fb7 akü değişim sonrası kilit açınca 4lülerin yanmaması ve alarmın çalışmaması

Ad Soyad
Mustafa ÇELİK
Aracınız
Civic FB7 2015
2015 fb7 aracımın akü değişimini yaptıktan sonra aracın kapı kilidini açınca 1 kilitleyince 3 defa yanan 4lü sinyallerin çalışmamaya başladı akabinde alarm sistemide kapıları kilitleyince aktif olmuyor kilit tuşuna 2 kere basmayı ve basılı tutmayı denedim hiç bir şekilde alarm aktif olmuyor ve kapıları kilitleyip açınca yanan 4lü sinyaller çalışmıyor. Sorunu yaşayıp çözen varsa lütfen yardım etsin. (eski akümle yeni aküm aynı marka ve aynı amper değerinde) (mutlu 12v 55ah)

Çözüm
Merhaba geçmiş olsun.
Kitlerken yanmasa ön kaput arka kaput yada kapilardaki swiclerinizin birisi arızalı diyecem ama durumunuz biraz farklı açarken de yanmıyor hatta imboda devreye girmiyor sanki sigorta gibi geldi bana,

Aynı durum bende de var, alarm devreye giriyor konsoldaki kırmızı ışık yanıp sonuyor imbo devreye giriyor , ama kitlerken açarken 4luler yanmıyor fc5 benimde araç.

Çözüm bulursaniz paylaşırsınız .

V2247 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Sorunu çözdüm akünün tam arkasında alarmı alarmın kontrolündeki sinyalleri ve bayi çıkıilı gündüz ledlerini kontrol eden bir kutuya ulaştım kibrit kutusu büyüklüğünde kabloları takip ederek buldum içini açtığımda bağlı kabloların ikisinin...

mturker

Özel Üye
2015 fb7 aracımın akü değişimini yaptıktan sonra aracın kapı kilidini açınca 1 kilitleyince 3 defa yanan 4lü sinyallerin çalışmamaya başladı akabinde alarm sistemide kapıları kilitleyince aktif olmuyor kilit tuşuna 2 kere basmayı ve basılı tutmayı denedim hiç bir şekilde alarm aktif olmuyor ve kapıları kilitleyip açınca yanan 4lü sinyaller çalışmıyor. Sorunu yaşayıp çözen varsa lütfen yardım etsin. (eski akümle yeni aküm aynı marka ve aynı amper değerinde) (mutlu 12v 55ah)
Merhaba geçmiş olsun.
Kitlerken yanmasa ön kaput arka kaput yada kapilardaki swiclerinizin birisi arızalı diyecem ama durumunuz biraz farklı açarken de yanmıyor hatta imboda devreye girmiyor sanki sigorta gibi geldi bana,

Aynı durum bende de var, alarm devreye giriyor konsoldaki kırmızı ışık yanıp sonuyor imbo devreye giriyor , ama kitlerken açarken 4luler yanmıyor fc5 benimde araç.

mturker

Özel Üye
Ad Soyad
Mustafa ÇELİK
Aracınız
Civic FB7 2015
Merhaba geçmiş olsun.

Sorunu çözdüm akünün tam arkasında alarmı alarmın kontrolündeki sinyalleri ve bayi çıkıilı gündüz ledlerini kontrol eden bir kutuya ulaştım kibrit kutusu büyüklüğünde kabloları takip ederek buldum içini açtığımda bağlı kabloların ikisinin lehimlerinden ayrıldığını gördüm onları bağladım aküyü dikkatli bir şekilde tekrar taktım sorunum çözüldü fc5 kasada nerede olduğunu bilmiyorum

Son düzenleme:
Çözüm

mturker

Özel Üye
Gecmis
Sorunu çözdüm akünün tam arkasında alarmı alarmın kontrolündeki sinyalleri ve bayi çıkıilı gündüz ledlerini kontrol eden bir kutuya ulaştım kibrit kutusu büyüklüğünde kabloları takip ederek buldum içini açtığımda bağlı kabloların ikisinin lehimlerinden ayrıldığını gördüm onları bağladım aküyü dikkatli bir şekilde tekrar taktım sorunum çözüldü fc5 kasada nerede olduğunu bilmiyorum.

Geçmiş olsun gerçekten sizin iş çok zormuş elinize sağlık. Hani derler ya şeytanın bile aklına gelmez diye.
Bende sorunu çözdüm bugün itibariyle, Tesla ekranı geri takmıştım mantık yürüterek birazda kurcalayarak aktif ettim kapalı konuma geçmiş kapıları kitleyip acarken yanan 4luler.
Şükür kurtuldum içime dert olmuştu.

Geri