Eneos 0w20 yağın Türkiye'de üretilmesi

mahlas

0
Kendi aracım 2012 model FB7 kasa Civic. Aracım 100000 km yi devirdi. Yağ değişim zamanı geldi ve yaptığım araştırmalar sonucunda bizim bildiğimiz ve övdügümüz Eneos marka yağın, o bildiğimiz Avrupa'daki ve Japonya'daki Eneos ile tamamen aynı olmadığı, yağını Türkiye'de bulunan Atak Holdinge yaptırdığı sonucuna vardım. Yani o bildiğimiz Eneos bu Eneos değil kanısına vardım. Mobil deseniz litresi 60 liradan açıyor satıcılar. Onun için bu sefer hiç olmadı bilindik ve daha iyi olduğu kanısına vardığım petrol ofisi yağını kullanacağım.

MI 5s cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
mahlas 3-4 ay önce bostancıdan aracım için yağ aldığım sırada motul mü eneos mu diye sormuştum aldığım yere. Adamlar bana eneos eski eneos olsa daha iyi fakat artık dolumu türkiyede yapılıyor o yüzden tavsiye etmiyoruz. Eski yağın kalitesinin kalmadığını hatta dolum işleminin de kayseride yapıldığını söylediler. Bu durumu forumda da paylaştım fakat arkadaşlara pek olası gelmemişti. Bende motul aldım sonucunda.

iPhone cihazından gönderildi.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Konu hakkında ve yağın kalitesi hakkında bir bilgim yok ama olaya şu yönüyle bakıyorum, eneos ne kadar Türkiyede yaptırsa da belli standartları sağlaman bir yağı kendi markasını basıpta piyasa sürmez diye düşünüyorum.
Japonyadaki kadar kaliteli olmayabilir belki ama belli bir standartın da üstünde olacağından şüphem yok.

hsn

0
Aracınız
Ben de yakın zamanda bakım yaptırmayı düŞünüyorum. Daha önce castrol star-stop kondu. Şİmdİ kararsızım enos 10 40 almayı düŞünüyordum

hsn

0
Aracınız
Daha önce bakım yaptırırken bakımı yapan usta aynı Şeyİ bana da söyledİ o yüzden ben de castrol olsun madem dedİm.

Son düzenleme:

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Motul tek kaldı benim gözümde,diğerlerini pek düşünmüyorum bile

iPhone cihazından gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Bence Eneosta takılıp kalmayın. Motul ve Mobil 1 yağarıda kalitelidir. Yağ numaranız belli teknik verilerini karşılaştırın. Fiyat araştırması yapın. Kullanıcı yorumlarına bir göz gezdirin. İçinize hangisi sinerse onu kullanın.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Geri