Civic FD6 Falken mi Nokian mı ?

Aracınız
Selamlar...
Bende şu an Nokian wetproof ve Falken ze 310 serisi arasında kaldım, ebat 205 55 16. Kullanan arkadaşlar varsa gözlemlerinizi paylaşın lütfen

Hocam falkeni bugün taktım araca yumuşak bir lastik. dayanıklık ne olur bilmiyorum ama konforu çok iyi. Sizi pişman etmez, pramicy4 ile arasında kalmıştım bende f/p açısından bunu seçtim.

Kün feyekün..

Aracınız
Civic FC5 2020
Selamlar
Konuyu tekrar açmış gibi oldum ama genelde alan arkadaşlar ilk izlenimlerini yazmış.Bende iki lastik arasında kaldım falken alan arkadaşlar uzun süre sonraki deneyimlerini tekrar paylaşabilirler mi?Falken de daha çok kasis geçişlerinde sertlik ve yol birleşim yerlerinde sarsıntı ve titresim yapıyor gibi yorumlar okudum.Lastik değiştirme amacım tamamen yol sesi azalmak için olacak gerçektende 67db değeri turanzalara göre fark ediyor mu?Şimdiden Teşekkürler.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic ES7 2002
Bu yaz falken lastiklerle çeşitli yol şartlarında otoyolundan mıcırlı yollarına kadar 7 bin km uzun yol yaptım Ve gayet memnun kaldım aracım civic fb7 bu arada yol tutuşu gayet iyiydi yol sesi olarak turanzaya göre bariz sessiz konforlu lastik eksi taşlı yollarda dişleri arasında taş kum tutmuyo direk atıyo eksi olarak sadece bir defasında öndeki aracı ani durmasıyla ani fren yapmak zorunda kaldım abs devreye girdi hızım 70-80 civarıydı Absye gerek kalmadan frenleme mesafesinin biraz daha kısa olmasını beklerdim tabi aşırı Sıcak öğle vaktiydi lastiklerin bundan etkilenmesi de mümkün özetle fiyat performans olarak ben gayet memnun kaldım

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Kardeşimin Fc5'te Falken ziex310 var ben aldırmıştım bu sene başında. ben Nokian Wetproofları 2019 Nisanda aldım ve aynı kilometreyi yaptık (20bin km). Ön sol lastiklerinin çok aşındığını ve arkalarla değiştirmesi gerektiğini söyledim ona geçen ay. Değiştirmemiş ve 3 gün önce gece vakti sol ön lastiği patlamış. Nokian wetproof da çok aşınan bir lastik ancak benim onu kullandığım yollar dağ - taş, bir çok bozuk yol dahilken, falken tamamen şehiriçi. Saf şehiriçi kullanımda patladı. Kullanım tarzı sert kardeşimin oldukça. Kalkışlar vs. Ona rağmen iyi dayandı diyebilirim. Yol tutuşu ve konforunu ben beğeniyordum falkenin. Kendimde test ettim günlerce. Wetproof'u sağlam lastik olarak görüyorum ve ıslak zemin performansını çok beğeniyorum. İki lastik arasında kim kalırsa kalsın hangisini alacağı çok önemli değil bence. İkisi de memnun eder.

Aracınız
Civic FD6 2008
Opel astra aracıma Falken almıştım, Honda Fd6 aracıma da Nokian wetproof aldım. Benim gözlemime göre Nokian daha kaliteli yol tutuşu konusunda ama araçtan dolayı fark edebilir. Honda da ABS çok devreye giriyor lastikten olduğunu sanmıyorum Honda ların frenleme sorunu var diye okudum. Kısacası Nokian a daha çok güveniyorum 2 aylık araştırmam sonucu bu kararı aldım. Dayanıklılığını zaman gösterecek.

Aracınız
Civic FB7 2014
Ben falken ziex ze310 ecorun serisini geçen sene aldım. Önceki lastiklerim continental premium contact 2 serisi. Bu benim 12. Arabam ve her aracımda lastiklere arabadan çok değer veririm. Sonuçta yol ile tek bağlantın lastik. Benim seçimim falken yönünde olur neden derseniz Elazığ da görev yaptığım zaman continental bayisi ile aram iyiydi. Bana dediği continental Michelin gibi lastiklerin pahalı olmasının sebebi tamamen reklam giderlerinin yüksek olması. Yani Michelin uzayda yapılıyorda başka bir lastik çamurdan yapılmıyor. İllaki her lastik de aynı değil. Her şeyde olduğu gibi lastikler de kalite kalite. Hepsi bir çiviye bakar. Gider alırsın Michelin lastiği girersin bi çukura al sana balon. Alırsın Marshall barum vb lastik yıllarca kullanırsın frenden virajdan ödün vermeden. Ya da tam tersi de olabilir. Şimdi, lastik testleri var onlar ne olacak diye soruları duyar gibiyim. Bir çok kere bir çok bilindik markanın bu şirketlere milyonlarca dolar para ödedi ortaya çıktı ve çoğu kişi tarafından da biliniyor. Uzun lafın kısası piyasada bilinen ve tecrübe edinilen lastikleri almak her zaman iyidir. Gelelim falken lastiğe. Kullananlar bilir Michelin kalitesini alacak paran yoksa falken al derler. Aynen de öyle fren mesafesi yol tutuşu sessizliği beni resmen cezbetti. Asla yol sesi duymadım. Lastik çok yumuşak ve sessiz. Etiket değerini paylaşıyorum sanırım bu yeterli olacaktır. İnternette falken ile araştırma yapın. Özellikle E ticaret sayfalarında. Demek istediğimi anlayacaksınız. Çok para vermeye gerek yok bence. Ekli dosyayı görüntüle 257719

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hocam bende bu lastiği aldım kullanıyorum, herhangi bir problem yaşamadım ve memnunum. Kışlıkları falken almayı düşünüyorum, şuan bende araştırma aşamasındayım

Aracınız
Evet suan fc5 aracimda 10.000 km kullanilmis falken var. Tek sikintisi arac 17 inc mis gibi yoldaki hafif cukur ve yamalar iceride. Havalar tam 32. Havayi 30 a indirince rahatliyor bu seferde yakit 1 litre artiyor. İstanbul sehirici kullanim icin bu yazdiklarim. Bunun disinda michelinden hicbir farki yok hatta artisi var. Uzun yolda falan zimba gibi lastik. Yukarida anlattigim sey ucuz olmasinin tek sebebidir

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic ES7 2003
Ben de yorumlara bakarak aracımın üzerindeki 5 yıllık efficientgrip performance lastiklerimi falken ziex310 ile değiştirdim. Yol tutuşu için şu an bir şey diyemem ama sessizliği oldukça hoşuma gitti. Falken için yumuşak denmesine rağmen 5 yıllık goodyear ile kasislerden geçerken çok daha az sarsıntı olduğunu , çukur ve tümsekleri falkenin çok daha fazla hissettirdiğini farkettim.
Yani bence sessizlik bakımından beklentileri karşılayan fakat sürüş konforu bakımından aynı başarıya sahip olmayan bir lastik. 195/60r15 88V için etiket değerleri C - A -67DB

Aracınız
Daha öncede yazmıştım falkenle ilgili şikayetimi bugün artık dayanmadım aradım firmayı herhalde benim lastiklerde sıkıntı var sürekli vsa devreye giriyor.

Geri