Civic FC5 Dizelci arkadaslar buraya

Artıları ve eksileri var. Bazı şeyleri kabullenmek gerekiyor malesef. Ama hondanında artık biraz servislere ayar vermesi gerekiyor. Herşey normalmiş veya kullanıcı hatasıymış gibi davranıyorlar
Hocam öyleyse sıkıntı yok dikkat ederiz kullanırken ama insan şaşırıyor sıfır araç niye böyle olur diye

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Arkadaşlar merhaba dikkati mi çeken birşey oldu ortala yakıt tüketimi değişmesine rağmen yol bilgisayar da top gidilecek mesafe değişmiyor.. Yani 10 lt gösterese 500 km gösteriyor 4 lt gösterse öyle sizdede öylemi...

MI 5s Plus cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hocam bende farkettim ve takip ettim bu durumu. Uzun vadede değişiyor bu değer anlık güncellemiyor
Arkadaşlar merhaba dikkati mi çeken birşey oldu ortala yakıt tüketimi değişmesine rağmen yol bilgisayar da top gidilecek mesafe değişmiyor.. Yani 10 lt gösterese 500 km gösteriyor 4 lt gösterse öyle sizdede öylemi...

MI 5s Plus cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Arkadaşlar kolay gelsin, bende dizel otomatik var civic, 1-bende de örneğin geri manevra yapacağımda frenden ayağı çekince öne gidiyor aynı şey R den D ye alınca dagaza basmadan geri kaçıyor frenden çekince,
2 - Şehir içi 9 litre altına düşünemedim
3-Araç beyaz sanki bazı bölümleri kapı kolu bağaj kalısı plaka üstü, tamponlar falan sanki tam beuaz değil de sarı gibi beyaza yakın,
Önceki aracımda olmayan sesler geliyor araç içinden anlamadım bunlara ne yapmalıyım servise randevu alıp götüreceğim, daha araç 1000 km civarı

Bende de civic otomatik var beyaz yakıt konusunda 6,5 istanbul trafiği şu an 1500 km civarındayım aracı çok çok sakin kullanıyorum, benim tek anlamadığım biraz tozlu yolda giderken içeri kaputa taç yağar gibi ses gelmesi o ses arabanın sacının çok ince olduğu havası estiriyor tüm güvenim sarsılıyor

Yaktınız normal bence. Çakıl sesisine gelince malesef yalıtım konusunda civic biraz geride rakiplerine göre
Bende de civic otomatik var beyaz yakıt konusunda 6,5 istanbul trafiği şu an 1500 km civarındayım aracı çok çok sakin kullanıyorum, benim tek anlamadığım biraz tozlu yolda giderken içeri kaputa taç yağar gibi ses gelmesi o ses arabanın sacının çok ince olduğu havası estiriyor tüm güvenim sarsılıyor

Aracınız otomatik ise bence yakıtınızı İstanbul trafiğine göre baya düşük.

Lenovo K33a42 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız otomatik ise bence yakıtınızı İstanbul trafiğine göre baya düşük.

Lenovo K33a42 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Otomatik sabah bakıyorum 5,4 ile geliyorum iş yerine sabah 7 den önce çıkıyorum esenlerden şişliye 20 km arasında yok yapıyorum 20 dk. Ancak akşam aynı yolu 55-45 dk arasında gidiyorum 7,0 ile gisiyorum bunun dışındaki yollarıda ekleyin 700 km lik yakıt ortalamam 6,5. Sıfırdan bugüne kadar yaptığım ortalama ise 6,8 ve bunun sebebi servis aracımı olağandışı bir durumdan ötürü servise görütdüm adamlar aracı ne kadar yormuşsa zorlamışsa aracın ortalaması 250 km de 6,2 den 20 km yol yapma ile 7,3 olmuştu halen o 7,3'den düşürmeye çalışıyorum. Araçtan genel olarak memnunum tek korkum genel olarak aracın sacının çok zayıf olması daha önce 2015 corolla kullanıyordum sacı gerçekten güven veriyordu.

ben aldğımdan beridir 300KM yol yaptım dizel exe oto. şu an 8.2 ortalama fakat ilk aldığımda 12lerdeydi. Anladığım kadarıyla benim güzergahta 6'ları hiç göremeyeceğim. Çünkü daha 7'yi bile göremedim sakin kullanmama rağmen.
2013 Elegance Eco ile ortalama 12 litre gösteriyordu. ortalama 100TL'lik LPG ile 250KM civarı yol yapıp üstüne 15TL'de benzin ekliyordum. Yani 120TL civarında 250KM yol yapıyordum genelde. Çünkü trafiğin bol olduğu bir yerdeyim. Bu da 40 Kuruş ediyordu.
Şu an dizel ile tahminim 8 litre yakacak gibi. 8*6=48 kuruşa tekabül ediyor.
Velhasıl bence İstanbul için LPG versiyonu dizele göre daha az yakıyor. En azından benim hesaplamalarıma göre böyle.
Ama basınca kaçması çok güzel aracın. Sırf bu hissiyattan dolayı 40 değilde 48 kuruş yaksın denilebilir.

Uzun yola gelince LPG ile 100TL civarına ortalama 330KM gidiyordum. Ortalama 30 kuruş yakıyordu.
Dizel ile uzun yolda 5 litre civarı yakacağını düşünüyorum. Bu da ortalama yine 30 kuruşa denk gelecektir aşağı yukarı.

Hesaplamalar afaki olup yüzde yüz tutarlı değil benim kendi kullanmama göre. Ne aşırı ekonomik kullanıyorum ne de her fırsatta basıyorum :) Standart yeri gelince gazlamalı ama çoğu zaman trafiğin akışına göre gidiyorum.

Geri