Falken vs Hankook

atk

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar merhaba,
Benzer konu aradım ama bulamadım. Biliyorum kış mevsimindeyiz ama ben yazlık lastiklerimi şimdiden alacağım. Gün geçtikçe pahalılaşıyor. Sizlerin de fikrini ve tavsiyelerini almak istedim. Kullananlar ya da konu hakkında bilgisi olanlar cevap verirlerse sevinirim.
2019 makyajlı eco exe aracıma 215/50/17 yazlık lastik alacağım. Michelin, Continental vb. premium lastikleri alamıyorum malum ekonomik şartlar. Yazları uzun yol yaparım ancak çok hızlı kullanmam. Yazları Mersin’de oluyorum. Sıcak etkenini de göz önüne almanızı istiyorum. Kafama yatan iki lastik var: Birisi hankook’un yeni çıkardığı “ventus prime 4” modeli diğeri ise “falken ziex 310” özellikleri hemen hemen aynı. Ama kararsız kaldım. Özellikler şu şekilde:

Hankook Ventus Prime 4:
Islak zemin frenleme:A
Yakıt:B
Desibel:69
Yük:95(690kg)
Hız: W(270 km)
Fiyat: 2.048 TL

Falken Ziex ZE310 Ecorun
Yakıt: D
Fiyat:1.710 TL

ikisini de çok araştırdım ancak karar veremedm. Falken çok tutulan bir lastik ancak şikayeti de çok. Özellikle ikinci yıldan sonra balans tutmama şikayetleri var. Hankook ise yeni bir model olduğu için pek bir bilgi yok

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar merhaba,
Benzer konu aradım ama bulamadım. Biliyorum kış mevsimindeyiz ama ben yazlık lastiklerimi şimdiden alacağım. Gün geçtikçe pahalılaşıyor. Sizlerin de fikrini ve tavsiyelerini almak istedim. Kullananlar ya da konu hakkında bilgisi olanlar cevap verirlerse sevinirim.
2019 makyajlı eco exe aracıma 215/50/17 yazlık lastik alacağım. Michelin, Continental vb. premium lastikleri alamıyorum malum ekonomik şartlar. Yazları uzun yol yaparım ancak çok hızlı kullanmam. Yazları Mersin’de oluyorum. Sıcak etkenini de göz önüne almanızı istiyorum. Kafama yatan iki lastik var: Birisi hankook’un yeni çıkardığı “ventus prime 4” modeli diğeri ise “falken ziex 310” özellikleri hemen hemen aynı. Ama kararsız kaldım. Özellikler şu şekilde:

Hankook Ventus Prime 4:
Yakıt:B
Fiyat: 2.048 TL

Falken Ziex ZE310 Ecorun
Yakıt: D
Fiyat:1.710 TL

ikisini de çok araştırdım ancak karar veremedm. Falken çok tutulan bir lastik ancak şikayeti de çok. Özellikle ikinci yıldan sonra balans tutmama şikayetleri var. Hankook ise yeni bir model olduğu için pek bir bilgi yok

Yakıt Verimi B /D bu dikkatimi çekti...
Falken Japonya
Hankook G.Kore.....

Hankook lastiği sıfır satılan araçlar üzerinde çok gördüm...ve genelde iyi lastik diyorlar....

Lastiğin üzerinde..... made in.....Japan/ South Korea......yazan kısım önemli..Yazdığım ülke dışında çıkmazsa ise bence sorun yok..

Karar sizin Yakıt verimini de göz önüne alırsam ben alacak olsan Hankook u seçerdim...Tabi karar sizin...Saygılar

atk

Aracınız
Civic FC5 2019
Yakıt Verimi B /D bu dikkatimi çekti...
Falken Japonya
Hankook G.Kore.....

Hankook lastiği sıfır satılan araçlar üzerinde çok gördüm...ve genelde iyi lastik diyorlar....

Lastiğin üzerinde..... made in.....Japan/ South Korea......yazan kısım önemli..Yazdığım ülke dışında çıkmazsa ise bence sorun yok..

Karar sizin Yakıt verimini de göz önüne alırsam ben alacak olsan Hankook u seçerdim...Tabi karar sizin...Saygılar
Falken Güney Kore menşeili ama üretimi Çankırı’da hocam. Hankook da muhtemelen Macaristan üretimi olacak.
Dediğiniz gibi bazı Alman arabalarda fabrika çıkışı Hankook var. Nedense o daha güven veriyor ama kararsız kaldım. Belki kullananlar olmuştur bi sorayım dedim

Aracınız
Bende falken var hocam 2 yaz kullandım. Memnunum. Balans ile ilgili bir sorun yaşamadım. Fiyat performans lastiği olduğu için tercih etmiştim. Fiyatına göre çok iyi lastik. Arada pek fark yok. Gönlünüze, gözünüze hangisi hoş gelirse onu tercih edin. Lastiği şimdiden alacaksanız eğer internet yerine direk dükkandan alırsanız sizin yerinize lastiği yaza kadar muhafaza ederler. Hatta yeni gelen 2023 üretim lastiklerden bile verebilirler.

Geri