Civic FC5 Executive Aracı Çalıştırma Hakkında?

Herkese iyi günler. Arkadaşlar Fc5 Executive aracım var. Normalde ben araca bindiğimde direk frene basım düğmeye tıklayıp aracı çalıştırıyorum acaba yanlış mı yapıyorum direk çalıştırmadan düğmeye basıp göstergeler geldikten sonra mı aracı çalıştırmam lazım ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

gunesec

Özel Üye
Herkese iyi günler. Arkadaşlar Fc5 Executive aracım var. Normalde ben araca bindiğimde direk frene basım düğmeye tıklayıp aracı çalıştırıyorum acaba yanlış mı yapıyorum direk çalıştırmadan düğmeye basıp göstergeler geldikten sonra mı aracı çalıştırmam lazım ?

Ben de aynen sizin gibi kullanıyorum. Hiç dikkat etmemiştim ama siz söyleyince benim de aklıma takıldı.Sanırım olmaz...

Aracınız
Civic FC5 2018
Aracı çalıştırmak için mutlaka frene basıp start/stop düğmesine basmak gerekiyor. Emin değilim ama bazı durumlarda aracın içinde beklerken müzik dinlemek ya da klimayı çalıştırmak için sadece kontağı açmak için diğer şekilde açıyoruz.

Aracınız
Civic FC5 2019
hocam eğer motor çalışmadan müzik dinlemek camları açmak vs işlemler yapmak isterseniz ayağınızı frene basmadan düğmeye iki kere basmanız yeterli. ama aracı çalıştırmaksa niyetiniz tek seferde ayağınız frende çalıştırmanız en doğrusu. aracınız hayalet göstergeli araç. yani eskisi gibi marşa basayım bujiler ısınsın gibi bir durum söz konusu değil. isterseniz mehmet ılgarı izleyin tek seferde çalıştırıyor bu araçları.
Heralde kimsenin net bir bilgisi yok gibi bu konu hakkında

SM-A605F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Arkadaşlar bugün bir konu için servisi aradığımda sordum bu konuyu aldığım cevap iki kere tuşa basın ışıklar geldikten sonra aracı çalıştırın bu şekilde daha sağlıklı olacağını söyledirler bende sizinle paylaşmak istedim

Aracınız
Civic FC5 2020
Dizel araçlarda göstergeleri bekledikten sonra çalıştırırsın ancak benzinliler için bu geçerli değil bas gitsin ♂️

2015 FB7 eco elagance
2020 Fc5 Eco Executive

Geri