Far caminin sararmasi garantiye girer mi?

Aracınız
Civic FB7 2014
Degerli civic'ciler,aracim fb7 eco premium 6 yil garantili..bu sene sonu garanti bitiyor.. sag farimin cami sararmis solmus durumda..Servise basvursam garantiden degisim talep edebilir miyim? Bu sekilde bir konuyla basvurup garantiyi kullanan oldu mu acaba? Bu 6 yillik garantinin kapsami hakkinda hicbir fikrim yok..

Aracınız
Civic FB7 2014
Arkadaslara servise onarim veyahut degisim talebinde bulunup is emri actirdim..Gorevliler fotograflarini cekip hondaya gondereceklerini,gelecek cevaba gore onarim veyahut degisim olacagini ve bunu bildireceklerini belirttiler.. Gelisme oldugunda buradan yazarim.

Aracınız
Civic FB7 2014
Servise kayit actirmistim gecen hafta,halen donus olmadi..muhtemelen bana da getirin pasta cila yapip temizleyelim diyecekler..henuz cagirmadilar
@önderayyildiz zimparalayip mi yaptilar islemi,takip edebildiniz mi , sonuctan memnun musunuz?

Aracınız
Servise kayit actirmistim gecen hafta,halen donus olmadi..muhtemelen bana da getirin pasta cila yapip temizleyelim diyecekler..henuz cagirmadilar
@önderayyildiz zimparalayip mi yaptilar islemi,takip edebildiniz mi , sonuctan memnun musunuz?
Bakmadım içeriye alıp 5/10 dk içerisinde geri getirdiler. Güzel memnun kaldım sonuçtan

Aracınız
Civic FB7 2014
Honda Turkiye donus yapti ve farlardaki sararma fabrikasyon hatasi olarak degerlendirilmiyor dedi :) sanki ben ozellikle sararttim farlari,hey Allahim.. cok muhim degil gider sanayide temizlettiririm ama bu arac markalarinin Turkiye pazarinda ki musteri politikalari ve Turk musterilere 3.sinif muameleleri cok can sıkıcı..Bu durum Avrupada olsa ben eminim farkli bir durum olusurdu..Honda Turkiyeyi buradan kiniyorum,hem de esefle..

Aracınız
Civic FB7 2014
Bundan sonra da sanziman yagi degisimi haric,servise ugramayi dusunmuyorum.Madem oyle servise gidip niye onca para bayilayim bu bile garantiye girmiyorsa..

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
zımpara pasta cila şeklinde oto yıkamacı ve oto kuaförlerin yaptıkları klasik far parlatma işlemi çok kısa sürede farların tekrar daha kötü biçimde solması ve matlaşması ile sonuçlanıyor eski arabamdan biliyorum sıfır almıştım 4-5 sene kadar sonra farlar matlaşıp soldu, sonra parlattırdım bir sene kadar idare etti ertesi sene farlar tekrar soldu tekrar parlattırdım satarken farlar yarı mat halde sattım:).

farı komple değiştirirlerse solmadan sararmadan güneş altında en az 5 sene gider ama su zımparası ile zımparalanıp pasta ile parlatılmış farlar maksimum 1-2 sene gidiyor sonra ilk halinden de beter oluyor işlem görmüş farları görüp a ne güzel parlak olmuş diye aldanmayın derim:)

Honda nın üzerine çok giderseniz size diyecekleri şey bellidir efenim bu farlar yüksek güneş ışığına maruz kalmış o yüzden böyle olmuş diyeceklerdir. Çünki farlar genellikle güneşte sararıp bozuluyor. İşin kötüsü farları aşırı matlaşmış ve sararmış araçlar TÜV muayenesinden geçmiyor.

yani honda arabanızı çocukların top oynadığı yerlerde, deniz kenarında, yağmurda ve güneşli havalarda kullanmamalısınız yoksa yamulur paslanır boyası dökülür ve farları solar:)

6 sene de garantisi var serviste 10000km bakımı 1000 lira, 20000km bakımı 2000 lira, 40000km bakımı 5000 lira:)

Honda da arka planda sanki koca göbekli 50 yaşında kodaman adamlar var bizim gibi honda sahiplerinin arkasından konuşup diyorlar ki: biz araba satışlarından değil servislerden para kazanıyoruz hehehehe şeklinde konuşup gülüyorlar:)

Aracınız
Honda CRV
Bundan sonra da sanziman yagi degisimi haric,servise ugramayi dusunmuyorum.Madem oyle servise gidip niye onca para bayilayim bu bile garantiye girmiyorsa..
Ben öyle yapıyorum kazıklanmaya gerek yok :D Hersey kıtapcıkta yazıyor zaten zaman ayırıp okumak lazım sadece Hangı km hangı yılda ne degıscegın yazıyor n11 den al ıyı bı ustan varsa sıkıntı yok Önemlı seyler ıcın ama kesınlıkle servıs, sanzıman yagı gıbı

Geri