FB7 civic Eco Elegance

Ad Soyad
Mimer İslan
Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar merhaba. Fb7 civic ecoelegance sahibiyim 2013 model. Sormak istediğim birkaç şey var:
1.)Araç çalışırken lpg ile mi çalışıyor fabrika çıkışlı tüplü olduğu için? Yoksa klasik ısınana kadar benzin sonra lpg mi?
2.)Bu aracın sağdaki ekranda gösterdiği tüketim lpg tüketimi mi benzin tüketimi mi?
3.) Bu araç ortalama kaç litre lpg tüketir 100kmde? Bundan önceki fd6 aracımda uzun yolda sakin kullanımda 100-120km/saat hızlarda 6-7litre lpg yakıyordu.
Bu sorularıma cevap verecek birisi var mıdır? Şimdiden teşekkür ederim^^

fx2006

0
Ad Soyad
Ahmet Mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
Merhaba
1) Araç enjeksiyonlu olduğu için öncelikle benzinde çalışır ve su sıcaklığı istenilen dereceye geldiğinde lpg ye geçer. Aracı stop ettiğinizde tekrar benzine alır ve kapanır.
2) Ekranda gösterilen tüketim benzin tüketimidir ancak lpg içinde baz alabilirsiniz lpg yi yaklaşık 1 LT fazla hesaplayın örneğin orada 8 yazıyorsa 9 olarak bilin.
3) Ortalama 8-9 LT tüketir, yaz kış değişir kışın 1 LT daha artar.

Ad Soyad
Mimer İslan
Aracınız
Civic FB7 2013
Merhaba
1) Araç enjeksiyonlu olduğu için öncelikle benzinde çalışır ve su sıcaklığı istenilen dereceye geldiğinde lpg ye geçer. Aracı stop ettiğinizde tekrar benzine alır ve kapanır.
2) Ekranda gösterilen tüketim benzin tüketimidir ancak lpg içinde baz alabilirsiniz lpg yi yaklaşık 1 LT fazla hesaplayın örneğin orada 8 yazıyorsa 9 olarak bilin.
Çok teşekkür ederim bilgilendirmeler için çok sağolun.

Ad Soyad
Mimer İslan
Aracınız
Civic FB7 2013
Merhaba
Hocam son bir soru daha sorabilir miyim? Koktuk ısıtma aküden mi alıyor enerjisini yoksa lpgden mi?

Geri