Eski fb7 yeni golf kullanıcısı olarak bazı karşılaştırmalar

Aracınız
İçtenlikle söylüyorum Honda’nın şanzımanı çok iyi, dsg sürekli vites değiştirmek istiyor trafikte falan çok sıkıntı,
Honda’nın yalıtıma el atması lazım, golfte yol sesi en aza indirgenmiş.
Eski aracım 1.6 atmosferik LPG’li olduğundan motorları karşılaştırmıyorum, zira yeni aracım 1.6 dizel . Golfün sürüşü ve motor tepkileri çok keyifli .
Işık’larda 1.6 astra ile kapıştım, en az 100 mt fark yedi.
Fb7 de xenon vardı, bunda da led, ikisi de iyiydi, benzerler yani.
Sormak istediğiniz sorular olursa fikir yürütebilirim.

Sigorta fiyatlarım değişmedi, golfte kasko 2400e çıktı, civicte 1850₺ idi.

Civicte geri görüş , sunroof, koltuk ısıtma standartlen, golfün en üst versiyonu olan aracımda bunlar için extra istiyorlar .

Golfte bakımlar her 15bin km imiş, civicte malum 10bin idi.

Moderatörün son düzenlenenleri:

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Eski bir 2015 passat kullanıcısı olarak 55bin'e kadar 2 defa dsg sorun çıkarttı o da yoğun trafikte çok ısınmasından dolayıydı.

Aracı kullanırken size önerim: Yoğun trafikte start - stop varsa kapalı şekilde spor modda kullanın, vitesi sürekli 2 ye atıyor araç ve bu çok sık gerçekleştiğinden şanzımanı epey yoruyor. Bu sebeple 3-4bin devire bile çıksanız, sürekli 1-2 değişiminden daha iyidir. Ben gerek passatı gerekse de cla180'i sport mod dışında kullanmadım. Yarattığı yakıt farkı da çok değil zaten.

Park olaynı da biliyorsunuzdur illa ki önce el frenine yük verme olayını ancak bu el freni elektronikti bizim ve zamanla bitebiliyor tutmuyor iyi. Onu farkettiğinizde mutlaka yaptırın. Yoksa yük yine şanzımana biniyor ve bu da zamanla hasara sebep olabiliyor. Bunlara dikkat ederseniz dsg epey götürür. Ama araç garantili değilse de tam otomatik araçlara geçmeye bakın bir süre sonra.

Aracınız
Öncelikle Golf hayırlı olsun. Galerilerde zamanında araçlara bakıp incelerken malzeme kalitesi yönüyle VW gerçekten hoşuma gitmişti sırf bu yüzden VW hep almak istiyorum Civici satıp Jetta alsam diye düşündüğüm oluyor ama hiç fiiliyata geçmedi. Civic ise malzeme kalitesi yönüyle vasat hatta zayıf bile denilir yol sesi maalesef kötü uzun yolculuklar sonrası bazen baş ağrısı kafa şişmesi oluyor. DSG olayı 2013 ve sonrası iyice sorunsuzlaştı diye söyleyenler var merak ediyorum hiç kullanmadım ama Honda halk arasında Otomatik viteste haklı bir şan elde etmiş. Birde japonların arka şaft tünelinin düz bırakıp arkadaki ortaya oturacak yolcunun rahat etmesi gerçekten çok güzel bir mühendislik. Diğer araçlarda orada koskoca tümsek görmek hoş değil.

S

Silinen üye 20336

Guest
İçtenlikle söylüyorum Honda’nın şanzımanı çok iyi, dsg sürekli vites değiştirmek istiyor trafikte falan çok sıkıntı,
?Golf’ün torku yüksek yani gücü yerinde ve en kısa sürede en büyük vitese geçme gayreti içinde şanzıman. Böyle olunca da şehir içinde gaz açınız sıkça değiştiği için çok fazla vites değişikliği gerçekleşmiş oluyor. Doğru yorumladım mı Hocam?

?Civic yalıtım konusunda gelişime açık...☺️ Benim kişisel görüşüm yalıtımda Golf, abisi Passat’tan daha iyi. İçerideki uğultu daha az.✅

Eski aracım 1.6 atmosferik LPG’li olduğundan motorları karşılaştırmıyorum, zira yeni aracım 1.6 dizel . Golfün sürüşü ve motor tepkileri çok keyifli .
?✅

?Astra 1.6 atmosferik benzinli mi yoksa 1.6 dizel miydi?

?Aralarında az da olsa aydınlatma gücü ve aydınlatma alanları açısından fark varsa biraz detay verebilir misiniz?

?Sorabilirsiniz demenize güvenip biraz fazla soruyorum galiba☺️

?İki aracın da model yılları, km bilgileri ve kasko değerlerini belirtebilir misiniz?

Civicte geri görüş , sunroof, koltuk ısıtma standartlen, golfün en üst versiyonu olan aracımda bunlar için extra istiyorlar .
?✅

?Bu bir dezavantaj Civic için? Golf’ün yetkili servis bakım fiyatlarıyla ilgili bilgi edindiyseniz paylaşabilir misiniz?

?Konu karşılaştırma açısından daha da faydalı hale gelsin ve aklımdaki soru işaretleri azalsın düşüncesiyle çok soru sordum hocam ama isterseniz cevaplamaya bilirsiniz☺️??

?Esenlikler dilerim...

Bence şanzımanları da karşılaştırmak pek doğru olmamış. Biri tam otomatik, diğeri çift kavramalı. Aralarında teknoloji farkı var. DSG pişmanlıktır, Tam otomatik ise sorunsuzdur. Ama biraz yakar

Yaşasın tork konvertörlü tam otomatikler

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
DSGli VW düşünenler lütfen boş vaktinizde donanimhaberde taze taze açılan 2 milyonuncu DSG pişmanlıktir konusunu inceleyin :) Ben bu tip kac konu okuduğumu hatırlamıyorum ama Doğuş Oto'nun bu kadar profesyonellestigini kullanici gözüyle de görmüş oldum ?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

Paylaşım için teşekkürler :) DSGye çok çok dikkat edin, ins sıkıntı çıkarmaz diyeyim :)

Aracınız
-Civic 2016 1.6 elegance eco oto idi golf 2019 1.6tdi dsg highline
- aydınlatmada fark yok gibi geldi bana, sadece golfte sis farları dinamik, sola döneceğiniz zaman sol, sağa döneceğiniz zaman sağ sis farı otomatik yanıyor .
- astra 1.6 benzinliydi .

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri