Civic FB7 Fb7 icin Atiker Gold mu Grand mı?

Aracınız
Civic FB7 2013
Regülatörün üzerinde alyan kullanarak basınç ayarı yapılıyor.

Bugüne kadar 2 araçta (opel vectra, peugeot 307) zavoli, 1 araçta (vw bora) atiker gold kullandım ve 1 araçta (honda civic) prins silverline kullanmaktayım. Bütün araçlarıma aynı ustaya bizzat başında durarak montaj yaptırdım.

Zavoli'de her iki araçtada 50000km üzeri, atiker 10000kmden az kullandım. Prins'i yaklaşık 40000kmdir kullanıyorum.

Zavoli'lere yılda bir, atiker'e 1,5 yılda 3 kere, prins'e ise 3 yılda sadece 1 kere ayar yaptırdım. Hatta prinsin ayarı bozuk bile değilmiş. Herhalde bu açıklayıcı olmuştur :)

Bunlar benim kişisel tecrübelerim. Hiç bir firmayı kötülemek istemem. Ama atiker mi? Bir daha asla.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
peki bora da kullandiginiz atiker ile sadece regulator sorunu mu yaşadınız? birde kaç yilinda takılmış bir kit vardı acaba? 2017 den sonra regulatoru duzelttiler diyor candan muh videosunda.

ustalar arada bir ayara gelsin diye de atik taktir diyor olabilir tabi hersey beklenir bunlardan:)

Aracınız
Hocam madem Ankaradasınız bilgi almak için hem mavi denizlere hemde mocana bir gidin derim.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
peki bora da kullandiginiz atiker ile sadece regulator sorunu mu yaşadınız? birde kaç yilinda takılmış bir kit vardı acaba? 2017 den sonra regulatoru duzelttiler diyor candan muh videosunda.

ustalar arada bir ayara gelsin diye de atik taktir diyor olabilir tabi hersey beklenir bunlardan:)

Regülatörde sorun yaşamadım. Sadece zırt pırt ayar yaptırma işine ayar oldum :)

2018 Ağustos'ta taktırmıştım ben.

Ustalara ben güvenmem. Onların sözleriyle iş yapmam, araştırırım. Silverline kitte kullanılan filtrenin orjinali şu an 350 lira. Ustaya kalsa her 10000kmde değişecek. Ancak filtrenin üzerinde basınç sensörü var ve filtre kirlendiği zaman sensör gaz akışını kesiyor. Yani araç lpg'ye geçmiyor. Neden 10000kmde değişsin diye sorduğumda, o zaman sen bilirsin enjektörlerin bozulursa 2000 lirayı gözden çıkar diye korkutmaya başlıyorlar. Şimdi usta vicdanıyla mı hareket ediyor, mantığıyla mı? Yani tamamen "DUYGUSAL" mı?

Aracınız
Civic FB7 2013
Hocam madem Ankaradasınız bilgi almak için hem mavi denizlere hemde mocana bir gidin derim.

bu hafta musait olacam heryere giderim ama mavidenizlere selam vermeye bile gitmem mocana da gitsem brc ovecekler biliyorum brc takacagima silverline taktiririm.
ama suan fikrim atiker.
belkide sizin kitte yada montajda veya ayar yapanda bir sorun vardı bilemiyorum.
bende arastirmaya devam ediyorum persembe gidecem ustaya.

Aracınız
bu hafta musait olacam heryere giderim ama mavidenizlere selam vermeye bile gitmem mocana da gitsem brc ovecekler biliyorum brc takacagima silverline taktiririm.
ama suan fikrim atiker.
belkide sizin kitte yada montajda veya ayar yapanda bir sorun vardı bilemiyorum.
bende arastirmaya devam ediyorum persembe gidecem ustaya.
Hocam mocan sadece prins takıyor brc' yi bıraktılar. Bende 1 haftaya kadar mocana filtre değişime gideceğim zaten.

Son düzenleme:
Aracınız
Regülatörde sorun yaşamadım. Sadece zırt pırt ayar yaptırma işine ayar oldum :)

2018 Ağustos'ta taktırmıştım ben.

Ustalara ben güvenmem. Onların sözleriyle iş yapmam, araştırırım. Silverline kitte kullanılan filtrenin orjinali şu an 350 lira. Ustaya kalsa her 10000kmde değişecek. Ancak filtrenin üzerinde basınç sensörü var ve filtre kirlendiği zaman sensör gaz akışını kesiyor. Yani araç lpg'ye geçmiyor. Neden 10000kmde değişsin diye sorduğumda, o zaman sen bilirsin enjektörlerin bozulursa 2000 lirayı gözden çıkar diye korkutmaya başlıyorlar. Şimdi usta vicdanıyla mı hareket ediyor, mantığıyla mı? Yani tamamen "DUYGUSAL" mı?

