Durmaya yakın frenlemede gelen ses...

Aracınız
2014 fb7 otomatik civic executivede frenlemede durmaya yakin hiz düşunce özellikle sağ ve arka tarafindan geldigini düşündüğüm sanki lastiğe bir şey yapişmişta teker döndükce davlumbaza bir şey kazıntılı olarak vurur şekilde bir ses geliyor, ön ve arka balatalarimi değiştireli 2500-3000 km ancak olmuştur, ön balata zegen diye arka mga takili, bir ay öncede würth balata spreyi ile balatalari iyice temizlemiştim, daha önceki 2012 fb7 otomatik civic elegans kullanmiş ve balatadan gelen o tiz cirlama sesinden dolayi balata değiştirmiş biri olarak bu farkli sesin neden oldugu konusunda bilgisi olan varsa yazabilirmi?

kutad19@fb7 eco executive

Aracınız
Civic FB7 2015
2014 fb7 otomatik civic executivede frenlemede durmaya yakin hiz düşunce özellikle sağ ve arka tarafindan geldigini düşündüğüm sanki lastiğe bir şey yapişmişta teker döndükce davlumbaza bir şey kazıntılı olarak vurur şekilde bir ses geliyor, ön ve arka balatalarimi değiştireli 2500-3000 km ancak olmuştur, ön balata zegen diye arka mga takili, bir ay öncede würth balata spreyi ile balatalari iyice temizlemiştim, daha önceki 2012 fb7 otomatik civic elegans kullanmiş ve balatadan gelen o tiz cirlama sesinden dolayi balata değiştirmiş biri olarak bu farkli sesin neden oldugu konusunda bilgisi olan varsa yazabilirmi?

Mga balata kalite olarak baya kötü. Arkadaşımın octavia aracında takılıydı düşük hızlarda frene bastığında arabadan bildiğin gacur gucur ses geliyordu resmen. Düşük hızlarda el freni çekip sesin arka balatadan gelip gelmediğini anlayabilirsiniz. Diğer yöntem el freni çekili şekilde aracı bagaj kısmından salladığımda yine ses geliyordu onun balatalar aşırı sertleşmişti.

Balatayı erken değiştirmek istemiyorsanız sertleşen kısmı eğe veya zımpara ile düzgün bir şekilde aşındırdığınızda sesi kesiyor.Ama aracı kullandıkça balata tekrar şertleşip ses yapıyor.Zegen marka Balat’a ile bilgim yok onu araştırmak lazım. Birde disklere de bakmak lazım yüzeyi nasıl set varmı camlaşma varsa tornalanmalı.

Ben sesi balatanın sertleşmesine göre yorumladım. Sorunun balatadan kaynaklandığından emin olduğunuzda feredo gibi yumuşak bir balatayla değiştirebilirsiniz.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Hocam el frenini cekip denedim, zorlarken 1-2 saniye arkadan bir gacirti geliyor ama normalmi bilemedim, bugün ankara bayaği bir yağmurlu sabahta biraz km yaptim başlangicta frenlemede durmaya yakin o ses yine vardi ama, km yapinca islaninca ses kesilir gibi oldu, havada düzelsin artik haftaya ćaresini bakacam.

Aracınız
Civic FB7 2015
Hocam el frenini cekip denedim, zorlarken 1-2 saniye arkadan bir gacirti geliyor ama normalmi bilemedim, bugün ankara bayaği bir yağmurlu sabahta biraz km yaptim başlangicta frenlemede durmaya yakin o ses yine vardi ama, km yapinca islaninca ses kesilir gibi oldu, havada düzelsin artik haftaya ćaresini bakacam.

Arkadaşımın arabasında durmaya yakın el frenini çek bırak yaptığımda ses geliyordu. Sizin sorun balatadan ama bir de ustanız baksın. Bir de ucuz balataların yapısı daha sert ve ısınınca sertleşmeye daha meyilli gibi. Bu da frenleme mesafesini arttırıyor. Balata değişimi yaparsanız yumuşak yapılı balataları tercih etmeniz daha iyi olabilir.( Tabi bu balatalar erken bitiyor ve jant yüzeyinde balata tozu kalıntısı fazla oluyor bilginiz olsun)

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri