Civic FC5 Farklı araç deneyimleri ve FC5 kıyaslama

Aracınız
Civic FC5 2019
bugün arkadaşımın megane 4 1.5 dizel otomatik aracını test etme imkanım oldu. izlenimlerim şöyle : araç seri, atik. 2000 devirde 110 km ile gidiyor, fc5 ise 120 km. yüksek hızda civic daha tasarruflu olabilir. araçta 205 55 r16 bridgestone turanza lastik vardı. fc5 ile sıcak asfalt yolda 120 km ile giderken araç içi ses seviyesi 74 db. (aracımın altında pütür ve davlumbaz yalıtımı yaptığımı ekleyeyim) megane 4 te ise 78 db. fc5 motor sesi neredeyse yok,magane da her devirde motor sesi alıyor.

MI 6X cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
hakan arer
Aracınız
Civic FC5 2018
Bende Megane 4 dizel kullandım benim izlenimlerim sizinkisinden farklı fakat farklı olmasının sebebi modelinin en fulu olması olabilir koltukta masaja kadar dolu modeldi.izlenimim şöyle araç dizel olmasina rağmen rolantide çalışıp çalışmadığını anlamıyorsunuz titreşim ses yok araçta genelde benzinli araçlar böyledir bu beni çok şaşırttı,yol aldığımdada 70 km hızla gittigimi zannediyordum meğersem 110 lara gelmişim izolasyon konusunda çok iyi iş çıkartmışlar dolu olan paket icin ,ama yürüyeni sıkıntılı bı araç ve sanırım kronik 16 bin km de amortisorler değişti tablaları değiştirenler var garantiden ,motor performansı olarak eksikliğini çok hissettirmiyor şanzıman içinde diyeceğim zf ile kıyaslarsak tat vermiyor güvende vermiyor,hondanin hayalet ekranına alışınca Megane 4 ki gözümü yordu cunku hondada tek kadranda hem hızı hem devri görebiliyorum gözüm buna çok alıştı.meganin gosterge secenekleri beğendim degistirebiliyorsunuz ambians isik rengi değişebiliyor hatta bı kactane araç tanimliydi gaza bastiginizda hoparlörlerden o aracın motor sesi geliyor eglenceli buldum .Konudan biraz uzaklaştım Benim izlenimlerim bu şekilde oldu arkadaşlar.Sahip olduğum araç Civic dizel.

XT1650 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Abimin Megane4 1.5 dCi EDC Touch aracını Yaz aylarında sık sık kullanıyorum.
EDC şanzıman malesef tek kelimeyle berbat aşırı kararsız kalıyor ve tam otomatiğe alışmış biri olarak ilk kalkışta kavrama olayı mide bulandırıcı, gaza bas cek yaptığınızda Dodge kamyonlar gibi Aragaz verirken buluyorsunuz kendinizi, servise 2 kere şanzıman yazılım güncellemesi için, 1 kere de kavrama için gitti lakin sonuç aynı çok kararsız bir şanzıman.
Gaza ani yüklendiğimde vites boşa düşüyor, evet bildiğiniz vites boşa düşüyor devir 5000 de kesiyor ama araba hızlanmıyor.
Ancak motor yalıtımı hakikaten çok başarılı dCi motor dışardan tam bir traktör, ama içerde o denli sesli bir motorun gürültüsünü kesmeyi iyi başarmışlar.
Motorun gücü standart bir dizel ne iyi hissettiriyor ne kötü hissettiriyor ancak şanzımandan dolayı keyif alamıyorsunuz.
Megane' ın direksiyonu FC5 e göre çok daha hissiz, yumuşaklık olarak FB7 ile hemen hemen aynı ama FB7 nin de tepkileri daha net.
Süspansiyon olarak FC5 daha yumuşak ve buna karşın gövde salınımı yok, Megane daha FB7 sertliğinde bir araç ancak 4-5 kişi + bagaj bindiğinizde yolda yayı kesik araçlar gibi sekiyor.
Arka yaşam alanı olarak FB7 den iyi FC5 ten kötü bir diz ve baş mesafesi var. Bagajı FC5 le aynı gibi kağıt üzerinde kaç lt hatırlamıyorum. Yani hacim olarak FB7 ve FC5 arasında bir büyüklüğe sahip.
Son olarak yalıtım mevzusuna gelirsek cidden Megane'da da lastik sesi sorunu var ve Civic ten daha çok rahatsız ediyor. Üstüne 100 km/h den sonra rüzgar sesi problemi de var özellikle aynalardan ve A-B sütunlarından rüzgar sesi alıyor.
Uzun lafın kısası en kısa sürede abime de bir Civic alacağız CM_20200131020608690.jpeg

???? ??? ???????? (??????)
???? ??? ????????? ??-? ?-???? (?????)
???? ??? ???????? ?-???? (?????)

