FB7 ariza lambalari

Aracınız
Merhaba arkadaslar.aracim 2013 model civic fb7.Aracimin lastigini bir hafta oluyo degistireli,orjinal lastik taktirmadim.Lastik basinc lambasi yanmaya basladi dogal olarak.i-mid ekranindan sifirlayip silmek istedim ama resetlesemde silinmedi.Bugunde sehir icinde gezerken Vsa isigi yanmaya basladi onemsemedim 5 dakika sonra da Eps arizasi yanmaya basladi.Direksiyon yaninda ünlem olan isaret.sizce bu sorun neyden kaynaklidir ? 20190809_014739.jpg

Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba arkadaslar.aracim 2013 model civic fb7.Aracimin lastigini bir hafta oluyo degistireli,orjinal lastik taktirmadim.Lastik basinc lambasi yanmaya basladi dogal olarak.i-mid ekranindan sifirlayip silmek istedim ama resetlesemde silinmedi.Bugunde sehir icinde gezerken Vsa isigi yanmaya basladi onemsemedim 5 dakika sonra da Eps arizasi yanmaya basladi.Direksiyon yaninda ünlem olan isaret.sizce bu sorun neyden kaynaklidir ? Ekli dosyayı görüntüle 253785
4 lastiği de mi değiştirdin? yoksa 1 veya iki tanesini mi? hangi ebat lastik taktın, orjinalin ebatları nedir?

MI 6X cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
1 tane arka lastiği degistirdim,arkadakini de öne taktirdim.Lastik ebatlarina tam bakmadim usta uyar dedigi icin,ama arabaya indiğimde bakarim ebatlarina.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Lastik izleme sistemi teker dönüş çaplarında muhtemelen bir farklılık algılıyor ve bu nedenle tekerle bağlantılı bütün sistemlerde arıza kaydı başlıyor.
Bütün lastiklerin aynı ebatta olması gerekiyor, hatta aynı marka olmadığı zamanda ısınmaya bağlı farklı lastik genleşme oranları oluşabildiği için hata kaydı çıkabiliyor,

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Öncelikle sorunun kaynağını bulmanız lazım, yeni alınan tekerin özelliklerine bir bakın, diğerleri ile birebir aynı ise araç birkaç saat bekledikten sonra ve sıcak halinde bütün lastiklerin basınçlarınin aynı olduğuna emin olun. Sonrasında bilgisayardan uyarıyı sildirin (y)

Aracınız
Valla hocam lastik basinc uyarisi surekli yaniyor fakat Vsa ve esp uyarisi 2 gundur belirli araliklarla yaniyor.mesela bu aksam 40km yakin yol yaptim vsa ve esp uyarisi vermedi.

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Hocam aynı sorunu yaşadım ben daha önceden de başıma geldiğinden servise akü ölçümü yaptırdım bana kışa kadar idare eder dediler ben akü değişimini yaptım serviste aracım fb7 yetkili servis 412 tl ye değiştirdi aküyü
Sorunum bitti :)
Bir ölçüm yaptırın isterseniz

SM-A505F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2012
Lastik izleme sistemi teker dönüş çaplarında muhtemelen bir farklılık algılıyor ve bu nedenle tekerle bağlantılı bütün sistemlerde arıza kaydı başlıyor.
Bütün lastiklerin aynı ebatta olması gerekiyor, hatta aynı marka olmadığı zamanda ısınmaya bağlı farklı lastik genleşme oranları oluşabildiği için hata kaydı çıkabiliyor,

Selamün aleyküm bende de fb7 var on lastik capim 195 50 16 arka lastik capim 205 55 16. 3 bin km dir biniyorum hiç bir arıza lambam yanmadi. Bizim araçlarda sizin anlattığımız gibi çap farklılığın dan kaynaklı sorun yok

Redmi 5 Plus cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri