Civic FB7 Fb7 acil yardım

Ad Soyad
SALİH KAPLAN
Aracınız
Civic FB7 2013
Herkese merhabalar fb7 aracımda çok uğraşıp çözemediğim sorunumu siz değerli arkadaşlardan bilen veya başına gelen varsa lütfen benmle paylaşabilir mi? Aracımdaki Sorun: sadece lpg de araç seyir halinde ara ara vuruntu yapıyor(tekliyor) dur kalk olan trafikte rölantiden düşüyor klima açıksa istop ediyor. Araca yapılanlar: 1. Subap ayarı yapıldı, 2. Bujiler bosch marka olarak değiştirildi, 3. Araçta Lpg pipo sistemi vardı bu sistem iptal edilip emme manifoldundan direk giriş montaj yapıldı. 4. Bobinlerin yenisi takıldı araç denendi sorun hala devam etti. Ankaradaki lpg ci bir ustayla araç bilgisayara bağlanıp yola çıkıldı bu tekleme anlarında aracın basıncı çok dengesizdi sürekli basınç inip çıkıyordu usta ise sorunun basınç sensöründen kaynaklanabileceğini söyledi fiyatının ise 2500 lira olduğunu söyledi. Lpg cide montajı tekrar pipo sistemine döndürmeyi düşünüyorum. Aracın bu sorunu sadece lpg de dir benzinde hiç yapmamaktadır. Bu sorun hakkında yardımlarınızı beklemekteyim. Teşekkürler

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Mehmet Yıldırım
Aracınız
Civic FB7 2013
Hocam aynısı yazın bende de vardı. Rölantide gaz verince stop ediyordu . Araba yükte titriyordu. Subap ayarını iyi bilen bir yere yaptırın. Subap ayarı için geceden bıraktım. Sabah araçta kontak dahi çevirmediler soğuk motora ayar yapıldı sonrasında düzeldi

Aracınız
Civic FB7 2012
Hocam aynısı yazın bende de vardı. Rölantide gaz verince stop ediyordu . Araba yükte titriyordu. Subap ayarını iyi bilen bir yere yaptırın. Subap ayarı için geceden bıraktım. Sabah araçta kontak dahi çevirmediler soğuk motora ayar yapıldı sonrasında düzeldi
Kesinlikle..

Aracınız
Civic FB7 2012
Benzer bir durum bende de vardı. Subap ayarı yapılmış diye hiç üstünde durmadım. Meğerse doğru emme/egzoz değerleri yapılmamış. İşi bilen bir ustaya Subap ayarı + boğaz kelebeği temizliği + adaptasyon yaptırdım. Bir daha hiç böyle bir sıkıntı yaşamadım.

Aracınız
Civic FB7 2012
Aynı sorun bende vardı sıradan bi ustaya subap ayarını yaptırdım sorun devam ediyordu da ha sonra maslak da honda yı bilen özel bi serviste yaptırdım sorun düzeldi şimdi silkeleme de yok stop da etmiyor bin liraya kurtardım işi..

Geri