Aracınız
Civic FC5 2019
4sene edc kullandim. 2 den 1e dusurdgunde inanilmaz sanzimandan caat cuuutt sesler geliyodu. Acayip korkutucuydu. Servise gittim yalvar yakar kavrama degistirdiler. Ama yorumlar 20bin km sonrasinda yine yapar gibi yorumlar vardi. Bence renonun dizel otm surusu harika. İscilik kotu. İceri bizimki kadar ses almıyor. Ammaaa kopek gibi gidiyorlar

.

Aracınız
Civic FD6 2010
Abimin Megane4 1.5 dCi EDC Touch aracını Yaz aylarında sık sık kullanıyorum.
EDC şanzıman malesef tek kelimeyle berbat aşırı kararsız kalıyor ve tam otomatiğe alışmış biri olarak ilk kalkışta kavrama olayı mide bulandırıcı, gaza bas cek yaptığınızda Dodge kamyonlar gibi Aragaz verirken buluyorsunuz kendinizi, servise 2 kere şanzıman yazılım güncellemesi için, 1 kere de kavrama için gitti lakin sonuç aynı çok kararsız bir şanzıman.
Gaza ani yüklendiğimde vites boşa düşüyor, evet bildiğiniz vites boşa düşüyor devir 5000 de kesiyor ama araba hızlanmıyor.
Ancak motor yalıtımı hakikaten çok başarılı dCi motor dışardan tam bir traktör, ama içerde o denli sesli bir motorun gürültüsünü kesmeyi iyi başarmışlar.
Motorun gücü standart bir dizel ne iyi hissettiriyor ne kötü hissettiriyor ancak şanzımandan dolayı keyif alamıyorsunuz.
Megane' ın direksiyonu FC5 e göre çok daha hissiz, yumuşaklık olarak FB7 ile hemen hemen aynı ama FB7 nin de tepkileri daha net.
Süspansiyon olarak FC5 daha yumuşak ve buna karşın gövde salınımı yok, Megane daha FB7 sertliğinde bir araç ancak 4-5 kişi + bagaj bindiğinizde yolda yayı kesik araçlar gibi sekiyor.
Arka yaşam alanı olarak FB7 den iyi FC5 ten kötü bir diz ve baş mesafesi var. Bagajı FC5 le aynı gibi kağıt üzerinde kaç lt hatırlamıyorum. Yani hacim olarak FB7 ve FC5 arasında bir büyüklüğe sahip.
Son olarak yalıtım mevzusuna gelirsek cidden Megane'da da lastik sesi sorunu var ve Civic ten daha çok rahatsız ediyor. Üstüne 100 km/h den sonra rüzgar sesi problemi de var özellikle aynalardan ve A-B sütunlarından rüzgar sesi alıyor.
Uzun lafın kısası en kısa sürede abime de bir Civic alacağız Ekli dosyayı görüntüle 256850

???? ??? ???????? (??????)
???? ??? ????????? ??-? ?-???? (?????)
???? ??? ???????? ?-???? (?????)

Dizel otomatik (tiptronik) toyota larda, yakıt cimriliği ve uzun ömürlü olması dışında, berbat bir şanzumana (namaz kıldıran da denir) sahip.

DMR

Özel Üye
Ad Soyad
Alper D
Aracınız
Civic FC5 2020
2016 octavia 1.2 tsi manuel aractan civic sporta gectim,
1. Octi yol sesinde 2 tik daha iyi.
2. Civic yol tutusta cok bariz ustun.
3. Ic malzeme civicte kapi icleri daha kaliteli,octidetrim sesi olmadi.
4. Kaporta olarak octi bariz daha iyi
5. Ruzgar sesi civicte daha az.
6. Suspansiyon civicte cok iyi,acikcasi octavia her tumsek cukurda bobrek tasi dokturuyordu.

Nacizane goruslerim bunlar,kazasiz belasiz gunler diliyorum.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri