Civic FC5 Dizelci arkadaslar buraya

Aracınız
Civic FC5 2018
30 dan soğuk olmuyor hocam. 5 30 da konulabilir.. Ama kesinlikle yağ markası önemli benim için.

LG-H850 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Bu hassasiyetinize birşey diyemem ama garanti bozma işi bana yaş geliyor. Bizim araçlar Euro 6 normunda olduğundan dpf gibi hassasiyetler daha yüksek. Yılda 2-3 sefer bakıma giren için dışarda yapmak mantıklı olabilir belki ama ortalama yılda 1 bakıma giren için 6 yılda bakım başına 500 lira kar etseniz 3000 lira yapar. Bizim araçlarda en ufak bi arıza bile en az 3000 lira masraf çıkarır. Birde aracı servis bakımlı diye birkaç bin lira fazlasına satma olayı var ki bence garanti bozma işi mantıklı değil.

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
0 30 ile 5 30 arasında ne fark var

Lenovo K33a42 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
0w30 soğuklarda daha ince ve akışkan yağdır. İlk çalıştırmada aracınızın hızlı şekilde yağlanmasını sağlayarak motor aşınmasını minimuma indirir. Daha rahat yağlama ile ekonomide sağlamış olur. Genelde bu tarz yağlara markalar eco diye isimlendirir.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar aracı sıfır aldığınızda size kullanım kitapçığı verildi mi? Kullanım kitapçığında 0 30 yağ mı tavsiye ediliyor. Birde yağ markası önerisi mevcut mu? Bana kitapçık verilmedi CD falanda yok ben bunu bayiden talep edeceğim. Bende sadece navigasyon kullanım kitapçığı var.

Ltf

Aracınız
Civic FC5 2016
Arkadaşlar aracı sıfır aldığınızda size kullanım kitapçığı verildi mi? Kullanım kitapçığında 0 30 yağ mı tavsiye ediliyor. Birde yağ markası önerisi mevcut mu? Bana kitapçık verilmedi CD falanda yok ben bunu bayiden talep edeceğim. Bende sadece navigasyon kullanım kitapçığı var.

Hondanın sitesinde tüm modellerin kullanım kitapçığı mevcut hocam yanlış hatırlamıyprsam satış sonrası menüsünde

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar araç 1080 km de bugün aracın yağını ilk defa kontrol ettim, araç düz zeminde idi ve en son 5 saat önce marşa basmışımdır. Aracın yağı yağ çubuğunda bulunan üste bulunan nokta hizasında idi, bunun iki nokta ortasında bir yerde olması gerekmiyor mu? Vede aracın yağı simsiyah idi bu normal mi?

HknFC7

0
Arkadaşlar araç 1080 km de bugün aracın yağını ilk defa kontrol ettim, araç düz zeminde idi ve en son 5 saat önce marşa basmışımdır. Aracın yağı yağ çubuğunda bulunan üste bulunan nokta hizasında idi, bunun iki nokta ortasında bir yerde olması gerekmiyor mu? Vede aracın yağı simsiyah idi bu normal mi?

Dizel aracın motor yağı siz yağı koyduktan sonra hemen siyah olur normal yani.Yağ seviyesi ise gayet normal.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ltf

Aracınız
Civic FC5 2016

Bunu ben de merak ediyorum benim de son bakımı 2.000 km önce yapılmış yağ çubuğunda tırtıklı yerlerin en üstündeydi. Üstteki çizgiyle tırtıklı bölüm arasında olmalı değil mi?

mkkadi

0

Dizel otomatik için ilk önce kitapçık vermediler. Elimizde yok deyip. Fabrikayı da aramıştım bize kitapçık verilmedi diye. Kitapçığı kısa sürede getirdiler babam aldı. Honda sitesindeki kitapçıklarda dizel otomatik için olan yok malesef.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri