Civic FC5 Elektronik park freni(acil durum fren desteği)

OnurHas

Super Moderator
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Ben de hafta sonu burada yazılanlardan sonra bir deneyeyim bakalım dedim. Brake Hold açtım, eve gelip aracı park edip kontağı kapattım el frenini çekmedi, yine ben aktif ettim el frenini. Dün Brake Hold açık, aracı park ettikten sonra kontağı kapamadan çıkarttım kemeri, o zaman otomatik çekti. anlamadım bu işi. Benim alışkanlığın her zaman kontak kapattıktan sonra kemer çıkarırım. Şimdi burada 10 dakika meselesini de okudum, ben ne kadar süre kullandım hatırlamıyorum ama 10 dakikayı kesin geçmiştir diye düşünüyorum. Bugün tekrar deneyeceğim akşam.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Brakehold aktif emniyet kemeri takılı bende de otomatik park çekmedi. Civic hb sport bendeki araç.

COR-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ali Er

0

meken

0
Aracınız
Civic FC5 2018
İlk arabayi aldigimda otoban da oglum el freni dugmesini kurcaladi. Ben ne oldugunu anlamadim. O korkudan altina etti. Sonra anladimki el frenini cekmis. Araba hiz kesmis. Bir daha da kullanmayi dusunmem. Yeni tekn. Fren yeterli oli diye dusunuyorum

TURKCELL T50 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

koraya

0
Aracınız
10dk mevzusunda benim bildiğim break&hold açık iken, araç durup b&h devreye girdikten sonra 10dk araç hareket etmez ise El frenini otomatik cekiyor.

zero

0
Sanırım kemer takma alışkanlığı olmayan arkadaşlar, Honda'nın bu sistemi, "neden emniyet kemeri ile senkronize etmiş? " kısmında takılmışlar... Kemer candır arkadaşlar takın lütfen. Ön camından 20-25 metre uçmuş biri olarak söylüyorum, tecrübeyle sabit :giggle: Ayrıca sadece otomatik el freni çekme haricinde bir çok güvenlik eylemi, kemerin takılı olmasına bağımlı çalışıyor. Aracı vites D konumundayken stop ettiğinizde de el freni devreye giriyor mesela...

Geri