Fb7 gece farlar iyi aydınlatmıyor

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Kendinizi tanışma bölümünde tanıtınız.
Far hakkında detaylı bilgi verirseniz ?

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Ayarı var biraz daha ileri doğru ayarlanabilir. Forumda aratabilirsiniz, farlarla ilgili konular mevcut.

Aracınız
Civic FB7 2015
İleri aydınlatmıyor pek diğer araçlar gibi göz alıcı değil
Hocam anladığım kadarıyla farın yükseklik ayarıyla alakalı sizin sorun. Fb7lerde yükseklik ayarı aracın içerisinden elle yapılamıyor. Sebep olarak farın kendisini otomatik olarak ayarladığı söyleniyor. Ancak siz serviste farın üzerindeki ayar yerinden ayarlama yaptırabilirsiniz. Bizdeki araçta da aynı sıkıntıyı yaşadığımız için serviste far yüksekliğinin biraz yukarı kaldırılmasını istedim. Nitekim kısa farlar açıkken yolu daha iyi görmeye ve yolda giderken uzun farları daha az kullanmaya başladım. Yalnız far ayarı yaptırırken orjinal ayara göre bir tık daha yukarı ayarlanmasını söyleyin. Uzun farları açmadan daha iyi bir görüş istediğinizi belirtin. Ben şuan memnunum ayar yapıldıktan sonra çok farkediyor.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic FD6 2010
Far ayarlarına ek olarak, ampuller, mercekler ve far camının durumunua gözden geçirmekte fayda var. Xenon larda odak noktasındaki ışık miktarı daha yoğun, bu yoğun ışığın geçtiği yerdeki çizik , kir gibi lekeler ışığı çok bozuyor. Far parlatma sonrası benim aydınlanma alanı biraz daha artmıştı.

Geri