Civic FD6 Farlar kendiliginden aciliyor?

Arkadaslar herkese iyi forumlar diliyorum. Aracim 2007 manuel dream. Dun aksamuzeri yakit alirken kisalarin kumandadan kapali olmasina ragmen yandigini farkettm ama cok umursamadim. Eve gelip park ettigimde arac henuz calisirken farlari kapatmaya calistim kapanmadi. Motoru stop edip kontagi kapattigimda sonuyor. Henuz elektrik varken farlari koldan acip kapatabiliyorum, ama kontagi sona kadr cevirdigimde yine kendiliginden yaniyor ve kapatamiyorum. Deneyimi ya da bilgisi olan var mi? Ilk defa yapiyor.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaslar herkese iyi forumlar diliyorum. Aracim 2007 manuel dream. Dun aksamuzeri yakit alirken kisalarin kumandadan kapali olmasina ragmen yandigini farkettm ama cok umursamadim. Eve gelip park ettigimde arac henuz calisirken farlari kapatmaya calistim kapanmadi. Motoru stop edip kontagi kapattigimda sonuyor. Henuz elektrik varken farlari koldan acip kapatabiliyorum, ama kontagi sona kadr cevirdigimde yine kendiliginden yaniyor ve kapatamiyorum. Deneyimi ya da bilgisi olan var mi? Ilk defa yapiyor.

Son zamanlarda aydınlatma ile ilgili herhangi bir modifiye veya işlem yaptırdınız mı? Eğer herhangi bir işlem yapılmadıysa far röleniz bozulmuştur.

Son zamanlarda aydınlatma ile ilgili herhangi bir modifiye veya işlem yaptırdınız mı? Eğer herhangi bir işlem yapılmadıysa far röleniz bozulmuştur.

Park ampullerini turuncu yaptim ama onunla alakali oldugunu sanmiyorum sadece ampul degisti. A101den aldigim geri gorus kamerasini taktirdim ama bir aydan fazla oldu.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Cevabınız için teşekkür ederim. Bu röleler universal mi yoksa civic için olanı ayrı mı? 12voltluk herhangi bir röle çalışacak mıdır?

Sizin aracınızın röle tipini bilmiyorum. 12v olduğu kesin ama bacak sayısına bakmanız lazım, 4 veya 5 bacaklı olabilir. Önce röledenmi olduğunu kesinleştirin. Büyük ihtimalle korna rölesi ile aynıdır. Korna rölesini söküp far rölesi ile değiştirip deneyin. Eğer olursa arızalı röleyi örnek göstererek piyasadan bulabilirsiniz.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Bir ihtimal far açma kapama kolu da arızalı olabilir. Önce kolay olandan başlayın röleyi kontrol edin.

Bir ihtimal far açma kapama kolu da arızalı olabilir. Önce kolay olandan başlayın röleyi kontrol edin.

Kolun arizali oldugunu dusunmuyorum cunku kontagi kapattigimda henuz sistemde elektrik varken farlari koldan acip kapatabiliyorum. Yarin tavsiyelerinizi izleyerek ilgilenicem. Cok tesekkur ediyorum umarim cozebilirim.

Ayrica belirtmeyi unuttum dun aksam sonduremedim farlari ama bugun gun icinde denedigimde yanmadi farlar kendiliginden. Aksam denemek icin indigimde ayni sorun devam ediyordu acaba aracta far sensoru vs takilmistida yanlislikla aktif etmis olabilir miyim?

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Ayrica belirtmeyi unuttum dun aksam sonduremedim farlari ama bugun gun icinde denedigimde yanmadi farlar kendiliginden. Aksam denemek icin indigimde ayni sorun devam ediyordu acaba aracta far sensoru vs takilmistida yanlislikla aktif etmis olabilir miyim?

Far açma kolu üzerinde "Auto" seçeneği var mı?

Geri