Civic FC5 Dizelci arkadaslar buraya

Hortlatmis gibi oldum konuyu ama yakit degerleri git gide beni sasirtiyor . Mersin tasucu arasi bi kismida sehir ici olarak yakit degerleri bu sekilde.Ekli dosyayı görüntüle 6934
arkadaşım birkaç sorum olacak.

1- yakıt depona kaç litre motorin koyuyorsun? 748km gözüküyor benzinliğe. ben 40lt koyuyorum 614km oluyor genelde.

2- mersin- tasucu arası kaç km? ben izmit-istanbul arası ortalama 100km de 4.2lt gördüm. senin değer çok iyi. klima açıkmıydı, extra yaptığın bişey var mı?. ekranı na göre Econ bile açık değil.

teşekkür ettim.

6055P cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

1- yakıt depona kaç litre motorin koyuyorsun? 748km gözüküyor benzinliğe. ben 40lt koyuyorum 614km oluyor genelde.

2- mersin- tasucu arası kaç km? ben izmit-istanbul arası ortalama 100km de 4.2lt gördüm. senin değer çok iyi. klima açıkmıydı, extra yaptığın bişey var mı?. ekranı na göre Econ bile açık değil.

teşekkür ettim.

sanırım 157km imiş. atlamışım resimde.

teşekkür ettim.

1- 40 litre genelde ilk aldigimda 850 km civarinda gosteriyor . Ama suruse gore degisiyor tabi
2-klima acikti econ modu hic kullanmadim daha hiz olarak ise 90 100 arasinda yolun durumuna gore gittim ama cok sakin kullandim deneme amacli gittim.mersin tasucu arasi 130 km diger kalan kisim sehir ici

1- 40 litre genelde ilk aldigimda 850 km civarinda gosteriyor . Ama suruse gore degisiyor tabi
2-klima acikti econ modu hic kullanmadim daha hiz olarak ise 90 100 arasinda yolun durumuna gore gittim ama cok sakin kullandim deneme amacli gittim.mersin tasucu arasi 130 km diger kalan kisim sehir ici
bende 40lt alıyorum 614km gösteriyor ekran, ciddi fark var. sanırım tüketim ortalamandan 850km leri görüyorsun. bir depo tüketim ortalaman kaç arkadaşım. benim şuan yarım depo var 5.7lt/100km... kulllanım alışkanlıklarımız da benzer aslında. çok soru sordum biliyorum ama farkı bulmak istediğimden, aracın toplamda kaç km de şuan. bakalım sebebini anlayabilecek miyim.

bende 40lt alıyorum 614km gösteriyor ekran, ciddi fark var. sanırım tüketim ortalamandan 850km leri görüyorsun. bir depo tüketim ortalaman kaç arkadaşım. benim şuan yarım depo var 5.7lt/100km... kulllanım alışkanlıklarımız da benzer aslında. çok soru sordum biliyorum ama farkı bulmak istediğimden, aracın toplamda kaç km de şuan. bakalım sebebini anlayabilecek miyim.

IMG_2785.JPG
Yani bi depoda ortalamam genel olarak 4.4-5.5arasi degisiyor yani bu da basmama bagli degisiyor sehir ici tabi

Dizelci arkadaslar buraya

Yani 1000 km de senin degerler gayet normal benim yavas yavas dusmeye basladi yakit

Hocam merak ettim 4.4 lt yi sehir ici kac km ortalama hız ile elde edebiliyorsunuz trafik olmayan bir bölge mi yoksa isikli yogun trafik mi dur kalk var mı gittiğiniz mesafe uzun mu kısa mı?
Babam çok uğraştı dizel alayım diye ben evlenicem eşim kullanabilsin diye otomatik için lpg li aldım siz şehir içi 4.4 lt deyince bi şaşırdım. 5km git gel 10 km kullanarak opel astra k dizel otomatikte 6-7 litre altına inmiyordu gerçekten şaşırdım şuan. Detayli bilgi verebilirseniz çok sevinirim

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ben şehiriçi kullanımında 5.0 ile 5.5 litreler arasında dolaşıyorum.Şehirler arası bu değer 5.3 litre olmuştu. Aracım 1500 km de olmasına rağmen değerler çok iyi derim. İlk aracım Citroen C Elysee onunla şehiriçi ve dışı olsun ortalamam 5.5 litreydi. Tabii ki iki arac arasında birkaç fark var. O araçta 92 bg 230 newton metre ve deposu 50 litreydi. Menzili 760 km .Bu araçta ilk dolumda 43.88 litre alıyorum.Honda ise 625 litre araç tonajlarını ve lastik değerlerini katmıyorum.

Geri