Eco modu ve spor mod yakıt karşılaştırma

Ilginç tespitler...
Benzinli bir fc5 kullanıcısı olarak
Ilgiyle takip ediyorum

Aracınız
Civic FC5 2018
Banada fabrika çıkışlı lpgli Hondalarda performans esas alınıyor gibi geliyor. Çünkü benzin ve lpg performansında fark yok diye tanıtım yapıyorlar. Bunun için ise ayarın hafif zengin olması gerek!

Faaliyet ayn-ı lezzettir...
Doğrudur. Ama benzinliye yakin bir maliyet olduktan sonra lpg nin bir anlami kalmiyor. Ben zaten performansli kullanmak istediğimde düğme elimin altında, anında benzine geçebilirim. Yani burada Honda Lpg de tasarrufu arttıracak yeni bir yazilim yazmasi gerekir diye düşünüyorum. Bu arada sonradan lpg taktiran arkadaşlar performans analizlerini de paylasirlarsa iyi olur. Ben fabrika çıkış lpg ile benzin arasında çok az performans farkı hissediyorum.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Doğrudur. Ama benzinliye yakin bir maliyet olduktan sonra lpg nin bir anlami kalmiyor. Ben zaten performansli kullanmak istediğimde düğme elimin altında, anında benzine geçebilirim. Yani burada Honda Lpg de tasarrufu arttıracak yeni bir yazilim yazmasi gerekir diye düşünüyorum. Bu arada sonradan lpg taktiran arkadaşlar performans analizlerini de paylasirlarsa iyi olur. Ben fabrika çıkış lpg ile benzin arasında çok az performans farkı hissediyorum.
Sizde haklısınız. Lpgli araca binmemizin asıl sebebi maddiyat. Bu testi birde lpgsi fabrika çıkışlı olan bir araçta yapılsa durum daha net ortaya çıkar diye düşünüyorum.

Evet arkadaşlar test bitti. Araç 230 km yol gitti fakat şartlar biraz değişti. Hava - 12 derecelerde idi. Gereğinden fazla trafikte kaldim hava şartlarından dolayı. Bence yine de 230 km kabul edilebilir bir değer gibi görünüyor. Tekrar bir test yapacağım ama bu sefer havaların durumuna göre hareket edeceğim. Aracı spor mod da kullanmak gayet güzel. En azından arabanın biraz hantalligi gidiyor. Aracı kullanmak biraz daha zevkli hale geliyor.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
230 km. kaç litre lpgye dek geliyor, onuda belirtseniz güzel olur.
Evet arkadaşlar test bitti. Araç 230 km yol gitti fakat şartlar biraz değişti. Hava - 12 derecelerde idi. Gereğinden fazla trafikte kaldim hava şartlarından dolayı. Bence yine de 230 km kabul edilebilir bir değer gibi görünüyor. Tekrar bir test yapacağım ama bu sefer havaların durumuna göre hareket edeceğim. Aracı spor mod da kullanmak gayet güzel. En azından arabanın biraz hantalligi gidiyor. Aracı kullanmak biraz daha zevkli hale geliyor.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Bence daha iyisi de olabilir. Hatta tahmini olarak çok rahat 250 km ye geçer diye düşünüyorum.
-12 dereceye göre değerlendirelim. Daha yeni uzun yol yaptım. Dışarı -2 derece akşam ve sisli araç aynı dolulukta aynı güzergahta yaza göre 100 km. De 1 litre fazla harcadı. Buda çok normal.

Geri