Far Yükseklik Ayarı !

Aracınız
Arkadaşlar merhaba. yanılmıyorsam geçmişte de bahsetmiş fakat konuyu fazla irdelememiştim. Her gün karşı şeritten gelenlerin selektör yapması üzerine bunu çözmem lazım diye düşündüm.
Sol farın yükseklik ayarı çalışmıyor selektör yapmalarından anlıyorumki far yukarı bakıyor.
Bugün sol farın motorunu saatin ters yönünde çevirip çıkarttım pratik yapmışlar sağ far motoru fişine bağladım denedim motor çalışıyor
sol far motoru fişini kablolarını kontrol ettim herhangibir ezilme kırılma izine rastlamadım
acaba sigortaları ayrımı diye düşünüyorum konuyla ilgili bilgili tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum
servisin alakasız şekilde farın değişmesi lazım diyceklerinden eminim , tamirini yapabilecek usta da eskişehirde bulmak çok zor
2008 FD6

[MENTION=3201]intension[/MENTION] Far ayarı yapılan vidalı bir mekanizma var bu şekilde ayar yapmayı denediniz mi?

far ayarı yapılan vidalı mekanizma nerede ayrıca nasıl bir anahtar gerekli onun fotosunu nereden bulurum aracım 2008 civic
Rot balanscılar hemencik yapıyor. Pahalı birşey değil. Farınızın açısını gören makina sayesinde vida yerlerinden ayarlıyorlar. Uzun ve kısa. Araç içi far seviye göstergesi sıfır konumunda olmalı!

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Geri