Civic FB7 duracak kadar yavaşladığımda titreme oluyor

eypblt

0
Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaşlar merhaba. 2015 Otomatik civic fb7 kullanıyorum. LPG li... duracak kadar yavaşladığımda devir 500 un altına iniyor ve titreme oluyor. Cok Nadir de olsa stop ediyor. Sebep ne olabilir acaba?
Desteğiniz icin şimdiden tesekkur ederim.

eypblt

0
Aracınız
Civic FB7 2015
Elektrik sisteminde motora ek yük bindiren durumlarda rolantide ek yük bindiği için bence devrin hafif düşüp tekrar normale dönmesi sorun değil, bahsettiğiniz durumların aynısı benim aracımda da var.
Burada önemli olan motorun stop etmemesi ve dalgalanma durumunda hemen rolanti motorunun müdahele edip hemen düzeltmeye çalışması.
Eğer hemen devir düzeliyorsa bence bir sorun yok. Kendi aracımda gözlemlediğim bu (y) (Burada yazıklarım FD6 için geçerlidir, FB7de bu durumla sadece yazın klima açıkken ve rolantide uzun süre bekleyince karşılaşıyorum).
Tam durmaya yakin titremeye baslayinca freni biraktigimda kendini toparliyor. Araci durdurmam gerektiginde seri sekilde freni birakip tekrar basiyorum, duzeliyor. Fakat yine de can sıkıcı bir durum.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
@Dragon benden önceki sahibi aracı almadan 1 ay önce aküyü değiştirmişti (Mutlu 45Ah), aküden olsaydı o zamanda olmaması gerekiyordu ama hep vardı.
Bence FD6larda özellikle LPGninde varlığı ile elektrik yükü iyice motora biniyor ve rolantiyi etkiliyor. Boğaz kelebeğini de bir temizletin ama boğaz kelebeğinde kirlenme olsa rolantide sürekli dalgalanma olurdu diye düşünüyorum.
@eypblt tam durmaya yakın demekki motor rolanti moduna geçmeden freni bıraktığınız için fren westing house sistemine motordan aktarılan vakumu azalıyor ve motordaki fren yükü kalkmış oluyor muhtelemen. Mantıklı bir hamle aslında :)
FB7lerde bildiğim kadarı ile bu durumu düzenlemek için klima kompresörü, direksiyon kutusu, fren servo sisteminde motordan daha az yük çeken sistemler olacak şekilde güncellemeler yapıldığını okumuştum ve gerçektende FB7de bu değişkenler rolantiyi pek etkilemiyor diyebilirim.

Aracınız
Arkadaşlar aynı sorun benım 2015 civic aracımda da son 1 aydır başladı. Ustalığına gerçekten güvendiğim özel serbisime bu konuyu danıştım. Bende de fren yapınca araçta devir çok düşüyor ve anlık titreme yapıyor. Bunu da genelde araç soğukken daha fazla yapıyor. Ustamın söylediği 2 konu var. Briricisi subap ayarı ikincisi ise boğaz kelebeği temizliği. İkisini yapımca mutlaka düzelir dedi. Kritik bir durum değil dediği için 2000 km sonraki bakımda yaptırmayı düşünüyorum.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Dragon

0
Aracınız
Arkadaşlar aynı sorun benım 2015 civic aracımda da son 1 aydır başladı. Ustalığına gerçekten güvendiğim özel serbisime bu konuyu danıştım. Bende de fren yapınca araçta devir çok düşüyor ve anlık titreme yapıyor. Bunu da genelde araç soğukken daha fazla yapıyor. Ustamın söylediği 2 konu var. Briricisi subap ayarı ikincisi ise boğaz kelebeği temizliği. İkisini yapımca mutlaka düzelir dedi. Kritik bir durum değil dediği için 2000 km sonraki bakımda yaptırmayı düşünüyorum.

Maalesef subap ayari kesinlikle care olmad bende. Araci uzun sure subap ayari yaptirmayan icin kesinlikle oncelikle subap ayari yapilmali yuzde 90 cozulur normalde de subap ayari araci titretecek kadar bozulmussa acildn subap hemen yapilmali hem yakit hem cekis gucu hem motor sagligi hem de subap sagligi icin. Bizim subap ayari da yapildi bogaz kelebegi de 2 yillik temizligi ama yine de bu titreme var. tabi ki ben subap ve bogaz kelebeginden emin oldugumdan soyluyorum bunu bu iksiinden emin olanlar icin geriye aku ve m2hamid yoneticimizin motor aksami uzerindei guc etkisi dgerlendirmesi cok mantikli geliyor bana. Akuyu olcturunce o da belli olur. Gazdan benzine aldim ben tekrar denedim yine yapti yani gazdan da degil sastim kaldim ben de. Neyse ki stop etmedi hic o yuzden acele bir durum gormedim ama ciddi salliyor arabayi fazlasiyla rahatsiz ediyor beni

2008 FD6 Otomatik Lpg

eypblt

0
Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaşlar merhaba. 2015 Otomatik civic fb7 kullanıyorum. LPG li... duracak kadar yavaşladığımda devir 500 un altına iniyor ve titreme oluyor. Cok Nadir de olsa stop ediyor. Sebep ne olabilir acaba?
Desteğiniz icin şimdiden tesekkur ederim.
subap ayarı + lpg ayarı sorunu çözdü

2010 manuel fd6 aracım 175.000 km de.ışıklara gelince ve kasislere gelince yavaşlayıp vitesi boşa alınca stop ediyordu.motordan hava kaçırıyor(emiyor) gibi ses de geliyordu.motora Balat’a spreyi sıkınca tekleme arttı.enjektörlerin dininden hava alıyormuş.bende enjektörleri söküp oringlerini değiştirdim yaklasık 20 lira tuttu.bogaz kelebeği Subap ayarı falan demişlerdi gerek kalmadı.tabi yine bogaz kelebeği temizliğimi yapacağım.

Geri