Exo otomatik fabrika lpg..

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=16236]civilker[/MENTION] 1,5 saat rölanti de klima çalıştırmanın karşılığı 26 km daha fazla yol gitmekmiş :)

Aracınız
[MENTION=16236]civilker[/MENTION] 1,5 saat rölanti de klima çalıştırmanın karşılığı 26 km daha fazla yol gitmekmiş :)

Daha fazla lpg ile elbette daha fazla yol gidildi ancak ortalama tüketim artmış. Bu da maalesef lehime değil. Asıl benim için belirleyici data şu oldu; eşim, 1.5 saat rölantide klima çalıştırmaktan daha çok yakıt tüketiyor

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Daha fazla lpg ile elbette daha fazla yol gidildi ancak ortalama tüketim artmış. Bu da maalesef lehime değil. Asıl benim için belirleyici data şu oldu; eşim, 1.5 saat rölantide klima çalıştırmaktan daha çok yakıt tüketiyor

Hocam siz onun çözümünü de yengeyi sağ koltuğa uzaklaştırarak bulmuşsunuz :)

memspe

0
Aracınız
Civic FC5 2018

Hocam aman dikkat, belki esinizde foruma uyedir! :) Beni klima ile karsilastiryorsun vs der sonra!

Aracınız
Hocam aman dikkat, belki esinizde foruma uyedir! :) Beni klima ile karsilastiryorsun vs der sonra!

Devir değişti tabi, eskiden navigasyonun sesini kıskananlar şimdilerde teknolojik devrim içerisinde olabilirler :)

Aracınız
İkinci LPG dolumu bitirdim. Bilgiler aşağıdaki gibidir. İlk Depo Opetten dolmuştu, ikinci depo Shell den doldu.

Kullanım Güzergahı : İzmir, Gaziemir - Bayraklı arası, otoyol + yeşildere yolu + Alsancakta dur kalk trafiğinde 45 dk (ort hız muhtemelen 10 km/h den azdır) klima tamamen açık.
*LPG Birim Fiyat : 3,59
*LPG Dolum V : 32,15 lt
*LPG Tutar : 115,42 TL
*Ortalama Hız : 28 km/h
*Econ Modu : Off
*Vites : Sadece Drive
*Sürüş stili : Ortalama sakin, yeşil şeride daha öncekine göre biraz az dikkat edildi. Hız 120 yi geçmedik. Şehir içi yoğun kullanımı eşim gerçekleştirdi. Bastım biraz diye geri dönüş aldım.
Hangi araç olursa olsun ortalama %20 daha ekonomik sürüyorum eşime göre. Biraz müsrif galiba :)
*LPG bitişi : 346 km

Bu verilere göre karma tüketimde ; Ortalama LPG Tüketimi 9,29 lt/100 km ya da 0,33 TL/km.

Sonuç: Ekonomik kullanmak istiyorsan, eşini sağ koltukta tut .muha.

Üçüncü LPG dolumu da bitti. Bilgiler aşağıdaki gibidir. İlk Depo Opetten dolmuştu, ikinci depo Shell den dolmuştu, 3. depo da BP den dolduruldu. Böylelikle 3 farklı akaryakıt istasyonu kalitesini de test etmiş oldum.

Kullanım Güzergahı : İzmir, Gaziemir - Bayraklı arası, otoyol + yeşildere yolu + klima yaklaşık%95 açık.
*LPG Birim Fiyat : 3,53
*LPG Dolum V : 34,27 lt
*LPG Tutar : 120,97 TL
*Ortalama Hız : 29 km/h
*Econ Modu : Off
*Vites : Yaklaşık %90 Drive + %10 Spor Mod
*Sürüş stili : Yakıt ekonomisine çok fazla dikkat edilmedi, yeşil şerit gözetilmedi. Hız 145 i geçmedik. Orta yoğun şekilde dur kalk yapıldı. Kalkışlarda orta yoğun tapa gaz denendi.
*LPG bitişi : 351,9 km

Bu verilere göre karma tüketimde ; Ortalama LPG Tüketimi 9,74 lt/100 km ya da 0,34 TL/km.

Sonuç: 1017,9 km lik kullanım sonrası, 3 ayrı akaryakıt istasyonundan yakıt alındı. Bu 3 akaryakıt istasyonunda da teknik olarak belki birbirlerinden farklı katkılara sahip olabilirler ancak performans olarak bariz fark göremedim. Benim tercihim sırasıyla, Shell, Opet, BP olurdu. Her bir dolum sonrası farklı sürüş karakteristiği ile farklı sarfiyatlar elde edildi. Biraz agresif kullansam bile karma tüketimde, LPG de 10 lt/100 km nin altında ortalama mevcut.

1017.9 km lik ortalama: karma LPG Tüketimi 9,23 lt/100 km ya da 0,33 TL/km dir.

Benim için Civic LPG yakıt sarfiyatı konusu memnuniyetle kapanmıştır. Herkese saygı ve sevgiler.

Son düzenleme:
Geri