Düşük devirdeyken çıkan cızırtı

2500 devirin altındayken iki telin birbirine sürtmesi gibi insanı gıcık eden bir ses geliyor. Sesin kesilmesi için vites düşürmek veya gaza basıp deviri yükseltmek gerekiyor. Acaba bu neden kaynaklanıyor, fikri olan varsa yardımcı olabilir mi?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FB7 2015
Sanırım aynı dertten muzdaribiz. Benim araç 2015 Civic lpgli otomatik ve şu an 37k km de. Aynı şekilde zırıltı- cızırtı sesi benim araçta da var. 1800 - 2500 devir arasında gaz kesip tekrar devirlenmek isteyince özellikle yokuş yukarı veya araç yüklü ise aracın sağ ön tarafından zırıltı şeklinde bir ses geliyor. Antalya'daki servise 3 kez gittim bunun için ama çözemediler, bıktırdılar. 30k bakımını bu serviste yaptırdım ve başkaca ses problemlerini söylemiştim. Gergi bilyasında sorun varmış garantiden set halinde değiştirdiler. Bu zırıltı sesini de özellikle bundan sonra duymaya başladım. Dediğim gibi 3 kez gittim arabanın alakasız yerlerini kurcalayıp hallettik dediler, seste bi değişiklik yok. Araçta LPG varsa hemen işi LPG tesisatına yıkıyorlar. İlk gittiğimde, biz teste çıktık sesi duyamadık ses olabilecek yerleri izole ettik dediler. İkincisinde LPG susturucusu dediler, izolasyon yaptılar sonuç yok. En son plastik borular titreşimle şaseye çarpıyor izole ettik, gevremiş olanları değiştirdik dediler yine sonuç yok. Ben her seferinde bu sesin dönen bir parçadan geldiğinden şüphelendiğimi söylememe rağmen bildiklerini okudular. Daha önce konsoldan şoför tarafından ve yolcu tarafı direkten gelen çok rahatsız edici trim sesleri için gittim onları da çözemediler. Olur öyle diyip geçiyorlar artık. Sanki gaipten sesler duyuyormuşuz, paranoyakmışız gibi davranıyorlar. Ya hadi ben mühendis olduğum için biraz titizlenip çok dinliyorum diyelim aracı, hanım hemşire ve aracı daha çok o kullanıyor ve bu sesleri ben söylemediğim halde arabanın şurasından ses geliyor diye o da bana söyledi. Ama Eysa nin ustaları duyamıyor veya çözemiyor bu sesleri. Yaklaşık bir haftadır da direksiyonu sağa sola çevirdikçe takır tukur ses gelmeye başladı, biliyorum ki gitsem bunu da çözemeyecekler. Araç hala garantide ve sıkıntıların garantiden çözülmesi için yine servise gideceğim ama bu sefer Denizli'ye gitmeyi düşünüyorum. İnşallah onlar halleder. Daha da olmadı lanet olsun der satarım arabayı. Bundan evvel 2007 model reno sembol kullanıyordum, onda bile böyle sorunlar yaşamadım ki o arabanın eti budu ne. İzmir'deyken iyiydi, Terakki ye gidiyordum bakıma, pahalı da olsa hiç değilse ne sıkıntı varsa anlayıp çözüyordu adamlar. Maalesef soğuttular arabadan.

LG-D855 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

mert11

0
Bu ses kafama takıldı.Ve geçen sabah arabayı ustaya bıraktım.Ustaya sesi anlattım. Adam bütün gün o sesi duyucam diye uğramış bulamamış. Sorun yok dedi. Yokmu bilgisi olan arkadaş

FD6 2010 ELEGANCE AT

Aracınız
Benim arabada ilave korna taktirmis onceki sahibi. Motor bologunun uzerine minte etmisler birazda buyukce bir korna. Titresim ve ses yapiyordu soktum. Bunun disinda motor takozun saglam mi o da sese neden oluyor. Dusuk devirde arka camdan titresim sesi geliyordu. Motor takozu degisti sorun ortadan kalkti.

SM-E500H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

c1a526fa8874d82ae297322bf7422f4a.jpg

Kucuk devirlerde bende de ayni cizirti sesi geliyordu fakat sorun isaretledigim yerdeki lpg filtresinin demire temas etmesindendi..araciniz lpgliyse kontrol edin

Aracınız
Civic FB7 2015
Keşke benimki de öyle olaydı, ilk LPG ile ilgili yerlere baktıkları için oraya da bakmışlardı, henüz sorunun düzgün tespiti ve çözümü yapılamadı.

LG-D855 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri