Civic FB7 FB 7 çalıştırma

Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaşlar FB 7 civic aracımı marşa bir tık çevirip biraz bekleyip sonrasında aracımı çalıştırıyorum bazıları frene basıp çalıştırıyor hangisi daha sağlıklı bilginiz var mı bu arada araç otomatik vites

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Motor ışığı sönene kadar beklerim stop ederkende gösterge ısıgının sönmesini beklerim öyle cıkarırım anahtarı sessiz ortamda tik tak diye sesler duyacaksınız stop ettikten 3 sn içinde

Aracınız
Civic FB7 2014
Motor ışığı sönene kadar beklerim stop ederkende gösterge ısıgının sönmesini beklerim öyle cıkarırım anahtarı sessiz ortamda tik tak diye sesler duyacaksınız stop ettikten 3 sn içinde

kontağı önce tek tıka alıp, sonra ikinci kademeye getiriyorum. motor arıza ışığı söndüğünde frene basmadan marşa basıp çalıştırıyorum. bu doğrumu bizim fb7 otomatikleri için. frene basıncada çalışıyor basmazsanda çalışıyor. en doğrusu nedir acaba? stop ederkende durdurdan sonra p konumuna getirip 30 snye bekledikten sonra stop ediyorum. otomatik vites için en doğru marş ve stop hakkında bilgi verirmisiniz ?

Aracınız
Civic FB7 2012
frene basıp çalıştırırım, frene basıp stop ederim. ne olur ne olmaz, çalışırken bazen R yerine N takabiliyorum ayağımın frende olması tepki süresini kısaltıyor aksilik anında müdahale ediyorum. durduğum zamanda P konumuna alıp 30 saniye kadar bekliyorum, turbolardaki yağın soğutma mantığıyla aracın yağ döngüsünü sağlayıp soğuması için. çalıştırırken de bi 20 saniye kadar bekleyip o şekilde hareket ederim. doğru veya yanlış benim uygulamam bu şekilde.

Aracınız
Civic FB7 2014
frene basıp çalıştırırım, frene basıp stop ederim. ne olur ne olmaz, çalışırken bazen R yerine N takabiliyorum ayağımın frende olması tepki süresini kısaltıyor aksilik anında müdahale ediyorum. durduğum zamanda P konumuna alıp 30 saniye kadar bekliyorum, turbolardaki yağın soğutma mantığıyla aracın yağ döngüsünü sağlayıp soğuması için. çalıştırırken de bi 20 saniye kadar bekleyip o şekilde hareket ederim. doğru veya yanlış benim uygulamam bu şekilde.
kış havalarında aracı frene basarak çalıştırmada ampul patlatabiliyormuş. ama frene basmadan da çalıştırmanın bi zararı yok anlaşılan, tam otomatik vites olduğu içindir muhtemelen aksi takdirde frene basmadan çalıştıramıyosun diye biliyorum .

Aracınız
Civic FB7 2012
kış havalarında aracı frene basarak çalıştırmada ampul patlatabiliyormuş. ama frene basmadan da çalıştırmanın bi zararı yok anlaşılan, tam otomatik vites olduğu içindir muhtemelen aksi takdirde frene basmadan çalıştıramıyosun diye biliyorum .
hocam yanlış anlamada kış ayı ve fren lambası arasında cidden bağlantı kuramadım. tabi her gün yeni bir şeyler öğreniyoruz, olabilir, emin konuşamıyorum. yalnız öyle bir durum olsa bir çok şikayet duyardık diye düşünüyorum.

Aracınız
Civic FB7 2015
ben çalıştırıken,

kontak açarım. ışıklar söner.
vitesi boşa alırım.
marş basarım.
D ye alıp yoluma bakarım.

stop ederkende.
boşa alırım.
elfreni çekerim.
freni bıkarıım.
kontak kapatırım