Elektrikli park freni kendiliginden devreye girip cikiyor mu?

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhabalar;
Cozemedigim ve kitapciklarda da acik bir aciklamaya rastlamadigim icin sizlere danismak istedim.

-yoldan geldim aracimi park ettim 'p' konumuna aldim. deneyimledigim kadariyla Arac kendiliginden el frenini cekmiyor?
-sabah araca bindim mars yaptim 'd' konumuna gectim freni braktim auto hold kapali olmasina karsin arac ilerlemedi ve elfrenini indirmem gerektigini farkettim.
Yani ozetle uygun sartlar olustugunda arac kendiliginden el frenini neden ayarlamiyor?
Cevaplar icin tesekkurler

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Araca bindiniz kemer taktınız diyelim D konumuna aldığınızda gaza basarsanız el freni otomatik iner. Kemer takılı değil ise uyarı verir frene basın indirin diye.
Aracı kullanıyorsunuz brake hold aktif ise park edeceksiniz diyelim kemeri çıkarırsanız el frenini kendi çekiyor. Diğer durumlarda el freni otomatik aktif olmuyor. @rhplus
Sport plus ta denedim, kemer takili ve brake hold acik sekilde gidiyorum, durdum N ye aldim, kemeri cikarinca el frenini otomatik cekiyor.

Ayni senaryoda N yerine P ye alip kemer cikarinca otomatik olarak cekmiyor.

Sacma degil mi :)

ONEPLUS A6000 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Sport plus ta denedim, kemer takili ve brake hold acik sekilde gidiyorum, durdum N ye aldim, kemeri cikarinca el frenini otomatik cekiyor.

Saçma değil şu yüzden parka aldı mı bir bakıma aracı hareket etmeye kitlemiş oluyorsun ondan yani. N de otomatik çekmesinin sebebi olur da kemeri çıkarınca araç kayar ama P konumunda kaymaz ;)

Aracınız
Civic FD6 2008

P konumunda otomatik çekmeme sebebi; önerilen park etme durumu için vitesi N konumuna alınız ondan sonra el frenini cekiniz ve daha sonra vitesi P konumuna alarak stop ediniz şeklinde olduğu için vites N konumunda iken break hold açıkken kemeri çözünce el freni çekiliyor. Bu durumda( N konumunda fren çekmesi) özellikle eğimli bir yere park edeceksiniz arabanın ağırlığı şanzımana değil el frenine biniyor.

Redmi S2 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
2018 fk7 aracimda denedim dediginizi ama maalesef bende otomatik el freni cekmiyor

Araca bindiniz kemer taktınız diyelim D konumuna aldığınızda gaza basarsanız el freni otomatik iner. Kemer takılı değil ise uyarı verir frene basın indirin diye.
Aracı kullanıyorsunuz brake hold aktif ise park edeceksiniz diyelim kemeri çıkarırsanız el frenini kendi çekiyor. Diğer durumlarda el freni otomatik aktif olmuyor. @rhplus

bende de fk7 var alışkanlık önce aracı stop edip sonra emniyet kemerini çıkardığım için bende de otomatik el frenini çekmiyor. araca geçince deneyeceğim artık alışkanlığı değiştireceğiz .

Aracınız
Civic FD6 2008
Geri