Civic FC5 F1 kulakçık vites

Aracınız
Civic FC5 2020
İki vites dusurunce fisekleme yapar, hatta oyle yapar ki sasirir kalirsiniz.

Ancak aynisini s modda da yapar. Kulakciklara dokunmayip s moda aldiginizda gazi koklerseniz gaza basma derecenize gore yine bir veya iki vites duser ve ayni etkiyi gorursunuz.

Her ikisinde de ani hizlanma yapilabilir. Sizin tercihinize kalmis.

Bana gore olmasi gereken bir ekipman. Ozellikle motor freni yapabilme konusunda ciddi kolaylik sagliyor.

Redmi Note 8 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
S modu olmayan yani f1 vitesi olmayan fc5 lerde yanılmıyorsam L modu vardı.
L modunu rampa çıkarken ,inerken ve sert kış günlerinde kullanılıyordu.
Şimdi L modu yerine araçlarımızda S modu ve F1 vites var. Tercih ve kullanım bizim tecrübemize isteğimize bırakılmış. Yani yerine göre F1 vites candır ve şarttır bence.

Aracınız
Civic FC5 2019
Çok fazla kullanıyorum hatta İstanbul trafiğinde bile. Silivri'de ikamet ediyorum ve sürekli İstanbul Silivri yapıyorum. Işıklara yaklaşınca kırmızı yanıyorsa fren yapmadan vites düşüyorum ve araç bayağı otobüsteki motor freni moduna geçiyor:) eğer arkamda araç yoksa trafik sakinse hiç fren yapmadan durabiliyorum. Bana öyle geliyor ki yakıta da faydası var, daha önce de dediğim gibi eğer araç degisirsem sanırım bakacağım özelliklerden biri olacaktır.

Aracınız
Civic FC5 2019
Fb7aracımda vardı.Fc5 imde yok.Hızlanırken çok bir şey beklemeyin.Yüksek devirde fren pedalını kullanmadan yavaşlamak isterseniz faydası var.aynı durumu s moduna alarakta yapabilirsiniz.

Aracınız
Civic FC5 2019
Fb7aracımda vardı.Fc5 imde yok.Hızlanırken çok bir şey beklemeyin.Yüksek devirde fren pedalını kullanmadan yavaşlamak isterseniz faydası var.aynı durumu s moduna alarakta yapabilirsiniz.
Bence s modundan daha pratik daha kullanışlı ve hatta aracı daha erken sahlandiriyor. S moduna alınca da ilk bastığımızda araç yine geç toparlıyor ki hepimizin şikayeti bu yönde maalesef ama kulakcikla bir anda 2-3 vites düşünebiliyoruz o yüzden tamamen şahsi görüşüm çok daha erken sahlandiriyor.

Aracınız
Civic FC5 2017
S modu olmayan yani f1 vitesi olmayan fc5 lerde yanılmıyorsam L modu vardı.
L modunu rampa çıkarken ,inerken ve sert kış günlerinde kullanılıyordu.
Şimdi L modu yerine araçlarımızda S modu ve F1 vites var. Tercih ve kullanım bizim tecrübemize isteğimize bırakılmış. Yani yerine göre F1 vites candır ve şarttır bence.
aracım 2017 model eco elegans F1 kulakçıklar yok ama L modu da S moduda var. yani F1 kulakçıkları olmayanlarda S modu yok diye bir durum söz konusu değil.

Aracınız
Civic FC5 2019
Bence s modundan daha pratik daha kullanışlı ve hatta aracı daha erken sahlandiriyor. S moduna alınca da ilk bastığımızda araç yine geç toparlıyor ki hepimizin şikayeti bu yönde maalesef ama kulakcikla bir anda 2-3 vites düşünebiliyoruz o yüzden tamamen şahsi görüşüm çok daha erken sahlandiriyor.
Hocam sizin araç turbolumu rs

Geri