Bahadır hocam silverline filtresi zaten yılda bir veya 20.000 de bir değişiyor diye biliyorum. Şuan bende 20 bini geçti hala değişmedim. Dediğiniz gibi biraz fiyatlı ve sensör olayını bilmiyordum. Ama iyi bir işçilikle silverline hem sessiz hem sorunsuz. Bakalım ne zamana kadar sıkıntısız gidecek.

Aracınız
Civic FB7 2013
Hocam mocan sadece prins takıyor brc' yi bıraktılar.

evet oyleymis dun gittim mocan a ama hic guven vermediler, ben is yaptırmam o adamlara.
atiker den kullanimda bir sorun yaşayacağımı sanmıyorum ama satarken belki bir eksisi olacaktır.
kafamda deli sorular tekrar basa donuyorum, silverline mi taktirsam demeye basladim. zavoli de iyi kit aslında:)

Aracınız
Bahadır hocam silverline filtresi zaten yılda bir veya 20.000 de bir değişiyor diye biliyorum. Şuan bende 20 bini geçti hala değişmedim. Dediğiniz gibi biraz fiyatlı ve sensör olayını bilmiyordum. Ama iyi bir işçilikle silverline hem sessiz hem sorunsuz. Bakalım ne zamana kadar sıkıntısız gidecek.

Ben 2017den bu yana neredeyse 40000kmdir ilk filtremi kullanıyorum.

Ben silverline taktırdığım dönemde filtre için yıldan bağımsız 70000km yazıyordu prins'in sitesinde. Şu an o ibare yok.

Silverline ve vsi kitteki filtre aynı ve basınç sensörlü filtre. Filtre dolunca sensör gaz akışını kesiyor. Bir nevi güvenlik önlemi.

Filtrenin değişmesi gerektiğini ise anlamak ise basit. Depoda hala lpg olduğundan eminsek ve gaza ani bastığımız zaman araç benzine geçiyorsa filtre tıkanmaya başlamıştır. Zaten belli bir süre sonra lpg'ye hiç geçmez hale geliyor. Tabi ki lpg kitinde başka bir sorun olmadığından eminsek.

Orjinal ekipman kullanıp, güvenilir yerden yakıt aldığınız sürece hiç bir sorun yaşanmaz. Benim fikrim ustalarla ters düşsede bu yönde. Çünkü bu filtre yakıt filtresi. Benzin içinde aynıdır. Durduk yere filtre kirlenmez, kötü yakıt filtreyi tıkar. Onunda önlemini zaten prins sensör koyarak çözmüş.

Orjinal ekipmandan şaşmayın ki zaten bu filtrenin replikası yok diye biliyorum ben.

Aracınız
evet oyleymis dun gittim mocan a ama hic guven vermediler, ben is yaptırmam o adamlara.
atiker den kullanimda bir sorun yaşayacağımı sanmıyorum ama satarken belki bir eksisi olacaktır.
kafamda deli sorular tekrar basa donuyorum, silverline mi taktirsam demeye basladim. zavoli de iyi kit aslında:)
Mocan Ankarada sayılı firmalardan. Eco ibareli araçların dolum ağzı aparatlı iken ve daha yeni yeni kullanıcılar düzeltmeye çalışırken mocan kaç sene önce orjinal dolum ağzı koyuyordu. Siz önce övünç Beyle görüşün bence.
Sonuçta araçta birçok yer delincek montaj olacak. Bukadar çok derin düşünmeyin nette yorumlara bakarak bir yer belirleyin ama montaj aşamasında araç başında durun derim.

Aracınız
Civic FB7 2013
Mocan Ankarada sayılı firmalardan. Eco ibareli araçların dolum ağzı aparatlı iken ve daha yeni yeni kullanıcılar düzeltmeye çalışırken mocan kaç sene önce orjinal dolum ağzı koyuyordu. Siz önce övünç Beyle görüşün bence.
Sonuçta araçta birçok yer delincek montaj olacak. Bukadar çok derin düşünmeyin nette yorumlara bakarak bir yer belirleyin ama montaj aşamasında araç başında durun derim.

başında duracam, cuma gunune randevu aldim quatro garajdan atiker gold taktircam.

Geri