Civic FB7 Fb7 icin Atiker Gold mu Grand mı?

Aracınız
Civic FB7 2013
Merhaba arkadaşlar.
Yeni aldığım aracıma lpg taktirmayi düşünüyorum.
Araştırmalarım sonucu secenekleri, Atiker gold ve Grand a indirgedim.

Öncelikle ulastigim bilgileri paylaşayım uzerinden sorumu sorayım.

-Gold enjektorleri grand a gore daha hızlı çalışıyor ve daha kaliteliler. grand ın enjektörleri romano.
-Grand enjektörler tek tek degisebilirken gold takim halinde degisiyor. ( bunu ben grandin artısı olarak saymıyorum. ornegin 30bin km bindin enjektor bozuldu diger 3 ü eski 1 i yeni enjektör olmaz. degistimi hepsi degismeli uyum icinde eşit oranda çalışmalı. diye düşünüyorum)

şimdi gelelim can alıcı noktaya benimde esas sormak istediğim konu bu.

Grand in enjektorleri tek tek monte edildiginden manifold a yakin takilma imkanı sağlıyor gold ise grup enjektor olduğundan bu olanağı yok.
Bu durum bazi araçlarda Grand ı avantajlı kılıyormuş.
Benim fb7 aracimda bu kısım araclar arasına girer mi acaba?
Eger manifolda yakin olmasi cok onemli degilse gold enjektör daha avantajli.

"bilgi sahibi" arkadaslarin fikirlerini bekliyorum

(lutfen brc prins zavoli taktir gibi onerilerle gelmeyelim:) bu arada lpg yi ankarada quatro yada kayra otogaza taktiracam.)

ha birde milli lpg atasözümüz olan; ne taktirirsan taktir iyi iscilik ve iyi ayar önemlidir i ben buraya yazayım başlarken kimseyi yormayım:)

Aracınız
Hocam siz kararınızı marka bazına zaten vermişsiniz. Youtube da candan mühendisliğin atiker takılmış fb7 kasa videosu var inceleyin isterseniz.
Ben mocanda silverline taktırmıştım ve çok şükür sorun yok.
Ama dediğiniz gibi hangi marka işçilik olursa olsun vtec silkelemesi ve benzin ibresi düşme sorunun yaşayacaksınız.
Önemli olan tasarruf olunca gerisi teferruat oluyor.
Şimdiden hayırlı olur inşallah. Montaj sonrası izlenimlerinizi bekliyoruz.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Gold mu grad mı sorusuna cevabım gold olurdu ki bende aynı ikilemde kaldığımda gold'u seçmiştim.

Ancak bir bilgi vereyim. Gold'da ve grand'da kullanılan regülatör fiziksel ayar gerektirmekte ve ayarı sık sık bozulmakta.

Ben o dönem prins teknomax ile gold aradında 500 lira fark vardı. Teknomax taktırmadığıma daha sonra pişmanlık duydum açıkçası. Fd6 civic'imde silverline taktırmıştım ve hala kullanıyorum.

Eğer programın var ve ben işten anlar ayarlarımı kendim yaparım dersen atiker taktır.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Gold mu grad mı sorusuna cevabım gold olurdu ki bende aynı ikilemde kaldığımda gold'u seçmiştim.

Ancak bir bilgi vereyim. Gold'da ve grand'da kullanılan regülatör fiziksel ayar gerektirmekte ve ayarı sık sık bozulmakta.

Ben o dönem prins teknomax ile gold aradında 500 lira fark vardı. Teknomax taktırmadığıma daha sonra pişmanlık duydum açıkçası. Fd6 civic'imde silverline taktırmıştım ve hala kullanıyorum.

Eğer programın var ve ben işten anlar ayarlarımı kendim yaparım dersen atiker taktır.

Ben aracı ikinci el aldım atiker kit var üzerinde bu bahsettiğiniz fiziksel ayar tam olarak nedir araçta ne gibi bir sıkıntı ile ayarlanması gerektiğini anlarız ?

Aracınız
Civic FB7 2013

kendim ayar işiyle uğraşmam pek ilgimi çekmiyor taktirayım sıfır sıkıntı olsun benim olayım o.
regülatör olayını duymamıştım. yazınızdan anladığım kadarıyla kendi kendine ayar yapan regulatorler var ve atiker bunu yapamiyor oyle mi?
biraz daha detayli bilgi verebilir misiniz?

Aracınız
Civic FB7 2013
Birde su hususu belirtmem gerekiyor ki Aynı fiyat olsalar bende Brc veya prins taktiririm. atikerin artisi, bol usta bol ve ucuz parca.
fiyatı da uygunken zaten tasarruf icin taktirdigim kite fazla para vermek istemedim.
yoksa silverline cok iyi bir kit, brc de takmam direk silverline takarım.
Ama regulator mevzusu kafamı karıştırdı bakalim belki de atiker de takmam:)

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Birde su hususu belirtmem gerekiyor ki Aynı fiyat olsalar bende Brc veya prins taktiririm. atikerin artisi, bol usta bol ve ucuz parca.
fiyatı da uygunken zaten tasarruf icin taktirdigim kite fazla para vermek istemedim.
yoksa silverline cok iyi bir kit, brc de takmam direk silverline takarım.
Ama regulator mevzusu kafamı karıştırdı bakalim belki de atiker de takmam:)
Dostum benim arabada atiker var gold mu grand mi bilmiyorum 60bin km de takılmış 96 binde şuanda ve bir sıkıntısı yok. Brc prins gibi markalar arasında 2 katı fiyat farkı varsa atiker tercihin mantıklı ben kendim taktıracak olsam en iyisini seçerdim herhalde biraz takıntılıyım sen atiker düşündüğün için yazayım dedim.

Aracınız
Civic FB7 2013
Dostum benim arabada atiker var gold mu grand mi bilmiyorum 60bin km de takılmış 96 binde şuanda ve bir sıkıntısı yok. Brc prins gibi markalar arasında 2 katı fiyat farkı varsa atiker tercihin mantıklı ben kendim taktıracak olsam en iyisini seçerdim herhalde biraz takıntılıyım sen atiker düşündüğün için yazayım dedim.
en iyisi prins vs2 olan 7bin civarı:) okadar getek görmüyorum ben. silverline da iyi ama sorun cikarmicak diye birsey yok.
eski aracimda zavoli vardi cok memnunduk ama ustasi pek az.
yani tum bu hususlar beni atiker gold a yöneltti.
ama yukardaki arkadaşın regülatör yorumu kafamı karıştırdı açıklar diye umud ediyorum:)
bu gold kit 2017 veya 2018 de yenilendi belki eski kitten bahsediyordur. merak icinde bekliyorum.

Aracınız
Regülatörün üzerinde alyan kullanarak basınç ayarı yapılıyor.

Bugüne kadar 2 araçta (opel vectra, peugeot 307) zavoli, 1 araçta (vw bora) atiker gold kullandım ve 1 araçta (honda civic) prins silverline kullanmaktayım. Bütün araçlarıma aynı ustaya bizzat başında durarak montaj yaptırdım.

Zavoli'de her iki araçtada 50000km üzeri, atiker 10000kmden az kullandım. Prins'i yaklaşık 40000kmdir kullanıyorum.

Zavoli'lere yılda bir, atiker'e 1,5 yılda 3 kere, prins'e ise 3 yılda sadece 1 kere ayar yaptırdım. Hatta prinsin ayarı bozuk bile değilmiş. Herhalde bu açıklayıcı olmuştur :)

Bunlar benim kişisel tecrübelerim. Hiç bir firmayı kötülemek istemem. Ama atiker mi? Bir daha asla.

Geri