Civic FC5 Dizelci arkadaslar buraya

cag

0
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
İzmir e mi taşınsak sıfır trafik o zaman yada uzun yol gibi gidiliyor on numaraymış

İzmir’de fazlasıyla trafik var ben biraz kullanım tarzıma bağlıyorum. Gerekmedikçe frene basmam tek pedalla arabayı kullanırım. Eski arabam 120 binde daha fren padleri hiç değişmemişti servis daha gider diyordu. Birde motoru tanımakla ilgili hangi hızda hangi viteste en verimli deneyerek buluyorum internetten bizim arabanın tork grafiği var biliyorsunuz dizel motor max torkta en az yakıt kullanır

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
İzmir’de fazlasıyla trafik var ben biraz kullanım tarzıma bağlıyorum. Gerekmedikçe frene basmam tek pedalla arabayı kullanırım. Eski arabam 120 binde daha fren padleri hiç değişmemişti servis daha gider diyordu. Birde motoru tanımakla ilgili hangi hızda hangi viteste en verimli deneyerek buluyorum internetten bizim arabanın tork grafiği var biliyorsunuz dizel motor max torkta en az yakıt kullanır

Dizel araba max torkta en az yakıt tüketir ben bunu bilmiyordum, o halde 2bin devir ve üstü kullanacağız

Lenovo K33a42 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

cag

0
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Dizel araba max torkta en az yakıt tüketir ben bunu bilmiyordum, o halde 2bin devir ve üstü kullanacağız

IMG_7902.JPG
2 devrin üzerinde çok yakıt tüketirsiniz bizim arabaların 2 bin ve 2 bine yakın devirler daha verimli zaten o aralıkta vites değiştiriyor. Grafikte devir tork eğrisini görebilirsiniz

HknFC7

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Ekli dosyayı görüntüle 251685
2 devrin üzerinde çok yakıt tüketirsiniz bizim arabaların 2 bin ve 2 bine yakın devirler daha verimli zaten o aralıkta vites değiştiriyor. Grafikte devir tork eğrisini görebilirsiniz

Hocam ben anladım, ben 2k devirde max torku verdiğini biliyordum lakin devir yükseldikçe tork düştüğünü bilmiyordum. Ama ben diyer markaların dizel araçlarına bakıyorum max torku ekseriyetle 1.75 gibi devirlerde veriyorlar bizimki biraz yüksekte veriyor.

cag

0
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Düşük devirde torku vermesi güzel ama ne kadar geniş bir aralıkta verdiği o turku aslında daha önemli. Bizim motorlara iyi yada kötü yorumu yapmam ama daha o bilgi düzeyinde olduğumu sanmam

Geri