FB7 Aracı satma noktasına getiren TRİM sesleri

Aracınız
Civic FB7 2016
Arkadaşlar merhaba. Aracım 2015 model 75 bin kilometrede. ben aracı alalı henüz 4 ay oldu. Aracı aldığım arkadaş kilometreyi uzun yolda yapmış. Aracın herhangi bir kazası sökülen takılan bir yeri yok ama özellikle parke yollarda özellikle yol biraz yokuşsa aracın her yerinden ciddi anlamda zırıltı sesleri geliyor. bozuk yolların haricinde ise göğüste sürekli bir zırıltı sesi var. Yaşadığım ilçede yollar gerçekten çok kötü birazda olsa trim sesi gelmesi Türkiye koşullarında hangi marka olursa olsun bence normal. Ama eklediğim videoyu izleyince benim aracımdan gelen seslerin normal olmadığına sizde hak vereceksiniz. Bundan önceki aracım 2003 jazz dı 16-17 yaşında bir araç olmasına rağmen civic ten gelen sesin yarısı kadar trim sesi yoktu. Videoyu izlerken dikkat ederseniz kamerayı ne tarafa tutacağımı şaşırıyorum. Yok mudur bu seslerin bir çözümü. çok severek aldığım araçtan soğudum şu an ciddi ciddi satmayı düşünüyorum. Buyurun video:

Aracınız
Civic FC5 2018
bir önceki aracım 2000 model megane idi. 300bin kmde hemde böyle ses yapmazdı. Bu sesler kesinlikle normal değil hocam böyle yeni bir araç için

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba hocam, otomotiv sektöründe ve ağırlıklı olarak trim hattı problemleri ile ilgilenen birisi olarak, bu tip sesleri iki kişi yol testine çıkıp, tüm parçalara dokunarak sesin kesilip kesilmediğine bakıyoruz. Eğer bu yöntemle bulamadıysak, ses gelmesi muhtemel parçaları tek tek sökerek sesin kaynağını buluyoruz. Bireysel bir kullanıcı olduğunuz için işiniz biraz zor. Biz bile bu işin içinde olduğumuz halde bazen saatlerce sesin kaynağını bulamıyoruz. Tahminim gevşek kalan bir parça, sallanan bir veya birkaç soket ya da yerinden çıkmış hava kanalı olabilir. Parçaları söküp takmaya eliniz yatkınsa deneye deneye bulursunuz. Aracınızı boşuna satmayın.

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
araç içinde ses yapacak unsurlar, torpido gözü, aynaya asılan nesneler, anahtarlık, sağ ön yolcu tarafı emniyet kemeri tokası bunlar hafif düzey ses yapıyor,
ön cam ve göğüs birleşme yerinde hafif bir yalıtım var onu kontrol edin araç çok sıcak soğuğa maruz kalıp esnemeler olmuş olabilir
direksiyon kutusunu kontrol ettirin
ve son olarak lifte kaldırıp alt koruma elemanlarına alt takıma egzost borularına baktırın derim ses dışarıdan da geliyor olabilir malum yalıtım zayıf bizim araçlarda
umarım hallolur geçmiş olsun

Hocam bu göğüs birleşme yerine nasıl ve nereden müdahale edebiliriz?

2006 Vtec-2
2013 FB7 Elegance Otomatik

Aracınız
Civic FB7 2014
Hocam bu göğüs birleşme yerine nasıl ve nereden müdahale edebiliriz?

2006 Vtec-2
2013 FB7 Elegance Otomatik
sağ taraftan binip göğsün ön cama doğru bitim noktasına bakın. ses aracın altından da geliyor olabilir dediğim gibi yalıtım çok zayıf.sizin şuan müdahale edebileceğiniz yer göğüs ve kaputu açıp bakmak.tavsiyem çok zahmete girmeden servise bırakın aracı bir kaç saat zira araç kullanırken sesi de dinleyin derseniz tehlikeli olabilir sürüş açısından.

Aracınız
Civic FB7 2012
sağ taraftan binip göğsün ön cama doğru bitim noktasına bakın. ses aracın altından da geliyor olabilir dediğim gibi yalıtım çok zayıf.sizin şuan müdahale edebileceğiniz yer göğüs ve kaputu açıp bakmak.tavsiyem çok zahmete girmeden servise bırakın aracı bir kaç saat zira araç kullanırken sesi de dinleyin derseniz tehlikeli olabilir sürüş açısından.
2012 yılında sıfır fb7 almıştım araç 5000 km devirdikten sonra on göğüsten bozuk yolda zırıltı sesi gelmeye basladi. En son bir gün arabayı yıkarken silecegin altında plastik bir parça var camın altında ön camın tamamını kaplayan plastik onun altına ağaç yaprağı sıkışmış onu temizleyim derken plastik senedi ve benim duyduğum ziriltiya benzeyen bir ses geldi. Tamam buldum sesi dedim. Ve plastiğin altına cam fitili yerleştirdim sonra bindim denedim sesten eser kalmamisti

Redmi 5 Plus cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2016
Arkadaşlar herkese değerli yorumları ve verdikleri kıymetli bilgiler için tek tek teşekkür ederim. sesin kaynağını kısmen çözdüm sanırım. sağ tarafta orta direğin içindeki plastik kaplamanın, kapı fitilinin içine giren tırnakları var. bunlar bir şekilde sökülmüş sanırım ve yerine düzgün takılmamış. tırnakları fitilin içine geçirdim. sağ kapı tarafından gelen o yüksek ses şu an için kayboldu ama yinede sağdan soldan zırıltı sesleri gelmeye devam etmekte. hafta sonu söylediğiniz yerleri tek tek kontrol edip aralarına yalıtım süngeri sıkıştırmayı düşünüyorum. Ama şöyle bir gerçek var ki bu kasada yalıtım inanılmaz kötü ve plastik kalitesi vasata yakın. biraz uğraşla sesleri azaltmak mümkün gibi görünüyor ama tamamen kesilmeyeceği kanısındayım.

Aracınız
Civic FC5 2019
bende opel araç varken aynı sesler geliyordu silikonlu sprey wd 40 silikonlu yağlayıcı sprey ile gelen yerlere sıkmıştım sorun çözülmüştü genelde kışın yapıyor yazın olmuyordu zaten

Aracınız
Civic FB7 2016
bende opel araç varken aynı sesler geliyordu silikonlu sprey wd 40 silikonlu yağlayıcı sprey ile gelen yerlere sıkmıştım sorun çözülmüştü genelde kışın yapıyor yazın olmuyordu zaten

würt slikon spreyi bende duymuştum ama geçici çözüm olduğundan bahsediliyor. belirli aralıklarla yeniden yapmak gerekiyormuş sanırım

Geri