ENEOS motor yağı - Bilgilerimizi paylaşalım

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
aracıma nerdeyse sıfır motor yapılıyor parcacı eneos onerıyor en son eneos koydum. tekrar koymayı dusunuyorum castrol koyarsan yag yakar dedıler ne koyalım önerılerınız nelerdır
Castrolün çok iyi yağları da var öyle bir genelleme yapmak yanlış. Aracınız nedir ve kaç kilometrede? Yakıtınız nedir ve kullanım tarzınız nasıldır? Bunlar önemli. Aracınızın motoruna ne oldu da ne yapıldı böyle? Geçmiş olsun.

Arkadaşlar 0w20 yağı yazın kullanım için, ekstradan sıcaklığın yüksek olduğu illerdeki performanslı kullanımı için ben bu mevsimlerde pek önermiyorum. Lütfen daha yüksek HTHS değerine sahip yani daha çok yağ film tabakası bırakan yağları seçin.
Yazın Performanslı kullanım için 3.5 üstü HTHS değerine sahip yağları kullanın bunun altındakiler yeterli koruyuculuğa sahip olmaz. Dikkat!

Kısa mesafe, soğuk çalıştırma çok yapanlar için 0w20 - 0w30 , 3.0 hths altındaki yağlar kullanılması ekonomik olarak daha iyidir.

Liqui Moly Special Tec 0W20 , Eneos'tan iyi bir yağdır ancak 0w20 için %100 sentetik motul veya full sentetik mobil 1 en iyileridir. Benim kişisel önerim Mobil 1 0w30 Fuel Economy.

Yag degisimi sonrasinda motora bir de Fin 25 koyun, ne kadar fark ediyor goreceksiniz

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Aracınız
Civic ES7 2003
Castrolün çok iyi yağları da var öyle bir genelleme yapmak yanlış. Aracınız nedir ve kaç kilometrede? Yakıtınız nedir ve kullanım tarzınız nasıldır? Bunlar önemli. Aracınızın motoruna ne oldu da ne yapıldı böyle? Geçmiş olsun.
öncelıle tesekkur ederım saolasın yatak sardı arac 240 bınde gaz benzın vtec 2

Geri