimi artıyor diye kontrol etmiştim. Bu 5'leri ben de görmek istiyorum Allah'ım bana yardım et :D

Aracınız
Civic FC5 2018
Ankaradayım genelde kendi aracımı akşam 7 den sonra ve haftasonları kullanıyorum. Siz öyle deyince bende en kısa zamanda tekrar test edeyim.

Aracınız
Civic FC5 2020
Merhaba arkadaşlar Exe eco kullanıcısı olarak buraya yazmak istedim 5.2 en düşük kullanım ortalama 6 lt desek 6x6,38 tl:38,28 tl / 100 km: 0,38 kuruşa denk geliyor değeri yüksek olan arkadaşlar 8-9 gören ler motor daha yeni rodaj dan sonra düşecektir ben kendi adıma LPG ile en son 112tl lik gaz ile 284 km yol yaptım 0,39 kuruşa denk araç 5200 km de ilk aldığımda 0,52 kuruştu şimdi 37-40 kuruş bandında full İstanbul içi benim sorum şu şekilde olacak acaba 20 bin küsür fark vermeye değdimi çünkü yılda 25 bin km altı dizel araçlar için pek mantıklı değil diyorlar sizlerden de fikir almak isterim saygılar.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

j c K

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba arkadaşlar Exe eco kullanıcısı olarak buraya yazmak istedim 5.2 en düşük kullanım ortalama 6 lt desek 6x6,38 tl:38,28 tl / 100 km: 0,38 kuruşa denk geliyor değeri yüksek olan arkadaşlar 8-9 gören ler motor daha yeni rodaj dan sonra düşecektir ben kendi adıma LPG ile en son 112tl lik gaz ile 284 km yol yaptım 0,39 kuruşa denk araç 5200 km de ilk aldığımda 0,52 kuruştu şimdi 37-40 kuruş bandında full İstanbul içi benim sorum şu şekilde olacak acaba 20 bin küsür fark vermeye değdimi çünkü yılda 25 bin km altı dizel araçlar için pek mantıklı değil diyorlar sizlerden de fikir almak isterim saygılar.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Fark sadece dizel / benzin farkı değil.

Ben kendi adıma konuşayım, lastikler 17" dizel exe'de. Ayrıca şanzıman 9 ileri. Beygir gücü aynı olmasına rağmen tork 300nm.

Ben kendi adıma yüzde sıfır ÖTV ile EXE ECO OTO LPG 95-96 BİN TL / DİZEL EXE OTO 114-115 BİN TL idi alırken.
LPG'de 30bin TL'ye sıfır faiz Dizelde 40bin TL'ye sıfır faiz vardı. Madem 10 bin tl açıktan veriyorlar dizel alayım dedim :)
Bayiye giderken Sport Plus alacağım diye gidip EXE ECO LPG test edip Dizel exe aldım :D böyle de karmaşık kafalar

Ugr60

0
Ben bugün aracın lastiklerini kontrol ettim benzincide. Hepsi 31'deydi. 33 yaptım ben. Belki etkiler biraz. Lastikler inik olduğunda yakıt tüketimi artıyor diye kontrol etmiştim. Bu 5'leri ben de görmek istiyorum Allah'ım bana yardım et :D
Sizin araçlarda yani exe lerde lastik markası me bilmiyorum ama bence bizim araçlarda elegance lerde kullanılan briston lastikler aracın daha verimli yakıt harcamasını engelliyor bence. Çok sert ve konforsuz bu lastikler. 20000 kullandım yarı ömrü gitti desek bi bukadar daha kullanıp michelin lastiklerini taktırmak için sabırsızlanıyorum artık.

LG-H850 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

j c K

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Sizin araçlarda yani exe lerde lastik markası me bilmiyorum ama bence bizim araçlarda elegance lerde kullanılan briston lastikler aracın daha verimli yakıt harcamasını engelliyor bence. Çok sert ve konforsuz bu lastikler. 20000 kullandım yarı ömrü gitti desek bi bukadar daha kullanıp michelin lastiklerini taktırmak için sabırsızlanıyorum artık.

LG-H850 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
briston tornado mu torenze mi öyle birşey.

j c K

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Ayrıca ben de bir önceki aracıma michalen Primac almıştım. Üzerinden Contantinal çıkmıştı. Michalenden çok memnundum. Bu bitince yine michalen primac alacağım kısmet olursa

Aracınız
Civic FC5 2018
Burayı sürekli takip edip okuyorum bende yazayım, bugün itibari ile 2.200 km yapmış bulunmaktayım ve full istanbul içi her gün 20 km esenler-şişli gidiş dönüş yapıyorum yakıt ortalamam 6,4 ve daha da düşecektir çünkü anlık yakıt yakıbi yapıyorum sabah 5,8 akşam 6,2 oluyor genellikle. (Dizel exe at)

Aracınız
Civic FC5 2018
Burayı sürekli takip edip okuyorum bende yazayım, bugün itibari ile 2.200 km yapmış bulunmaktayım ve full istanbul içi her gün 20 km esenler-şişli gidiş dönüş yapıyorum yakıt ortalamam 6,4 ve daha da düşecektir çünkü anlık yakıt yakıbi yapıyorum sabah 5,8 akşam 6,2 oluyor genellikle. (Dizel exe at)
Merhaba
1000 km kontrolune servise gittiğinizde ne işlem yaptılar? mesela yağ değiştiriyorlar mı? Tecrube etmış diğer arkadaşlar da cevap verirse sevinirim..

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba
1000 km kontrolune servise gittiğinizde ne işlem yaptılar? mesela yağ değiştiriyorlar mı? Tecrube etmış diğer arkadaşlar da cevap verirse sevinirim..
Hiç bişey yapmıyorlar sadece kontrol müş boşa gittik bedava diye yıkattım yoksa mantığı yokmuş bundan sonra 11 binde mi gidilecek ya da bakımdan 1 yıl mı onu bile bilmiyorlar kısaca 1000 bakımı araç satarken formaliteden söyledikleri laf laf laf gerçekte bişey yok arabanın etrafında dönüp teslim ediyorlar

Geri